Sukūręs nepamirštamuosius „Karibų piratus“, režisierius Goras Verbinskis sugrįžta į mūsų ekranus su animaciniu vesternu, kurio priešaky – magiškasis aktorius Džonis Depas, įkūnijantis nepaprastai ryškaus charakterio chameleoną Rango. Filmas išties originalus, nieko panašaus nebūsite matę. Bent jau stiliumi jis išsiskiria iš visų iki šiol sukurtų animacinių filmų, kurie buvo rodomi kino teatrų ekranuose. Dialogai jus išvers iš kojų, o kine praleistas laikas bus geriausias dienos nuotykis.
Chameleonas Rango visą gyvenimą praleido terariume. Jis jaučiasi labai vienišas, bet lakios vaizduotės dėka lengvai susikuria draugus ir improvizuoja susigalvotas istorijas. Vieno atsitiktinumo dėka Rango atsiduria dykumoje, kur patraukia ieškoti savo gyvenimo prasmės ir esmės. Taip bekeliaudamas jis netikėtai pakliūva į purviną ir atokų miestelį dykumoje. Miestelio pavadinimas –„Purvas“ – atspindi ten gyvenančiųjų padėtį. Jo gyventojai kenčia nuo vandens stygiaus, jaučiasi vieniši ir baiminasi plėšikų. Jiems trūksta miesto herojaus, kuris pagaliau sutvarkytų nešvarius miestelio reikalus. Tokiu (nuostabiuoju miesto gelbėtoju) ir tampa chameleonas Rango, taip suteikdamas gyventojams naują gražios ir saugios ateities viltį.
Filmas turi daug sąsajų su ankstesniais kino hitais. Parodijuojami tokie garsūs vesternai kaip „The Good, The Bad and The Ugly“, „Chinatown“ ar „The Three Amigos“. Juokeliai čia bus skirtingai suprantami tiek jauniesiems, tiek ir vyresniesiems. Humoras subtilus, o kartais net vulgarus, bet tai tik dar labiau paryškina šio filmo išskirtinumą iš daugelio ligi šiol sukurtų. Net ir stiliumi filmas visiškai kitoks. Kartais atrodo, kad žiūrime ne animacinį, o realiai filmuotą filmą. Taip yra dėl to, jog prie filmo vizualiosios dalies prisidėjo nepaprastai didelę patirtį kuriant specialiuosius efektus turinti kompanija „ILM“, kuri kūrė specialiuosius efektus visiems garsiausiems Holivudo hitams ir pradėjo tai daryti dar nuo „Žvaigždžių karų“ laikų. Už vizualiąją dalį atsakinga filmo komanda norėjo perteikti ne iki begalybės nudailintus personažus, bet aštrius ir mielai bjaurius charakterius, kokių jums dar tikrai neteko matyti. Bet pamilsit kiekvieną iš jų. Net kalakutą, kuris išties savo bjaurumu net juokingas.
Tikriausiai daugelis žiūrovų, net ir žiūrėdami lietuviškai įgarsintą filmą, pastebės, kad pagrindinis personažas Rango labai panašus į Džonį Depą. Taip yra dėl to, kad kūrėjai, įgarsindami filmą, aktorius ne pasodino prie mikrofonų, kaip paprastai, o liepė suvaidinti atitinkamas situacijas ir filmavo viską net su keliomis kameromis. Taip aktoriai galėjo labiau įsijausti į vaidmenis, o animatoriai – kur kas tikroviškiau perteikti personažų judesius ir emocijas, taip išsaugodami realaus charakterio subtilybes. O ypač puikiai atkartotas nuostabusis Džonis Depas, kuris atrodo dar nuostabiau nei jo įkūnytas keistuolis piratas Džekas Sperou iš „Karibų piratų“.
Garsiausias Holivudo garso specialistas Hansas Zimeris sukūrė išties tobulą filmo garsą, kuris nenusileidžia nei „Žvaigždžių karams“, nei didingiesiems „Karibų piratams“. Kai kurios dainos net ir išėjus iš kino salės dar niūniuojamos galvoje. Lietuviškai personažus įgarsino Vytautas Rašimas, Rasa Samuolytė, Olegas Ditkovskis, Kostas Smoriginas ir kiti. Išties smagu išgirsti mūsų kalba prabylančius Holivudo superhito „aktorius“. Viskas atlikta labai kokybiškai, tad net nepajusite, jog tai yra dubliažas.
Filmas skirtas bet kokio amžiaus žiūrovams: tiek mažieji, tiek suaugusieji ras jame įsimintinų ir artimų akimirkų. Džiugu, kad kūrėjai nesistengė (kaip populiaru šiuo metu) būtinai padaryti šį filmą 3D formatu. Aišku, taip jie prarado dalį pajamų, bet pradžiugino ištikimus D. Depo ir vesterno gerbėjus. Tikiu, kad kalbos apie šio filmo kokybę ir nuotaikingą istoriją sklis iš lūpų į lūpas. „Rango“ – tai reginys, už kurį negaila sumokėti dieną uždirbtus pinigus. Galiu užtikrinti jus, kad ši istorija tikrai dar ne kartą sugrįš į didžiuosius ekranus su nauju siužetu, bet tuo pačiu žavingu chameleonu Rango.
„Rango“ yra skanėstas ne tik akims, bet ir ausims. Įspūdinga animacija užburia ir įtraukia, o spalvingi ir dinamiški vaizdai „susivalgo“ net skaniau už dėžutę spragėsių.