Mylėti negalima mirti

Till My Last Breath

Po šio filmo, tikiu, daug kam pritrūksta žodžių. Jame yra tiek daug visko, kad sunku nupasakoti, atpasakoti ar apibūdinti. Tokį filmą aš pavadinčiau įvykiu, kurio neverta praleisti, nesvarbu ar jis patiks ar ne, nes toks filmas tiesiog… atima žadą. Ir jo tikrai niekada nepamirši.

Ką turiu omenyje, klausi manęs, mielas skaitytojau? O gi tai, kad šis filmas yra viskas, ką gali duoti ir kas yra geras Bolivudinis filmas apie meilę. Jame rasi ir ilgesingus žvilgsnius, ir lėkštokus pokštus, ir daug spalvotų ryškių suknelių, ir sprogimus bei bebaimį pagrindinį veikėją, kuris, be abejonės, bus pasiryžęs atiduoti gyvybę dėl savo mylimos moters. Kokia gi ta istorija, taip prikaustanti prie ekrano? Paprasta kaip dvi kapeikos, bet tuo pačiu ir labai labai komplikuota. Vaikinas įsimyli merginą, tačiau jie negali būti kartu. Ilgus metus juos drasko meilės kančios ir likimas juos suveda vėl. Kaip ir aišku bei paprasta, bet reikia prisiminti, kad filmas yra Bolivudo “romantinių filmų genijumi” praminto režisieriaus Yash Chopra paskutinis kūrinys prieš mirtį (jam vis dėlto buvo jau 80 metų). Hindi filmų legendos režisuotas filmas sulaukė labai daug dėmesio, o jame vaidino, galima sakyti, indų Brad Pitt – Shah Rukh Khan bei Angelina Jolie – Katrina Kaif. Kad nebūtų per mažai, filme yra ir Anushka Sharma, kuri Indijoje yra kažkas panašaus kaip Jennifer Lawrence.

Taigi, Bolivudo žvaigždynėlis susitinka tam, kad papasakotų meilės, kuri neturi galiojimo laiko, istoriją. Samaras Anadas, juostos pagrindinis veikėjas yra bebaimis Indų armijos išminuotojų būrio majoras. Jis garsėja kaip “žmogus, kuris negali mirti”, nes yra sėkmingai išminavęs apie 100 bombų ir kaskart tai daro be menkiausios baimės (ir be apsauginio kostiumo). Samarą atranda jaunutė “Discovery” kanalo stažuotoja Akira, kuri perskaito jo dienoraštį ir sužino, kad prieš Samarui tampant išminuotoju, jis buvo nes kas kitas kaip Londone gyvenantis svajonių kupinas imigrantas iš Indijos, kuris beprotiškai įsimylėjo. Jo išrinktoji – Mira. Turtinga, vakarietiška bei krikščioniškų pažiūrų indė. Be kita ko, ji be abejo buvo susižadėjusi. Samaras ir Mira nėrė į meilės sūkurį ir planavo ateitį drauge, tačiau nelaimingas įvykis ir principai juos išskyrė. Ji liko gyventi Londone, o jis išvyko atgal į Indiją ir stojo į armiją. Akira, perskaičius dienoraštį, susižavi tiek neįtikėtina meilės istorija, tiek ir pačiu Samaru. Ji sukurpia dokumentinį filmą apie bebaimį bombų išminuotoją, kuris tenorėjo mylėti ir pakviečia Samarą į Londoną dalyvauti filmo pristatyme. Kaip žinia, Londone vis dar gyvena ir Mira. Viska paprasta, galvojate jūs? Jis atvyks į Londoną, susitiks su Mira ir meilė atgims? Aš irgi taip galvojau. Tačiau Yash Chopra dar turėjo kelis tūzus rankovėje ir netikėtai juos ištraukė.

Tai be abejonės yra labai netikėtas ir neįtikėtinas filmas. Su daug spalvų, muzikos, žvilgsnių, atodusių. Be abejonės, tai yra filmas apie meilę. Apie tokią meilę, kuri egzistuoja tik Bolivude.

Neįsivaizduoju, kas sugalvojo, kad filmą pergarsinti lietuviškai yra gera mintis, bet tai buvo siaubinga mintis. Jau geriau nebūtų išvis filmas verčiamas, net be subtitrų, nes nerandu žodžių nusakyt kaip blogai skambėjo tas įgarsinimas. Čia panašiai kaip pamačius kažką labai šlykštaus norisi akis išsilupt, tai visą filmą pavydėjau kurtiems.

7.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Indrė / 2016 spalio 17

    Visiškai nesuvokiama, kam galėjo šauti į galvą mintis dubliuoti filmą. Baisesnio sprendimo nebuvau mačiusi kine. Nesigirdi nei autentiškos indų kalbos, nei aktoriaus intonacijų. Tas pats, kas rodyt aktorių be galvos, o galvą įsivaizduot pačiam. Tai juk ne animacinis“Shrek’as“. Ir „lietuviškų“ juokelių padauginta. Buvo tragiškai nejauku būti, nors filmas gan gražus. Nemanau, kad po tokio sprendimo Bolivudas prigis Lietuvoje. Gaila. Tiesa, keista, kad 2012 metų filmas Lietuvoje beveik 2017 m. 🙂