Šnipas, kuris mane išdūrė

Spy Who Dumped Me

Komedijų kino teatro repertuare nors vežimu vežk, o pasiūla pritaikyta kiekvieno skoniui – meilių, veiksmo, romantiškų, su trilerių elementais, apie paauglius ar nusivylusias namų šeimininkes ir šį sąrašą galima pildyti nuo sutemų iki aušros. Tačiau didžiausias tokio milžiniško pasirinkimo trūkumas – reta jų būna gera. Štai komedijos apie šnipus skaičiuoja jau ne vieną dešimtmetį, o jų siužetinės linijos dažniausiai būna labai panašios. Beveik visada veiksmas sukasi apie porą, kurioje vienas iš įsimylėjėlių – šnipas. O kadangi melo kojos trumpos, tiesa ankščiau ar vėliau paaiškėja bei įstumia pagrindinius herojus į paraku kvepiančius pavojus. Kažkur matyta? Tikrai taip.

Siužetas

Veiksmo komedija „Šnipas, kuris mane išdūrė“ pasakoja apie geriausias drauges Odri ir Morgan, kurių ramią kasdienybę sudrumsčia buvęs Odri vaikinas Driu, metęs ją trumpąja žinute, pastarasis dingo kaip į vandenį. Netikėtai Odrę apklausia du agentai ir papasakoja, kad buvęs jos draugas – tarptautinis CŽV agentas. Nieko nesuprasdama ir pasimetusi Odri randa Driu savo bute, o jį medžioja pavojingi nusikaltėliai. Taip abi draugės įtraukiamos į pašėlusias gaudynes, o gyvybei nepalankios aplinkybės priverčia blaškytis po visą Europą.

Filmo vidus

Nedideliu kinematografiniu bagažu galinti pasigirti režisierė Susanna Fogel yra pristačiusi serialą „Vejantis gyvenimą“ (angl. „Chasing life“), kuris tetruko du sezonus ir jausmingą dramą „Gyvenimo partneriai“ (angl. „Life Partners“). Pastaroji taip pat kino viršūnių neužkariavo, o naujausias jos darbas „Šnipas, kuris mane išdūrė“ abejingai tęsia vidutiniškų filmų kelionę. Nuo pat pirmų filmo minučių nebuvo aišku kuriai kategorijai galima priskirti šią komediją, nes ji pasiutusiai mėtėsi nuo lengvos banalios romantikos iki sunkaus krauju persmelkto trilerio. O kartais siužeto nelogiškumas ir aktorių vaidyba net įstumdavo juostą į parodijos vėžes, taip sukurdami nejaukumo, tiksliau – svetimos gėdos jausmą. Taip pat koją pakišo filmo trukmė ir laikui einant į pabaigą nuovargis tik didėjo – būtų užtekę pusvalandžiu trumpesnės kino pramogos. Todėl tikrai sunku apibendrinti ar ši juosta verta dėmesio, nes bežiūrint, nuomonę keičiau keletą kartų ir nepaisant banalių siužetinių sprendimų, lūkesčių nepateisinančios vaidybos ir tualetinių juokelių, filme gausu gero veiksmo, netikėtumų, makabriškų žudynių ir skaniai pateiktų Europos vaizdų, kurie gelbėjo filmą iš skęstančio laivo.

Aktorių darbas

Pagrindinės aktorės – Mila Kunis ir Kate Mckinnon. Ukrainiečių kilmės gražuolė Mila nesužibėjo ir prožektorių šviesą atidavė kolegei Kate. O ji išties buvo filmo gyvastis, charizmos užtaisas ir juoko variklis. Ir nors vietomis norėjosi suglausti ausis nuo perspausto ir nejaukaus aktorės benefiso – be jos filmas būtų nuobodus vieno sluoksnio marmalas apie šnipus.

Jei man tektų garbė dalinti Avietes už prastą vaidybą, tai Justinui Terouxui duočiau kokias penkias. Tokio nuobodaus tipo, be gyvybės ir įdomesnės išraiškos dar reikėtų gerai paieškoti. Samas Heughanas šį kartą palaikė kompaniją Milai Kunis ir slėpėsi Kate McKinnon šešėlyje, jo pasirodymas buvo standartinis ir būdingas tokio tipo filmams. Didesnių ir įdomesnių aktorinių pasirodymų filme tikrai nebuvo, todėl čia ir sustosiu.

Techninė pusė

Techninė pusė yra neabejotinai geriausia šio filmo sudedamoji dalis – geras, kokybiškai nufilmuotas ir sumontuotas veiksmas prikėlė naujam gyvenimui neypatingai įdomią ir klišių kupiną šnipų istoriją. Kameros darbas įtemptose scenose tikrai kokybiškas, o tokio estetiškai stilingo žudynių scenų pateikimo galėtų pasimokyti ir kai kurie veiksmo trilerių kūrėjai. Į istorijos atmosfera maloniai įsiliejo ir muzikinis takelis, pradedant legendiniu grupės „Scorpions“ švilpavimu ir baigiant galingais Amin Van Buuren akordais, kurie lydėjo automobilių gaudynes.

Pabaigai

Mano nuomonė apie šį filmą labai dvejopa. Jis nėra nei labai puikus, nei labai nuostabus, tačiau tos veiksmo scenos ir juokingesni momentai leidžia filmui tapti visai neblogu „vienkartinės peržiūros“ kategorijos pavyzdžiu. Todėl jei mėgstate banalias komedijas, kokybiškai nušlifuotas veiksmo scenas ir makabriškas kraujo upes, filmas „Šnipas, kuris mane išdūrė“ kaip tik jums.

6.4
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
5.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
5.5
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles