Filme „Tobuli aferistai“ (angl. „The Con Is On“) Harieta (akt. Uma Thurman) ir Piteris (akt. Tim Roth) yra tikrai unikali ir įdomi sutuoktinių porelė – Harieta įprastą atsipalaidavimą keičia į azartinius žaidimus, o jos vyras problemas ir stresą skandina alkoholyje bei narkotikuose. Jų pagrindinis siekis yra patogus ir nevaržomas gyvenimas, tačiau vienas įvykis jiems apverčia viską aukštyn kojom, kai už sandėrį gautus svetimus pinigus jie išleidžia savo reikmėms, o pinigų teisėta savininkė Irina (akt. Maggie Q.) grįžusi neranda nei jų, nei jai priklausančių pinigų.

Sprukdami nuo Irinos keršto, sutuoktiniai išvyksta į Los Andželą ir jiems jau žinomais metodais bando išpešti pinigų. O lengviausias būdas tam – buvusios Piterio žmonos, Džekės (akt. Alice Eve) žiedo vagystė, kuri jiems gali tapti gelbėjimosi ratu.

Susipažinus su aktorių sąrašu, atrodo, kad laukia kiek rimtas, aštraus humoro ir veiksmo kupinas filmas, tačiau pirmosios minutės jau pakeičia susidarytą įspūdį. Pastoviai alkoholiu besimėgaujantys sutuoktiniai visada apsvaigę ir bando kuo paprastesniu ir jiems aiškesniu būdu prasimanyti pinigų. Ir ne tik tam, kad grąžintų skolas, tačiau ir tam, kad galėtų sau susikurti patogų gyvenimą. Tačiau viso filmo metu atrodė, kad patiems sutuoktiniams tai nėra pernelyg svarbu. Mėgavimasis šia akimirka ir prabanga buvo jų prioritetas. Filme „Tobuli aferistai“ gausu juokelių ir netikėtų bei labai keistų situacijų, kurios tikrai prajuokina ir linksmai nuteikia. Pastoviai, visur ir visada alkoholiu besimėgaujantis Harietos sutuoktinis Piteris mažiausiai rūpinasi juos ištikusia bėda ir visas jo abejingumas bet kokiai situacijai, tikriausiai yra geriausia filmo dalis. Nenustebino ir tai, kad filmas skirtas jau 16 metų sulaukusių asmenų auditorijai, kadangi viso filmo metu riebių pasisakymų ir įžeidinėjimų tikrai netrūko. Jie, be abejonės, taip pat turėjo tam tikrą indėlį komedijai ir dauguma jų buvo laiku ir vietoje.

Apskritai, visas filmas kiek absurdiškas, kaip ir vaizduojamos situacijos. Kvailoka ir nenuovoki buvusi Piterio žmona Džekė įsivaizduoja, kad ji gali susikalbėti su savo šunimi, pasinaudodama šunų užkalbėtojos paslaugomis, kuria apsimeta Harieta. Visi šuns cyptelėjimo vertimai, kuriuos atlieka Harieta, atrodo tokie nelogiški ir kvaili, jog Džekė tiki viskuo. Tai tik įrodo, kokia kvaila norima pavaizduoti šią veikėją. Su Džekės perzonažu filme yra ir kur kas daugiau istorijos bei įdomių įvykių. Mat jos vyras, kino režisierius, užmezgęs romaną su dar dvejomis moterimis, tačiau pats jis taip pat labai keistas, kaip ir jo kitos mylimosios, tad visas šis meilės kvadratas tampa dar absurdiškesnis. Visų šių įvykių sūkūryje – atraplaniai veikėjai, kurie čia atlieka savo, taip pat labai svarbius vaidmenis. Pastorius Sidnis (Stephenas Fry‘us) ir jo patarnautojas, keistuolis Kim Kim bei Džekės padėjėjas, jaunas vokietis Hansas – tai tie veikėjai, kurie savo nenuspėjamais ir neadekvačiais veiksmais šiai juostai suteikia dar daugiau neaiškumo, tačiau ir dar daugiau teigiamų emocijų.

Visgi, vietomis filmą ir veikėjų poelgius suprasti buvo sudėtinga. Kai jiems į nugaras kvėpuoja pavojus ir artėja juos nužudyti siekianti Irina, Harieta ir Piteris atrodo labai atsipalaidavę, kas nesuteikai filmui norimos bent minimalios įtampos. Plevėsos aferistai lengvai gauna pinigų ir išsisuka iš sudėtingų situacijų, jų neieško policija ir vienaip ar kitaip, viskas, ko jie nori, yra patiekiama ant lėkštutės. Šioje komedijoje trūko ir to komedijoms būdingo liūdno epizodo, kuriame paaiškėja veikėjų jausmai. Bet apžvelgus visą filmą, galbūt toks epizodas čia būtų visai nereikalingas?

Filmas tikrai linksmas ir nėra sudėtingas, tačiau kažko jam visgi trūksta. Veiksmo lyg ir pakanka, tačiau norėjosi daugiau istorijos ir veiksmo su Irina ir jos siekiu atgauti pinigus. Galiausiai, Piterio abejingumas viskam, kas vyksta aplinkui ir jų pastovus narkotikų bei alkoholio vartojimas ima varginti, o situacijos, kurios turėjo būti juokingos, tokiomis netapo. „Tobuli aferistai“, tai lengvas ir šypsnį išspaudžiantis filmas, kuris nebūtų blogas pasirinkimas, tačiau trūkumų tikrai turi.

6.5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
6.5
Kinematografija
7.0
Garso takelis
7.5
Techninė pusė
5.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. XX / 2018 liepos 21

    Oho, kaip čia aukštai įvertintas. Realiai tai visi iš salės ėjo nesulaukę pabaigos, o aš likau ir tikrai jaučiaus išvaisčius bereikalingai savo gyvenimo laiką. Filmas nevertas dėmesio.