Rembo. Paskutinis kraujas

Rambo: Last Blood

Pačiame pirmame filme, Džonas Rembo yra psichologiškai karo pažeistas veteranas. Ten (netyčia) miršta tik vienas žmogus, o finalas nebuvo triukšminga veiksmo scena, tik palūžęs pagrindinis veikėjas, pripažįstantis kaip jį gąsdina normalus pasaulis. Rodos šis veikėjo aspektas publikos neužkabino ir likusiuose filmuose Rembo pavirto amerikiečių veiksmo filmų ikona, besipuikuojantis plakatuose su raketsvaidžiu bei auksiniais raumenimis. Po ilgos pertraukos, penktasis serijos filmas „Rembo. Paskutinis kraujas“ (angl. „Rambo: Last Blood“) bando sujungti abu pasaulius į vieną – pateikti ir nuo karo pavargusį kareivį, ir pramoginį blogiečių sušaudymą. Deja, galutinis rezultatas visiškai nepavyko.

Siužetas

Praėjus daugiau nei dešimt metų po paskutinio filmo įvykių, Džonas Rembo (Sylvester Stallone) ramiai gyvena rančoje, kartu su aukle bei jos dukra Gabriela (Yvette Monreal). Kai atsiranda informacija apie ją palikusio tėvo gyvenamąją vietą, mergina iškeliauja į pavojingą Meksikos rajoną jo ieškoti. Rembo, sužinojęs apie Gabrielos pabėgimą išsiruošia jos gelbėti.

Filmas

Jei reikėtų suskirstyti aktais, pirmieji du stengiasi pateikti tamsią ir brutalią istoriją, o tada trečiasis spjauna į tai ir primėto tiek galūnių bei kraujo, kad pavydėtų visi siaubo filmai. Bet pradėkim nuo pat pradžių. Visų pirma, į akį krenta kvailokas siužetas. Dialogai yra keisti ir nenatūralūs, per daug akivaizdžiai teikiantys informaciją žiūrovui. Konfliktas atsiranda iš oro; vieną minutę viskas gerai, kitą jau nebe, nes istorija turi judėti į priekį. Sylvester‘is Stallone vis dar gali vaidinti klasikinį herojų ir sukelti grėsmę jei reikia, bet likę veikėjai yra tikros karikatūros, turinčios tik vieną paskirtį. Nekalta mergina yra tam, kad būtų pagrobta, blogi meksikiečiai yra tam, kad būtų blogi ir taip toliau. Paprastai veiksmo filmams to užtenka, tačiau tai nemaloniai išsišoka „Paskutiniame kraujyje“, kuris nori papasakoti kažką tamsesnio ir sukrečiančio. Bet kai viskas filme yra taip nenatūralu ir kliša, labai sunku emociškai reaguoti į vykstančius įvykius.

Veiksmo fanams teks gerokai palaukti, kol Rembo paims ginklą į rankas ir eis darbuotis, tačiau paskutinės penkiolika minučių yra itin kruvinos skerdynės, kurias žiūrovai taikliai pavadino „Vienu namuose“ (angl. „Home Alone“), skirtu suaugusiems. Sekdamas ketvirtojo „Rembo“ pėdsakais, „Paskutinis kraujas“ yra vienas brutaliausių veiksmo filmų pastaruoju metu. Kūnai sprogsta, peiliai pjausto galūnes kaip sviestą ir „Pjūklo“ (angl. „Saw“) filmų serija patenkinamai linksi galvą dėl kelių kūrybingų spąstų. Finalinė veiksmo scena, kuri visiškai nesiderina su pirmąja filmo valanda, skirta būti smagiu atkirčiu blogiesiems veikėjams (Rembo net ir muzikos paleidžia, kad būtų linksmiau), tačiau paskutiniai momentai palieka visiškai kitokią reakciją…

Apskritai, „Rembo“ filmai (išskyrus pirmąjį) yra veiksmo kino pramoga. „Paskutinis kraujas“ yra tiesiog kvailas ir nesmagus. Siužetas prikimštas blogų nutikimų bei nereikalingų šokiravimų, tačiau neturi kažkokio teigiamo emociško atpildo. Tuo tarpu veiksmo atveju, mirtys yra tiesiog absurdiškai sadistiškos – stebėti kaip Rembo išleidžia automato apkabą į jau metalinių strypų subadytus kūnus yra tiesiog nemalonu. Paprastai tokie filmai bent jau turi malonų atlygio jausmą, kai blogi veikėjai gauna ko nusipelnę, tačiau dažnai nereikalingas žiaurumas panaikina tai.

Pabaigai

„Rembo. Paskutinis kraujas“ yra visiškai skirtingų tonų mišrainė. Jis per daug kvailas ir klišas, kad būtų galima žiūrėti rimtai, bet tuo pačiu per daug tamsus ir žiaurus, kad sukeltų pasimėgavimą. Kruvinų veiksmo filmų mėgėjai turi savęs paklausti ar paskutinės penkiolika minučių yra vertos bilieto kainos ir ar ne geriau būtų tiesiog peržiūrėti ketvirtąjį „Rembo“, kuris išlieka kur kas tinkamesnė pabaiga serijai.

5.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
4.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
5.0
Aktoriai
4.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles