Pasakiškai turtingi

Crazy Rich Asians

„Pasakiškai turtingi“ (angl. „Crazy Rich Asians“) – tai filmas, paremtas 2013 m. knyga tokiu pačiu pavadinimu. Knyga tapo bestseleriu, o jos autorius minėjo, kad jos tikslas yra supažindinti užsieniečius su Azijos kultūra. Skaitytojų atsiliepimai apie knygą buvo teigiami , už jos filmo adaptaciją atsakingas Johnas M. Chu yra patyręs, bet nesulaukęs daug pripažinimo režisierius, o aktoriai yra nepąžįstami plačiąjai auditorijai, tad šis filmas gali pasisukti bet kuria linkme.

Siužetas

Reičelė Ču  dėsto ekonomikąAmerikos universitete ir draugauja su iš pirmo žvilgsnio paprastaiatrodančiu Niku Jangu. Vieną dieną Nikas Reičelei nukeliauti į Singapūrą susipažinti su jo tėvais ir dalyvauti jo geriausio draugo vestuvėse. Kelionės metu paaiškėja, kad Nikas nėra jau toks paprastas ir jo tėvai yra vieni turtingiausių žmonių pasaulyje. Per šią kelionę pora turi išspręsti kylančias problemas ir išsaugoti savo santykius.

Pinigai ir ciniškumas

Filme be meilės didelę dalį užima kalba ir vaizdai apie pinigus. Personažų konfliktai vyksta dėl pinigų, jie atranda prabangos privalumus ir visa turtingų žmonių kultūra yra garbinama viso filmo metu. Po 120 minučių filmo, kur prieš tavo akis žmonės leidžia pinigus, kurių tu niekada net nepamatysi, filmo didžiausias pasiekimas yra tai, kad niekada nesijaučia, jog filmas tyčiotųsi iš žiūrovų ar mojuotų prieš akis skanėstą, kurio jie niekada neparagaus. Daugelis tokių filmų kaip „Draugeliai“ (angl. „Entourage“), „Daugiau garso ir šviesų“ (angl. „We Are Your Friends“), „Seksas ir miestas“ (angl. „Sex and the City“), ar šimtai kitų parodo tokius pat turtingus žmones, tačiau ten jaučiasi, kad tyčiojamasi iš žiūrovų ir parodomas atotrūkis nuo eilinių žmonių. Šis filmas tokiems žmonėms rodo užuojautą, nes visi personažai, nepaisant jų turto, yra darbštūs ir principingi, jų sėkmė, atrodo, yra uždirbta, o ne padovanota. Tai, kad pagrindinė veikėja nėra labai turtinga, neturi įtakos jos nuomonei apie šį pasaulį, ji apie kitus sprendžia pagal jų veiksmus, o ne pagal piniginės storį.

Kultūra

Šio filmo pagrindinis skirtumas nuo eilinių romantinių komedijų yra tas, kad visi personažai yra azijiečiai. Malonu matyti, kad filmai kaip šis ar „Su meile, Saimonas“ (angl. „Love, Simon“) šiais metais pavertė eilinius filmus į kažką skirtingo vien dėl to, kad pakeitė personažų kultūrą, odos spalvą ar seksualinę orientaciją. Šie dalykai yra nauji ir malonu, kad šie personažai nėra parodomi kaip ateiviai ar kitokie negu mes. Visi žmonės nusipelnė savo romantinės komedijos, kuri privers tave jaustis gerai ir ši yra viena iš tų, kuri dėl savo kultūrinių skirtumų tapo įdomesnė negu turėjo būti.

Scenarijus

Nors knyga, pagal kurią yra sukurtas šis filmas, yra virš 400 puslapių ilgio, scenarijus atrodo tvarkingas ir nesijaučia, kad buvo išimta kažkas svarbaus. Priešingai, susidaro įspūdis, kad scenarijus yra per ilgas, nes filmas trunka dvi valandas ir kai kurios scenos, atrodo, nesuteikė nei daugiau konteksto apie personažus, nei vystė istorijos. Be kelių scenų, kurios, atrodo, neturėjo įtakos filmo istorijai ar progresui, scenarijus gerai išvystė ir davė laiko pagrindiniams personažams, o visi šalutiniai veikėjai turėjo savo charakterio įmantrumus, kurie leido išsiskirti vieniem nuo kitų. Visa struktūra yra tradicinė, iš pradžių pristatomi visi personažai, viduryje filmo iškyla didysis konfliktas ir pabaigoje nėra aišku, kaip viskas išsispręs.

Techninė pusė

Šio filmo didžioji dalis yra praleidžiama prašmatniausiame pasaulio kampe. Nors filmo biudžetas nėra milžiniškas, kostiumai, namai, mašinos ir visi kiti prabangūs dalykai atrodo įtikinamai. Visa tai yra labai gražu ir padeda užmaskuoti tą faktą, kad juosta nėra nufilmuota labai įdomiai. Malonu girdėti, kad filmo metu grojo Azijos šalių muzika, nors ji pati yra eilinis popsas, bet kita kalba padeda jai išsiskirti. Vaidyba filme yra vidutinė, visi tinkamai atlieka darbą, tačiau personažams išsiskirti padeda ne aktoriai, o tai, kokie jie yra  scenarijuje. Neaišku, ar buvo atrinkti gražiausi azijiečiai pasaulyje, ar tiesiog visi žmonės gyvenantys Singapūre yra modeliai, bet kuriuo atveju, filmo metu visi gaus paganyti akis į gražius žmones, daiktus ar kultūros įmantrumus.

Reziumė

„Pasakiškai turtingi“ – tai romantinė komedija, puikiai atitinkanti šį žanrą. Aš juokiausi, aš jaučiausi šiltai romantiškais momentais ir nors filme yra daugiau pinigų, negu visi pamatysime gyvenime, jis niekada nesukuria ciniško ar nemalonaus pojūčio. O jeigu žmonėms neužtenka paprastos romantinės komedijos, šis filmas yra puikus langas į Azijos kultūrą ir tradicijas.

7.4
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.5
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles