Du ančiukai ir žąsinas

Duck duck goose

„Du ančiukai ir žąsinas“ bendras amerikiečių ir kinų projektas. Šis filmas yra tradicinė pasaka vaikams. Kuo ji tradicinė? Ši istorija yra graži ir pamokanti, jos moralas labai aiškus: negalima gyventi tik sau. Tikrąją laimę randame tada, kai rūpinamės savo artimu.

Apie ką ši istorija? Filmuko veiksmas vyksta Kinijoje. Artėja ruduo ir žąsys ruošiasi kasmetinei migracijai. Pagrindinis veikėjas yra žąsinas vardu Alfis. Jis nenustygsta vietoje, yra karštakošis, perdėtai drąsus, pasipūtęs ir labai neatsargus. Žąsinas mano esąs geresnis nei kitos žąsys, nenori į šiltuosius kraštus skristi kartu. Jam svarbiausia lenktyniauti ir, aišku, laimėti. Bedūkdamas jis susiduria su būriu mažų ančiukų. Dėl Alfio lengvabūdiškumo du ančiukai – Dakas ir Či – atsiskiria nuo vorelės ir juos pastebi plėšrus laukinis katinas. Ančiukai pasislepia, tačiau katinas nenuleidžia nuo jų akių. Nenuorama žąsinas tuo metu nubaudžiamas ir jam nebeleidžiama skristi kartu su būriu. Netikėtai dviejų pasimetusių ančiukų ir žąsino keliai vėl susikerta…

Scenarijus išsiskiria savo paprastumu. Veiksmą sekti nesunku. Šis iš kitų matytų animacinių filmukų išsiskiria tuo, jog nėra perkrautas veiksmo.  Žiūrovai neužverčiami krūva besikeičiančių scenų, gaudynių, spalvų, šūksnių ir dar velniai žino kuo, kaip dažnai būna šių dienų animaciniuose filmuose. Šis leidžia atsipalaiduoti. Scenarijus išsiskiria ir tuo, jog nėra perkrautas pokštų ar dalis jų prarasti verčiant į lietuvių kalbą. Istorija pateikiama gan rimtai. Vyresniems kino žiūrovams scenarijus pasirodys labai nuspėjamas, tačiau jaunesniems turėtų patikti. Istorija nors ir paprasta, tačiau pamokanti. Filmas skirtas patiems mažiausiems kino žiūrovams. Kiek keistai pasirodė scena restorane, kuriame rodoma kaip žmonės valgo antis ir žąsis. Tai mane šiek tiek šokiravo. Didelę dalį filmo praleidus sekant paukščius, kurie elgiasi ir kalba kaip žmonės, keptos anties vaizdas pasirodė niūrus. Tai gali nuliūdinti mažuosius, tačiau nereikia pamiršti,kad visa istorija baigiasi gražiai ir laimingai. Grįžtant prie filmo pokštų, pastebėjau porą, kurie skirti suaugusiems, vaikai jų nesupras. Tačiau man juokinga nebuvo. Tokie juokeliai vaikiškame filme atrodo keistai ir nereikalingai. Man, kaip suaugusiam, tai žavesio nepridėjo, o veikiau, atvirkščiai.

Filme veikėjų nėra daug, tačiau jie yra ryškūs. Ypač patiko du mažieji ančiukai. Vienas jų labai subrendęs ir atsakingas, o kitas žioplas, nuolat išalkęs, nerangus. Kai prie jų prisideda tik savimi besirūpinantis žąsinas, trijulė atrodo iš tiesų komiškai. Dar vienas išskirtinis personažas – plėšrusis katinas, kuris šiame filme yra blogiukas. Katino akys dviejų spalvų ir jis vienu metu būna atmerkęs tik vieną jų. Dvi akys – dvi katino asmenybės. Mano nuomone, jos labai pagyvino visą filmą. Filme sutinkame ir vėžlį, kuris, aišku, labai lėtas.

Animacija buvo vidutiniška. Spalvos suderintos, gražiai pavaizduota Kinijos gamta, veikėjai pakankamai detalizuoti. Tačiau iki šių dienų „Pixar“ ar „Disney“ dar šiek tiek trūksta.

Iš techninės pusės į akis krito animacijos neišbaigtumas. Nežinau, ar dėl to kaltas pats filmas, projektorius ar kino teatro programinė įranga. Kelis kartus aplink veikėją įžvelgiau zoną, kurioje fonas yra mažiau ryškus ir susiliejęs. Ši zona tarsi debesėlis apgaubia veikėją. Atrodo, jog ant fono animuotas personažas kiek nevykusiai „įcopy-paste‘intas“. Ši, pavadinkim, smulki detalė paprasčiausiai trukdė. Dalį filmo praleidau svarstydamas, kas tai ir kas dėl to kaltas. Dėl to filmui trūko profesionalumo.

Garso takeliui daug dėmesio neskirta, pats filmukas nėra miuziklas. Filme nuskambėjo dvi ar trys dainos ir jas vertinu gerai. Muzikiniai intarpai tiko prie juostos nuotaikos ir sukėlė teigiamas emocijas. Nors darbo įdėta nedaug, jis atliktas tinkamai. Kiek prasčiau vertinčiau lietuvišką įgarsinimą. Keli veikėjų dialogai pasirodė beprasmiai. Buvo aišku, jog dėl to kaltas vertimas bei aktorių naudojama intonacija. Suprasti, ar pasakytas pokštas ar rimtas dialogas bei kam to reikia, porą kartų nepavyko.

Kaip jau minėjau, filmas skirtas patiems mažiausiems kino žiūrovams. Siunčiama graži žinutė, tačiau juostai trūksta išbaigtumo ir profesionalumo. Filmas tikrai negali lygintis su „Pixar“ ar „Disney“.

6.5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
4.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles