Zakas Snyderis, pristatęs iki begalybės nušlifuotus filmus „300“, „Stebėtojų lyga“ ir animacinį reginį ,,Pelėdų karalystės sargai“, sugrįžta su naujausiu darbu ,,Nelauktas smūgis“. Norėta sugrįžti su trenksmu.

Holivude net juokaujama, jog šis kino renginys yra moderni „Alisos stebuklų šalyje“ versija. Tik čia Alisai į rankas duodamas automatas. Filmas išties buvo daug reklamuojamas, į interneto erdvę paraleliai išleisti net keturi papildomi animaciniai filmai, bet po pirmų seansų iš lūpų į lūpas perėjo žinia, kad filme, išskyrus efektus, daugiau nieko nėra. Išėjo taip, kad net premjerinį savaitgalį už Atlanto šiam filmui teko nusileisti mažiau lauktam ir reklamuotam ,,Nevykėlio dienoraštis“.

Jauna mergina Emilly po nelaimingo įvykio namuose pikto patėvio pastangų dėka uždaroma į psichiatrinę ligoninę. Norėdama iš ten pabėgti, ji pasineria į fantazijų pasaulį, kuriame jos lakus protas sukuria pačias netikėčiausias dekoracijas ir veiksmo scenas keisčiausiose, kokais tik galima įsivaizduoti, aplinkose tiek vietos, tiek ir laiko atžvilgiu. Ateitis ar praeitis – viskas jos svajonėse įmanoma. Fantazijos susipina su realybėje esančiais daiktais, kuriuos jai būtinai reikia gauti, kad išsilaisvintų iš nemalonių ligoninės gniaužtų. Į paslaptingą fantazijų pasaulį ji pasikviečia dar keturias merginas: Raketą, Gintarę, Blondinę ir Pelėžirnę. Nesustodamos, dideliais žingsniais jos drauge keliauja link savojo tikslo – pabėgti iš ligoninės. Pabėgimo planus kuriančios merginos ypatingai gundančiai apsirengusios ir pasižymi „iš koto verčiančiais“ absurdiškais dialogais…

Viskas gražu, saldu, kiekvienas kadras nudailintas iki geriausio įmanomo varianto. Tobulas vaizdas ekrane jau tapo vizitine Zako Snyderio kortele. Tik šį kartą autorius ėmėsi statyti filmą ne pagal komiksus, kaip tai atsitiko su „300“ ir „Stebėtojų lyga“, bet sukūrė originalią istoriją. Deja, jam nepavyko. Taip galima tiksliausiai apibūdinti pasiektą rezultatą. Filme viskas atrodo gerai tik tol, kol paprasčiausiai seki istoriją. Ji pakankamai paprasta net ir vaikams, kurie dažniausiai tokiuose filmuose nesigilina į siužetą, o tiesiog mėgaujasi gražiais vaizdais. Beje, filmas net nėra vaikiškas, jam taikomas amžiaus cenzas. Dialogų bukumas kartais ima ir prajuokina pačiose nejuokingiausiose vietose. Pažiūrėjus filmą pirmas keliolika minučių, viskas pasidaro aišku ir jau galima numanyti pabaigą. Kartais atrodo, jog filmas yra suklijuotas iš kitų garsių filmų, tokių kaip ,,Žiedų valdovas“ ar ,,Aš robotas“, tik viskas kur kas labiau „pasaldinta“ ir daugiau absurdo bei bukumo pridėta. Matyti, jog rašydamas scenarijų režisierius savęs visiškai nevaržė. Vienintelis pliusas – garso takelis. Ką jau Z. Snyderis moka, tai moka – muzika ir vaizdas tobulai „plaukia“ pasroviui. Ne veltui sakoma, kad jis būtų nerealus muzikinių klipų režisierius, tad nenusisekus karjerai kine, bus galima pereiti prie vaizdo klipų kūrimo.

Šiuo metu Z. Snyderis ėmėsi naujo projekto pavadinimu ,,Supermenas“. Planuoja prikelti šį nepaprastą ir jau legenda tapusį superherojų naujam gyvenimui. Scenarijų šiam filmui kūrė ne jis pats (ačiū Holivudui), tad laukiamas išties įspūdingas projektas. Režisieriui išties reikėtų palinkėti sėkmės, nes Supermenas visame pasaulyje turi daugybę gerbėjų, kurie neatleis, jei istorija apie didingiausią mūsų laikų herojų bus paleista vėjais.

4.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
4.0
Režisūra
4.0
Kinematografija
4.0
Garso takelis
4.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
4.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles