Naujieji 2020 metai daugumos gyvenime užbrėžė naują pradžią – vieni išsikėlė naujus tikslus, užsirašė į sporto klubus, kiti atsisakė senų pažinčių ir ėmėsi ieškoti kažko naujo. O kaip šiais laikais dažniausiai mezgasi naujos pažintys? Internete. Lygiai tokia pati pažinčių ieškojimo situacija atsispindi naujame Roberto Razmos lietuviškame filme „Tobulas pasmatymas“. Tik čia santykių ieškojimo istorija dar patobulinama žinomo televizijos laidų vedėjo rankos, kuris sumaišo visas kortas. Bet, apie viską nuo pradžių.

Pagrindinė filmo herojė Lina (akt. Jurgita Jurkutė) dirba muzikos mokytoja pradinėje mokykloje. Tai ramaus būdo, kukli mergina, kuriai nesisea meilėje, todėl paraginama draugės ji nusprendžia išbandyti internetinius pasimatymus. Visgi, pirmasis jų labai nenusiseka, kada jos pašnekovas net nepasirodo sutartu laiku, tačiau labai greitai jo vietą užima arogantiškas ir pasipūtęs televizijos laidos „Vilko valanda“ vedėjas Tomas Vilkas (akt. Leonardas Pobedonoscevas). Pastarasis visiškai sugadina Linai nuotaiką, vos keliais sakiniais apibūdindamas jos pasimatymą ir tai, kokia ji yra. Pasinaudojęs Linos įvaizdžiu ir situacija, kadangi ji vaikšto į internetinius pasimatymus, Tomas savo laidoje sukuria naują lėlės personažą – Aliną, kuri atvaizduoja Linos nupasakotus kurioziškus ir ne visada sėkmingus pasimatymus. Mainais į tai, Tomas Linai pažada padovanoti fortepijoną, su kuriuo ji galėtų mokyti vaikus. Tik vienas BET. Jeigu kurio nors pasimatymo metu Lina randa tai, ko ieško ir įsimyli, sandoris nutraukiamas ir ji gauna fortepijoną. Viskas atrodo labai paprasta ir taiku, tačiau galiausiai situacija pasisuka labai nepalankiai tiek Linai, tiek Tomui ir jų planas patiria fiasko, o tuo pačiu stipriai pakoreguoja ir jų gyvenimus.

Galbūt pamačius šio filmo anonsą gali pasirodyti, kad tai dar vienas lietuviškas filmas, kuris mažai kuo skiriasi nuo ankstesnių, jau sukurtų lietuviškų romantinių komedijų, tačiau pirmąją intrigą ir smalsumą, bent jau man, sukėlė neįprastas, tačiau labai pritraukiantis aktorių duetas. Linos vaidmenį filme atliekanti J. Jurkutė nėra dažnas veidas vis dažnėjančiuose lietuviškuose filmuose, tačiau jos jautrumas ir ramumas kelia smalsumą, kaip jos personažas bus atskleistas komedijoje? O kompanionu parinktas L. Pobedonoscevas, kuris tikrai nėra naujiena lietuviškame kine, verčia susimąstyti, kaip šie du žmonės kartu atrodys filme? Ir rezultatas gavosi tiesiog nepriekaištingas! Į juos gera žiūrėti, nors vaizduojami veikėjai labai skirtingi, tačiau jie kuo puikiausiai dera ir prideda intrigos siužetui. Kartu su jais kiek neįprastame amplua pasirodo ir aktorius Giedrius Arbačiauskas, kurio personažas tikrai nenuvilia, nors tokiame vaidmenyje aktorių tenka išvysti tikrai nedažnai. Galimai dalį žiūrovų gali privilioti ir tai, kad anonsuose pamatome ne vieną naują ir mažai matytą ar dar nematytą veidą kine. Taip ir šiame filme – nevykusius Linos pasimatymų kavalierius įkūnyja žinomi Lietuvos veidai, kurie puikiai pagyvina komiškas situacijas ir leidžia mėgautis siužetu. Žinoma, kai kurie tai gali matyti kaip būdą pigiai pritraukti žiūrovų dėmesį, tačiau taip elgiasi dauguma kino kūrėjų, tad kodėl toks būdas neturėtų būti veiksmingas ir Lietuvoje?

Kartu su šauniais aktoriais galima pagirti ir filmo siužetą. Jis nėra lėkštas ar nuvalkiotas, tačiau taip pat nėra sudėtingas ar įpareigojantis sutelkti ypatingą dėmesį. Tai lengva komedija su tikrai nemažai jautrių elementų, kurie vietomis gali atrodyti ir klišiniai, bet klišėms vietos palikta mažai, todėl stipriai akių nebado ir tas nepatogus jausmas greitai išgaruoja. Taip pat filmas neatrodo ištęstas ir neprailgsta, kadangi greta pagrindinės istorijos yra kita – Linos draugės ir jos vyro bei jo dukters iš pirmos santuokos istorija, kurioje taip pat netrūksta intrigų ir įtampos, tačiau ir kurioziškų situacijų. Apskritai filmo siužetas išlieka nenuspėjamas ir todėl smalsumas išlaikomas nuo pat pradžios iki pabaigos. Stebint įvykius nėra aišku kaip jie pasisuks, kaip toliau klostysis veikėjos Linos pasimatymai ir kas gi taps jos ištrinktuoju. Viskas galiausiai paaiškėja savu laiku, laba tolygiai. O tai gero filmo bruožai.

Filmas „Tobulas pasimatyas“ tai lengva komedija su jautriais elementais, kuri ne tik privers nusijuokti, tačiau leis ir nubraukti ašarą. Nenuvalkiota istorija ir malonūs akiai aktoriai su savomis istorijomis užtikrina gera laiką kine ir tikrai neleis nuobodžiauti. Vienas ryškesnių šio filmo trūkumų, tai kiek pabodęs ir jau daugybėje filmų girdėtas garso takelis, tačiau kažkam jis gali atrodyti artimas ir labai malonus, tad tai visgi lieka skonio reikalu. Mano nuomone, tai yra puikus filmas 2020 m. pradžiai ir galbūt tai tinkamas pavyzdys artėjantiems šių metų filmams.

8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
9.0
Režisūra
9.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
9.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

 1. Greta / 2020 sausio 6

  Vienas iš prastesnių pastaruoju metu matytų lietuviškų filmų. Iš kompanijos, kurie kartu žiūrėjome, nei vienam nepatiko ( žiūrėjo ir merginos, ir vaikinai). Labai banalus filmas.

 2. Vytautas / 2020 sausio 9

  O man visai patiko, toks lengvas, smagiai žiūrisi, keiksmažodžių nedaug, sakyčiau ir prasmingas filmas, kaip lietuviškam duodu 8 balus. Kas ruošiasi pažiūrėti – pirmyn 🙂

 3. Gabi / 2020 sausio 11

  Skyriau 8 balus. Man asmeniškai tikrai patiko, nes tokio ir tikėjausi: lengvo, paprasto, neįpareigojančio. Juk tam ir skirtos romantinės komedijos. Tai ne tas filmas, kuris įstrigs atminty dėl gilios minties, o tas, kuris leis trumpam pabėgti nuo kasdienybės :))

 4. Tomi / 2020 sausio 12

  Labai patiko, ir pasijuokt išspausti ašarą buvo galima 🙂

 5. BigMuzzy / 2020 sausio 15

  Patiko Jurkutė. Tokia nesugadinta teatro. Kaip būna aktoriai, kuriem per daug nereikia vaidinti, jie ateina daug maž kokie esą. Skaniai susižiūrėjo. Daugiau jos ateity 🙂
  Tik labai netikroviška kad tokio grožio panelė į aklus vaikščiotų 🙂
  filmas liux 8-10. Rekomenduoju.