Prieš iškylant skandalui, kažkas turi jį atrasti, net jei jis vyksta po visų nosimi – o argi tai būtų didelis skandalas, jei nevyktų? Taigi, ir seksualiai vaikus išnaudojusių kunigų dangstymą Romos katalikų bažnyčioje reikėjo kam nors atkasti. Apie žurnalistus, atvožusius skrynią prieš beveik penkioliką metų, ir yra filmas „Sensacija“.

Filmo pavadinimas yra susijęs su tiriamosios žurnalistikos skiltimi Boston Globe laikraštyje. Veiksmas vyksta 2001-aisiais, kai taupymo ir karpymo kirvis jau artėja prie šios svarbiausios ir naudingiausios, bet, aiman, greito ir nuolatinio pelno negeneruojančios srities. Laimei, naujai atsiųstas vadovas Marty Baron (Liev Schreiber) mano, kad „Sensacija“ komandai reiktų griebtis kunigo, kaltinamo vaikų tvirkinimu, bylos. Ir kaip greitai paaiškėja, kuo giliau į šį mišką, tuo daugiau medžių. Žurnalistams Mike Rezendes (Mark Ruffalo), Walter ‘Robby’ Robinson (Michael Keaton), Sacha Pfeiffer (Rachel McAdams) ir jų bendradarbiams kyla nemažai įtemptų užduočių.

Smagu žiūrėti filmą, kuriame žurnalistų darbas parodomas ir toks, koks yra, ir net šiek tiek siektinas. „Sensacija“ komanda nerašo apie zvonkes, dviračių stovėjimo aikšteles ir kitokius niekniekius – vargiai ar susuktum įdomų filmą apie paprasto rango žurnalistų gyvenimą – jie eina į saugyklas, tikrina senas laikraščių iškarpas, ieško vardų, teismo dokumentų, kalbina pažįstamus žmones svarbiose pozicijose, galiausiai, eina kalbinti liudininkų ir nukentėjusiųjų. Filme to darbo tempas puikiai suderintas su kinematografija, todėl nei montažai, nei pats dviejų valandų žiūrėjimas neprailgsta.

Ir filmas labai puikiai susitvarko su savo medžiaga. Gali būti, kad dėl to, jog istorija paremta tikrais faktais – kita vertus, kada tai Holivudui sutrukdė padaryti visišką farsą? Tačiau nėra demonizuojamų veikėjų, ir daugumos antagonistų – vadinas, ir kunigų – filme nematyti. Ne taip juk vyksta žurnalistiniai tyrimai. Kartu gerai atskleidžiami ir veikėjų vidiniai konfliktai – visi žurnalistai bent jau užaugo kaip katalikai, ir beveik visi yra bostoniečiai, o tai vadina dar papildomą vaidmenį filme. Aspkritai, filme apsieinama be pigių grasinimų ar piktavališko persekiojimo – jei kas nors ir veikia prieš žurnalistus, tai veikia teisėtais kanalais, ir taip atitolę nuo veiksmo centro. Tai yra mažiau pedofilų kunigų skandalo filmas negu filmas apie žurnalistus, atradusius šią kraupią paslaptį.

IMDB įdomių faktų skiltis stačiai perpildyta tikrojo Walter Robinson pareiškimų, kad Michael Keaton jį atkūrė tikresnį nei tikrą. Atrodo, aktoriai labai pasistengė norėdami įkvėpti šiam filmui realizmo, kurio mes ir neužčiuopsime. Galų gale, Mike Rezendes yra laikraščio žurnalistas, tad iš kur mums žinoti kaip jis kalba, ir koks jo akcentas? Bet Ruffalo vis tiek primygtinai prašė žurnalisto perskaityti visus jam skirtus žodžius, kad aktorius galėtų juos tiksliai atkurti ekrane. Liev Schreiber taip pat pasirodė gerai, kaip protingas, nors šiek tiek nejaukus vyras, kuris turi tvirtą nuomonę, slopinimą gal tik jo išorinio mieguistumo.

„Sensacija“ yra puikus filmas, kuriame gera vaidyba susipina su gera režisūra ir tvirtai išlaiko mus kėdėje visas dvi valandas. Tai yra rimtas indėlis į filmų apie žiniasklaidą žanrą, ir manau, kad visi turėtų jį pamatyti, nebijodami dėl savo įstikinimų ar jausmų. Vieninteliai tikrai nepatenkinti žmonės bus tik tie, kurie įsivaizduoja žurnalistus kaip nesibaigiančią purvasklaidos parazitų jūrą.

9
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
9.0
Režisūra
9.0
Kinematografija
9.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
9.0
Aktoriai
10
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles