„Gyventi ir mirti šią dieną“

Veiksmo filmų meistras, režisierius Joe‘is Carnahanas vėl į savo juostą pasikvietė Liamą Neesoną, kurio personažui teko stoti į kovą su gamtos stichija bei žiauriausiais pasaulio medžiotojais – vilkais.

Filmo centre – labai pavojinga situacija, kurioje atsiduria būrys tvirtų bei pajėgių vyrų. Katastrofa, kurią išgyvena tik dalis laimingųjų , yra jų žiauriausio košmaro pradžia. Riba medicine20.org tarp mirties ir gyvybės labai trapi. Negana to, kad juos pasitinka negailestinga, atšiauri gamta, naftos gręžinio darbuotojus pradeda pulti grėsmingi padarai – vilkai, kurie nemėgsta įsibrovėlių. Vyrų likimas pakrypsta netikėta linkme, jie supranta, jog kovoti reikia iki paskutinio kraujo lašo, nes kitaip juos pasitiks kraupi mirtis sniegynuose. Išgyvenimo situacijų meistras Džonas Otawejus imasi vadovauti būriui, tik jis vienas supranta vilkų elgseną ir mąstyseną. Kiekviena sekundė jiems gali kainuoti gyvybę, kiekvienas neapgalvotas žingsnis privers juos melstis, kiekvienas turi kovo pats už save.

Vienas stipriausių filmo kozirių, žinoma, yra natūrali aplinka, kuri leis pasinerti į pavojinga sniegynų pasaulį. Turint omeny, kad filmavimo komanda pati vyko į atšiaurią Aliaską, laukė pūgų, kentė stiprius šalčius, rezultatas gavosi labai tikroviškas. Nuostabus garso takelis prisideda prie įtampos. Stiprus garsas, ypač lėktuvo katastrofos metu, privers žiūrovą sunerimti bei įsijausti į filmo herojų vaidmenis. Puikus operatoriaus darbas. Visos scenos atrodo labai tikroviškai, tiesiog atima žadą. Vienas stipriausių filmo aspektų yra dialogai. Tikri, vyriški pokalbiai apie tai, kas jiems yra brangiausia.

Aktorių vaidyba aukščiausio lygio, ypač stipriai pasirodė filmo žvaigždė, puikusis Liamas Neesonas. Visos scenos atidirbtos iki tobulumo, nemažai kaskadinių triukų, kuriuos atliko patys aktoriai. Emocijos liejasi per kraštus.

Sniegynų įkaitai – tai puikus veiksmo trileris, kuris privers kartu su herojais išgyventi kiekvieną katastrofos akimirką. Filmas apie žiauriausią žmonių likimą, koks tik gali būti.

7.9
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.5
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
9.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.