Ko jau ko, bet rusiškų komedijų tikrai nepritrūks šiandieninėje kino padangėje. Iš Rytų mus pasiekia daugybė animacijos, dramų, trilerių ir serialų, o vos prieš savaitę pristatyta premjera – „Naktinė pamaina“ (angl. „Night Shift“). Filmas bandantis kopijuoti magiškąjį Maiką ir įvilktas į kiek nuvalkioto humoro paklodę nepaliko didelio įspūdžio, tačiau tikrai atras savo žiūrovą.

Siužetas

Lietuvių kilmės režisierius Marius Vaisbergas ilgą laiką kinematografijos meno mokėsi JAV, grįžęs į gimtąją Rusiją pristatė visą krūvą kino juostų pastatytų ant vakarietiškos kultūros pamatų. Kaip jau galima nuspėti filmas „Naktinė pamaina“ – rusiška „Magiškojo Maiko“ (angl. „Magic Mike“) versija. Tačiau, atvirkščiai nei Stevenas Soderberghas, Marius Vaisbergas nepasirūpino jokiu aiškesniu siužetu. Istorija banali ir lengvai nuspėjama, filmas sukasi apie suvirintoją Maksą, kurį atleido iš darbo. Namuose jo laukia žmona Ania ir du maži vaikai, nerasdamas darbo Maksas priima intriguojantį buvusios klasiokės pasiūlymą – šokti striptizą. Bandymai nuslėpti naująjį užsiėmimą nuo šeimos kelia įtampą ir tarpusavio nepasitikėjimą, pradeda šlyti Makso ir Anios santykiai. Vyro siekis grąžinti į šeimą taiką ir harmoniją su naujųjų kolegų – kitų šokėjų – pagalba greitai virsta visišku chaosu.

Filmo vidus

Filmas ganėtinai buitinis, pagrindiniai veikėjai klišiniai ir matyti tūkstančius kartų, tai tikrai nieko nenustebins, įspūdingos šokių choreografijos čia taip pat nebus. Tačiau kino juostoje yra visai neblogų juokelių, prajuokino ir kelios neįtikėtinos situacijos į kurias pakliuvo kūrinio veikėjai. Galima paploti režisieriui už scenas su betmeno kostiumu, tai tikrai buvo šviežesnio oro gūsis privertęs kvatoti beveik visą kino salę. Nors kaip jau minėjau, siužetas nėra stiprioji pusė, tačiau filmas nebuvo perspaustas ar ištemptas. Dėl chaotiškų veikėjų ir greito istorijos vystymo vietomis pritrūko logikos. Suprantama, kad panašaus pobūdžio komedijose ne visada jos ir reikėtų ieškoti, tačiau užkliuvo tai, kad labai greitai ir lengvai abiejų sutuoktinių akiračiuose atsirado nauji susižavėjimo objektai.

Aktorių pasirodymas

Pagrindinio vaidmens atlikėjas Vladimiras Jaglyčius – vieno veido aktorius, stipresnių emocijų nerodė nei šokdamas striptizą, nei audringai ginčydamasis su žmona. Kad ir kaip bebūtų, filmo portreto jis negadino, tačiau ir liaupsių nenusipelnė. Ksenia Teplova filme atliko Makso žmonos Anios vaidmenį. Lengvai erzinanti smulki moterytė pasižymėjo perdėtu emocionalumu, kuris filme tapo ganėtinai nebloga atsvara Vladimiro Jaglyčiaus veikėjo „mediškumui“. Panašios komedijos niekaip neapsieina be šabloniško plevėsos juokdario personažo. Šis amplua atiteko Makso geriausiam draugui Sergėjui (vaidmenį atliko aktorius Pavelas Derevianko). Neįsimintinas ir nuovoka netrykštantis vyrukas sutinka gyvenimo meilę bei ištikimai saugo geriausio draugo užnugarį. Antraplanės aktorės Natalija Bardo, Ana Michailovskaja, Valentina Mazunina filme taip pat nesužibėjo. Ganėtinai nuobodūs, o vietomis vulgaroki aktoriniai pasirodymai traukė filmui parodijos šešėlį.

Techninė pusė

Techninė juostos pusė niekuo neišsiskirianti ir standartinė tokiems filmams. Nieko ypatingo ir nieko per daug blogo. Ir nors filmo kūrėjai tikrai turėjo progą sužibėti su garso takeliu ir kvapą gniaužiančiais šokiais, tačiau šia galimybe nepasinaudojo. Kūrinį lydintis muzikinis fonas vėlgi – neišsiskiriantis ir standartinis.

Pabaigai

Taigi apibendrinant, galiu teigti, kad tai eilinė kiek lėkšto humoro prikišta komedija, kuri tikrus rusiško humoro gerbėjus privers juoktis iki ašarų, tačiau rimtesnių kriterijų pamatyti šį filmą neradau. Drąsiai rekomenduoju tik tiems kam patinka panašaus pobūdžio kino kūriniai.

5.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
5.9
Kinematografija
5.9
Garso takelis
5.8
Techninė pusė
6.1
Aktoriai
5.9
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles