Raudonbatė ir 7 nykštukai

Red Shoes and the Seven Dwarfs

Štai ir dar sykį sugrįžome prie klasikinių pasakų. Daugiausiai pastaruoju metu prie jų dirba kino studija „Disney“, kurie iš naujo sukuria legendines animacines pasakas, tačiau šįsyk pasistengė ir Pietų Korėjos kino kūrėjai. Į kino ekranus jie sugrąžino kiek patobulintą ir pakeistą „Snieguolės ir 7 nykštukų pasaką“, kurią pavadino „Raudonbatė ir 7 nykštukai“.

Filmas „Raudonbatė ir 7 nykštukai“, tai perkurta brolių Grimų pasakos „Snieguolė ir 7 nykštukai“ versija, tik su kiek kitokia istorija, kurioje netrūksta smagių nuotykių, juokingų nutikimų ir veiksmo. Mergina vardu Snieguolė įsliūkina į apleistą pilį ir pastebėjusi ryškius raudonus batelius neatsispiria pagundai juos pasimatuoti. Pasirodo, kad tai magiški bateliai, kurie Snieguolę paverčia tikra gražuole. Deja, bateliai priklauso piktai ir pagiežingai raganai, kuri paskelbia Snieguolės medžioklę, batams susigrąžinti. Tuo tarpu gražuole pavirtusi mergina susiduria su 7 į nykštukus panašiais vaikinais, kurie taip pat persekiojami prakeiksmo. Nykštukams reikia princesės bučinio, kad jie atgautų savo tikruosius kūnus, o Snieguolės tikslas – surasti dingusį tėtį. Nykštukai pasiryžta padėti Snieguolei rasti tėtį, kad ši netrukdoma galėtų bučiniu išvaduoti nykštukus iš prakeiksmo.

Paties filmo idėja gan ženkliai skiriasi nuo originalios pasakos, tačiau tai yra teigiamybė, kadangi dar viena identiška istorija su minimaliais pakeitimais tikriausiai nesusilauktų daug dėmesio. O štai šiame filme kam skirti dėmesio tikrai yra. Patobulinta klasikinė pasaka įtraukia savo siužetu, kadangi lyg ir žinome, kokia tai pasaka, tačiau tuo pačiu metu laukiama ir netikėtumų, nes tai kitokia istorija. Puikiai filmo pradžioje buvo pristatyta nykštukais virtusių jaunuolių istorija – trumpai, linksmai ir aiškiai. Toks pateikimas neapkrovė visos istorijos ir tikriausiai dėl to filmas neprailgo. O ir pati jų istorija labai kurioziška ir neįprasta, kas iškart šiam animaciniam filmui suteikė tam tikrą toną, kad tai bus ne tik vaikiškas filmas vaikams, tačiau bus ką pamatyti bei išgirsti ir vyresnio amžiaus žiūrovams. Ir tikrai, tas pats humoro lygis buvo išlaikytas viso filmo metu, kada kino salėje nestigo žiūrovų juoko net pačiomis netikėčiausiomis akimirkomis.

Kita labai svarbi filmo detalė ir pagrindinė mintis – išvaizda nėra svarbiausia. Iš pat pradžių į filmo idėją žiūrėjau skeptiškai: Snieguolė vaizduojama kaip storuliukė ir nepanaši į pasakų princesę mergina, kuri užsidėjusi raudonus batelius pavirsta visiems labai gražia princese. Iškart kyla idėja, kad filmo autoriai nestandartinės išvaizdos žmones laiko negražiais, tačiau filmui toliau augant ir vystantis, veikėjų dialogai tampa turtingesni ir čia gryninama idėja, kad išvaizda nėra svarbi, svarbiausia tai, kokie esame viduje. Tai labai svarbios idėjos šiandieniniam žiūrovui, o ypač tokiam, kurio pasaulėžiūra tik formuojasi. Žinoma, tokių ir panašių pamokų dabar yra beveik kiekviename naujame animaciniame filme, tačiau mano manymu, tai nėra blogas pasirinkimas. Tokių pamokymų ir idėjų neturėtų būti per daug, todėl ir šiame filme vidinių vertybių iškėlimas buvo labai gerai atspindėtas tiek veikėjų dialogais, tiek veiksmais.

Iš techninės pusės, sunku rasti prie ko prikibti. Animacija nebuvo viena turtingiausių, tačiau savo kokybę išlaikė ir tikrai netrikdė filmo žiūrėjimo. Veikėjų išvaizda standartinė ir nesukelianti stiprių emocijų – nei teigiamų, nei neigiamų, tačiau kelių veikėjų parinkimas – užkeiktų medinukų, tikrai pridėjo mielumo ir sukėlė net keletą nuo mielumo verčiančių aikčioti akimirkų. Šįkart nustebino tai, kad nebuvo kai kurių veikėjų erzinančio įgarsinimo ir neskambėjo dainos po kiekvieno svarbaus sakinio. Dainų čia išviso nebuvo ir taip net geriau. Palikime tai „Disney“ pasakoms. Filme „Raudonbatė ir 7 nykštukai“ puikiai tiko parinkta muzika, kuri neerzino ir labai tiko kiekvienai situacijai.

Apibendrinant, filmas „Raudonbatė ir 7 nykštukai“ yra linksmas ir įtraukiantis filmas apie mums jau pažįstamą pasaką, tik kiek kitokią. Smagu, kad naujoje pasakos versijoje nebuvo įpaišyta naujųjų technologijų ar kitų šiuolaikinių dalykėlių, o palikta tai, kas autentiška. Tai svarbią žinią jaunajai kartai nešantis filmas, kurį tikrai galite peržiūrėti su vaikais ir tikrai neišvaistysite, o visai smagiai praleisite laiką.

7.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.7
Režisūra
7.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
7.5
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles