Monstriukė Molė

Molly Monster

Vokiečių animacinis serialas, skirtas vaikams nuo 3 iki 5 metų, išleido ilgametražę “Monstriukės Molės“ versiją. Kažkas panašaus kaip Kempiniuko serialas išleido Kempiniuko filmą, tik šis skirtas daug jaunesniam žiūrovui. Vokietijoje Monstriukė Molė pakankamai populiari ir trumpos animacinės serijos randa kelią į vaikų širdis per pamokančias ir jiems suprantamas situacijas, kuriose vaikai lengvai identifikuojasi. Toks yra ir šis filmas.

Filme rituliojasi monstriukės Molės istorija kaip ji netrukus taps vyresniąja seserimi, nes jos mama Etna išperi kiaušinį ir kartu su tėčiu Popo leidžiasi į kelionę į kiaušinių salą, kur turi būti išperimi visi monstrų kiaušiniai. Tačiau Molė ten keliauti negali, nes yra per maža ir jos prižiūrėti lieka dėdė Alfredas ir dėdė Santjagas. Deja, bet per neapdairumą tėvai išvyksta ir pamiršta paimti Molės numegztą kepuraitę jos būsimam broliukui arba sesutei. Kartu su geriausiu draugu, prisukamu žaisliuku Edisonu, Molė leidžiasi į kelionę paskui tėvus, kad nugabentų jiems kepuraitę.

Spalvinga ir linksma, nuotykių kupina kelionė yra džiaugsmas mažų vaikų akims, tačiau tikiu, kad retas tėvas ar mama pro akis praleis su logika prasilenkiančias filmo detales, kurios, turbūt, suprantamos tik mažiesiems. Nors filmo labai graži mintis, istorijos pamokančios ir puikus moralas, tačiau animacijos stilių įvardinčiau kaip neskoningą ir erzinantį. Nuolatinis nepaaiškinamas juokas, perdėtas stereotipavimas ir bezdalų pokštai mano suvokimu kiek iškrenta iš geros istorijos vaikams rėmų, tačiau labai patinka pypliams. Konfliktinių situacijų vaizdavimas padeda vaikams suprasti, kad pykčiai nėra blogai, tereikia juos spręsti, tačiau vėlgi, monstrai, vienas kitą vadinantys kvailu, man nepraslydo pro akis. O kur dar kalbantis prisukamas žaislas, gravitacijos dėsnių nebuvimas ar Molės “plaukų” (nes ji jų neturi) kaspinėlis, kuris kabo per pusmetrį nuo jos galvos.

Jeigu būtų mano valia, istoriją perkelčiau į gražiai ir skoningai bei tvarkingai nupieštą filmuką, kuris išlaikytų istorijos esmę ir pamokančias situacijas. Rekomenduoju antro vaiko besilaukiantiems ar beplanuojantiems tėvams su mažais pirmaisiais vaikais, kad galima būtų vaiką tam paruošti įtaigaus animacinio filmuko pagalba. Tačiau jeigu nepatenkate į vieną iš kategorijų – geriau neskubėkit į kino teatrus, nes, patikėkite manimi, nieko ten nepametėte.

3.5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
4.0
Kinematografija
4.0
Garso takelis
4.0
Techninė pusė
1.0
Aktoriai
2.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles