Studija „Dreamworks“ pristato šiltą ir šmaikštų animacinį projektą visai šeimai „The Boss Baby“. Šios istorijos ašis sukasi apie vienturčio berniuko gyvenimą, kuris gyvena lyg pasakų šalyje – apsuptas tėvų meilės, dėmesio ir rūpesčio. Tačiau, staiga, vieną dieną visas pasakų pasaulis sugriūva, kai prie jo namų durų pasirodo kostiumu pasidabinęs kūdikis, kuris tą pačią sekundę pradeda šokdinti tėvus pagal savo dūdelę ir atima visut visutėlį dėmesį iš jo. Taigi čia tarp jų prasideda didžiosios rungtynės dėl tėvų meilės.

Kaip jau galima įžvelgti, tai alegoriška istorija apie tai, kai šeimai gimsta kūdikis ir namuose visos taisyklės būna didktuojamos būtent jo. Tai dažniausiai atsiliepia vyresniųjų vaikų dėmesiui, kuriam tėvai tiesiog nebeturi pakankamai jėgų ir laiko. Todėl vaikui tenka adaptuotis prie naujų sąlygų namuose ir stengtis rasti stiprybės pagal jas gyventi.

Pradedant siužetu, vaiko atėjimas į šeimą čia filtruojamas per korporacijos prizmę, todėl kūdikis čia vaizduojamas kaip bosų bosas. Tačiau man pasirodė, jog tų korporacinių subtilybių čia buvo kiek smarkokai per daug. Rodėsi, jog šioje vietoje komanda gal kiek persistengė stengdamasi kurdama bosišką kūdikio įvaizdį. Todėl pamažu ėmė bręsti jausmas, jog šis filmas labiau orientuotas į pačius tėvus, kurie galėtų pasijuokti iš tų pažįstamų gyvenimo epizodų, kuriuos atvaizduoja istorija. Nesakau, jog istorija visiškai netinkama vaikams – pats jos animacinis sluoksnis atliko savo vaidmenį tiesiog puikiai. Tiesiog jaučiu, jog idėjiškai ši istorija vaikams kiek per brandi, nes nemanau, jog jie labai supranta, kas ten darosi per se korporacijos kontekste.

Atmetus patį siužeto sudėtingumą, čia visa kita yra savo vietose. Bendrai istorija plėtojasi labai žavingai, vaikai patiria labai daug juokingų nuotykių ir išgyvenimų, o ir pats kūdikio bosiškas atspalvis sukurtas tikrai įtikinamai. Vaizdingai atkurtas tas sudėtingas ryšys, kai vyresnėlis negali susitaikyti su naujagimio atėjimu į šeimą ir sąvokos „ viskuo dalintis“ pasekmėmis. Tad animaciškai šis filmas tikrai šiltas ir jaukus, ir svarbiausiai – su ryškia moraline potekste.

Kalbant apie projekto scenarijų, kaip ir minėjau, vaikų atžvilgiu, jis man pasirodė kiek per sudėtingas. Todėl nors, formos atžvilgiu, istorija ir sukurta tikrai vaizdingai, dėl paties turinio ji buvo kiek per brandi ir net nuobodoka. Filme jautėsi užslėpta mintis, jog vos tik gimus – tu jau esi užprogramuotas siekti karjeros ir to „kampinio ofiso aukščiausiame aukšte“. Todėl, šiuo atžvilgiu, scenarijus mane kiek suerzino, kiek ir pats siužetas, kad nors kalba ir eina apie šeimos vertybes, antrame plane skiepyjama idėja, koks esi alfa, jeigu esi korporacijos atstovas.

Pereinant prie techininės dalies, filmukui jokių priekaištų neturiu. Viskas padaryta tikrai kokybiškai ir vizualiai patraukliai. Ką jau ką, bet „Dreamworks“ studija šitą amatą išmano nuostabiai.

Taigi reziumuojant galiu pasakyti, jog šis filmas – tikrai kontroversiškas: iš vienos pusės, tai labai šilta istorija su tvirtu šeimos pamatu, ant kurio laikosi daugelis su panašiomis aplinkybėmis susiduriančių šeimų. Kitą vertus, tiek siužetiškai, tiek ir scenariškai, šis filmas gali būti kiek sudėtingas patiems mažiausiesiems, kadangi čia kalbama apie daug keistų korporacinių dalykų. Tačiau pats istorijos animaciškumas, manau, viską kompensuoja su kaupu. Todėl, vaikų atžvilgiu, tai kaip ir viską išgelbėja.

5.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
5.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles