Tamsiausia valanda

The Darkest Hour

Tamsiausia valanda

The Darkest Hour

„Studentų nuotykiai Rusijoje“

Per pastaruosius keletą metų kine siaučia ateiviai, kurie niekaip negali nusiraminti naikinę mūsų planetą bei visą žmoniją. Maloniai nustebino filmo kūrėjai šį kartą. Vietoj JAV veiksmas persikėlė į Rusiją.

Scenarijaus bei įdėjos atžvilgiu viskas atrodo nematyta, dėja tai iš dalies nukopijuotas filmas „Dingimas 7-oje gatvėje“. Siūžetinė linija beveik identiška, o ateivių vizija vienoda. Į kovą su ateiviais šį kartą stoja jauni, kovingi, mėgstantys įšūkius bei drąsus studentai, kurie pateko į kovos lauką atsitiktinai. Tokie ir yra visada studentai, drąsesni už kariškius.

Žiūrint filmą nesijaučia rusiškos dvasios, matyt filmo kūrėjai nepasidomėjo labai apie rusų kūlturą bei šiuolaikinę Maskvą. Beprasmiai dialogai, po kurių juoktis norėjosi. Klubinis, naktinis gyvenimas parodytas irgi ne iš geresnės pusės.

Iš vizualinės cialispillssaleonline pusės viskas žiūrėjosi neblogai. Kokybiški specialieji efektai bandė užlopinti filmo spragas, tačiau vien tuo negalima kompensuoti visumos. Silpnas 3D, kuris parodo konvertacijos į šį formatą skubėjimą. Likus 20 minučių iki filmo pabaigos prasidėjo efektas, kuris truko kelias minutės. Neblogas garso takelis, kuris leidžia atsipalaiduoti. Įtampa išlaikyta minimaliai.

Aktoriai bandė kažką vaidinti ir emocijas reikšti, tačiau viskas atrodė nenatūraliai ir juokingai. Emilie‘is Hirsch‘as, Rachel Taylor tik ir buvo filmo ramstis, vieninteliai aktoriai, kuriems teko vaidinti tikrai geruose filmuose. Negalima pamiršti pasišaipimo iš rusų. Gosha Kucenko ant arlkio bei Artur‘as Smolianikov‘as, kurie suvaidino neblogai, o buvo pavaizduoti kaip kokie klounai, degradai ir bailiai. Nejaugi amerikiečiai taip įsivaizduoja rusu? Labai liūdnas vaizdas buvo matyti tokia pašaipa.

Filmo pabaiga duoda mintį apie tesinį, kurio tikėkimės nesulauksime. Daug vietų, kurios reikalavo tikslaus atsakymo, bet dėja jo taip ir nebuvo galima sulaukti. Užtenka mums ateivių, jau ir taip tiek kartų žemė buvo užpulta. Dėl jos kovojo ir tėvas su vaikais, ir kaubojai, ir kariškiai, o dabar ir studentai prisidėjo. Filmas vienam kartui, kurį atsiminti bus labai sunku.

2.4
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
2.0
Režisūra
2.0
Kinematografija
1.0
Garso takelis
4.0
Techninė pusė
3.0
Aktoriai
2.5
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.