Tai nutiko Jemene

Salmon Fishing in the Yemen

Tai nutiko Jemene

Salmon Fishing in the Yemen

„Kitokie žvejybos ypatumai“

Režisierius Lasse‘is Hallstromas, kino žiūrovams padovanojęs  pesimistišką ir gyvenimišką dramą „Kas neramina Gilbertą Grėjų“ , šiltą ir saldų „Šokoladą“ bei šmaikščiai rafinuota komediją „Kazanova“, šį kartą keliauja į Jemeną bei pristato subtilią melodramą su komedijos prieskoniu pagal 2006 metais Paulo Torday‘aus išleistą novelę „Tai nutiko Jemene“.

Filmo centre atsiduria žvejybos ekspertas, daktaras Alfredas Džounsas, kuris gauna ganėtinai keistą pasiūlymą iš vietinio  šeicho atvykti į Jemeną, kad užveistų lašišas jo šalyje. Absurdiškai juokinga idėja privertė Alfredą tik nusijuokti. Žiniasklaidos dėka, kuri irgi susidomėjo šiuo neįprastu šeicho pasiūlymu ir on this site parašė straipsnį apie tai, Alfredas neturi kitos išeities kaip priimti iš dangaus nukritusią dovaną, kuri reikštų jam antrą šansą bei pakeistų jo pilką bei nuobodų gyvenimą. Jis , tarp kitko, vienišas bei drovus vyras, kuris moterų tarpe nesijaučia populiarus, todėl gavęs šiek tiek dėmesio bei flirto iš šeicho nusamdytos viešųjų ryšių specialistės Harietos jis pradeda jaustis reikalingas. Šeicho tikėjimas apie savo svajonės įgyvendinimą yra neribotas, nes jo akyse būtent Alfredas yra tas, kuris sugebės padaryti viską gerai. Romantiniai jausmai, kurie užsiliepsnojo tarp Harietos ir Alfredo, sukuria priešpriešą tarp dramos bei komedijos. Toks scenaristų pateiktas mišinys, kuris gavosi bendrame juostos kontekste, atsiduria ties sprogimo riba. Žanrų kaita bei subtiliai su humoro prieskoniu pateiktas siužetas padaro šią juostą išskirtinę.

Lesse Halstromas pasirinko sau būdingą kino projektą ir kartu su Simonu Beaufoy‘umi pabandė plačiai perteikti Paulo Torday‘aus novelę, kurioje kiekviename puslapyje galima įžvelgti ironijos bruožų. Būtent tai perteikia politinį filmo kontekstą, kuris yra matomas  plika akimi. Prie bendro vaizdo prisidėjo optimistiškai nuteikiantis garso takelis, o operatoriaus darbo dėka žiūrovai pasiners į artimųjų rytų pasaulį.

Pagrindinių aktorių atžvilgiu filmas gali pasigirti puikia vaidyba, kurios dėka sukurtas bei pavaizduotas žvilgsnis į trijų skirtingo mentaliteto žmonių matomus pasaulius. Iš Egipto kilęs Amras Wakedas, įkūnijęs ramų, idėjų nestokojantį šeichą, parodo, jog šiame gyvenime reikia turėti svajonę, kad ir kokia ji būtų beprotiška ar nereali, nes būtent svajonių dėka žmogus užsibrėžia sau tikslą bei siekia jį įgyvendinti. Pilką bei nelaimingą daktarą Albertą suvaidino puikus škotų aktorius – Ewanas McGregoras. Jo personažas atspindi gyvenimo prasmės praradimą, egzistavimą, kritimą žemyn, kad būtų tiesiog nepastebėtas kitų žmonių ir tyliai išnyktų iš šio gyvenimo. Talentingos bei greitai iškilusios aktorių gretose britės Emily Blunt suvaidintas Harietos personažas atsiduria aklavietėje tarp darbo bei meilės. Kaip ir daugumai žmonių, ši dilema kankina ją iš vidaus, o kiekvienas sprendimas gali brangiai kainuoti.

„Tai nutiko Jemene“ – tai šiltas bei smagus darbas, kuris savo vidine ramybe bei šmaikščiu britišku humoru leis atsipalaiduoti bei patirti puikią kelionę į panašių į mus žmonių gyvenimus. Filmas leis pamatyti tai, ką daugelis svajotojų bando nuslėpti, bei atsiriboti nuo jus supančio pasaulio. Filme pritrūko britiškumo ir rafinuoto stiliaus, tačiau visumoje tai puikus darbas.

6.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.