Skautai prieš zombius

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Skautai prieš zombius

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Kas tik nėra kovojęs prieš zombius šiais laikais? Kokiomis kombinacijomis dar nebuvo pristatyti filmai apie zombius? Gal ir neturime nei vieno filmo apie gyvuosius numirėlius ISS (tarptautinėje kosminėje stotyje), bet kiekvieną dieną didėja tikimybė, kad toks atsiras. O štai dabar žiūrime „Skautai prieš Zombius“.

Ben (Tye Sheridan), Carter (Logan Miller) ir Augie (Joey Morgan) yra trys draugai, po mokyklos lankantys skautų būrelį (šiais laikais jau nelabai populiarius skautus – jie yra vieninteliai būrelio nariai be būrio vado (David Koechner)). Tačiau Ben ir Carter nori iš veiklos pasitraukti, nes vidurinėje mokykloje svarbu atrodyti gerai prieš „mergas”, o tos juk skautų nemėgsta. Visgi šią dieną Augie turi gauti apdovanojimą, todėl Ben ir Carter kartu su juo važiuoja į stovyklą, planuodami vėliau išsmukti į slaptą vakarėlį miestelyje. O miestelyje – zombiai.

Visi zombių filmai yra kruvini, kitaip ir būti negali, tačiau „Skautai prieš Zombius“ tiek su krauju, tiek su efektais pasistengė. Galvos sprogsta kaip pernokę arbūzai, kraujas taškosi ir liejas kur pakliūva. Zombiai yra šiek tiek šleikščiai žalsvi, išvagoti kraujagyslių ir krauju pasruvusiomis akimis. Atrodo neblogai, tik keista, kad šiame filme jie atrodo protingesni nei įprasti zombiai. Filme nieko labai gudraus su tuo nepadaroma, ir scena, kurioje dainuojama su zombiu, niekur neveda, tad gaila.

Labai smagu, kad filme sekamas kinematografinis priežasties ir pasėkmės ryšys: jei filme kažkas atsitinka, tai ne dėl to, kad taip patogu siužetui, o todėl, kad jau prieš tai filme buvo paminėta galima to priežastis. Nėra jokių mašinų, kurios neužsiveda pačiu blogiausiu momentu, mobilusis ryšys nedingsta tik svarbiausias momentais, ir taip toliau. Net zombių viruso išplitimą galima atsekti nuo šaltinio iki miestelio.

Istorijos požiūriu filmas yra labai konvencinis. Pamatai kaip veikėjai gyveno iki zombių ir kokie konfliktai kuria dramą jų gyvenime, išsiaiškini, kas ir ką įsimylėjo, jei reikia net ir supažindini grupelę su kitais veikėjais. O tuomet prasideda zombiai, bandymai pabėgti bei išgelbėti filmo priskirtą merginą. nes kaipgi filmas, kuriame herojiškas vyriškis negaus merginos, net jei ši beveik nesirodė ekrane. Skautų kampas irgi šiek tiek pritemptas – nors buvimas skautu ir formuoja trijų pagrindinių veikėjų dramą, jie nepanaudoja tiek daug skautiškų įgūdžių kovodami su zombiais. Nors kas tos patirties turi?

Bent tikrai ne šie aktoriai! Koechner išskyrus, dauguma yra mums nežinomi ir nematyti, bet savo darbą atlieka gerai. Sarah Dumont, vaidinanti striptizo šokėją Denise, kiek išsiskiria iš skautų minios, bet jos vaidmuo filme yra ribotas – o gaila! Ne tiek daug kine stiprių moterių, kurios būtų striptizo šokėjos, baigusios 10 klasių.

„Skautai prieš Zombius“ yra šiek tiek daugiau nei pusėtinas filmas. Vargu, ar kas sakys, kad tai yra jų mėgstamiausias filmas apie zombius. Bet turint minty kokybiškus vaizdo efektus, dažniausiai galvos skausmo nekeliančius veikėjų sprendimus ir patenkinamą vaidybą, galima sakyti, kad yra ir daug prastesnių filmų šia tema. Šiame turbūt ir gražiausios zombių krūtys!

7.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Zygis / 2015 lapkričio 2

    Google Transleitas recenzija rase? Neimanoma skaityt….

  2. duchena / 2015 gruodžio 31

    Pisk nachui zygi bybi!!!!!!!.