Mirties diena 2

Happy Death Day 2U

2019 m. kino teatrus pasiekė antroji siaubo filmo „Mirties diena“ dalis. Tai filmas apie déjà vu jausmą, o antroji filmo dalis tą jausmą sukelia ir žiūrint jį, kadangi galvoje vis sukasi mintis „Aš šitai jau mačiau“. Bet galbūt tokia ir buvo autorių idėja – sukurti tokį filmo apie besikartojančią dieną tęsinį, kad ir žiūrovui viskas atrodytų kaip vis iš naujo pasikartojantis ar jau matytas dalykas?

Pirmojoje filmo „Mirties diena“ dalyje matėme, kaip savo gimtadienį su trenksmu atšventusi pagrindinė filmo herojė Tri (akt. Jessica Rothe) pateko į keistą laiko kilpą, kurioje jos gimtadienio dieną ją žiauriai nužudydavo kaukėtas užpuolikas, o kitą rytą viskas vėl prasidėdavo iš naujo. „Mirties diena 2“ ne daug kuo skiriasi nuo pirmosios, tik čia viskas kur kas įspūdingiau – žudikas maniakas grįžta, o Tri suvokia antrąsyk pakliuvusi į laiko kilpos spąstus, tik šįkart jau ne dėl neaiškių priežasčių, o dėl jos vaikino kambarioko Rajano (akt. Phi Vu) sukurto išradimo, kuris ir vėl atidarė laiko kilpą ir perkėlė ją į paralelinę visatą, kur viskas ir vėl kartojasi, tik kiek kitaip. Čia paslaptingasis žudikas kėsinasi nužudyti ne tik ją, bet ir jos draugus, tačiau lieka neaišku, ar kitą rytą jie visi pabus gyvi? Todėl Tri ir vėl pasiryžta įžengti į šiurpų gyvenimo košmarą ir išsiaiškinti, kas šįkart siekia nužudyti ją ir jos draugus?

Kaip ir minėjau pradžioje, antroji filmo dalis yra labai panaši į pirmąją ir galbūt taip padaryta tyčia, dėl didesnio déjà vu efekto kino žiūrovams, tačiau iš kitos pusės, tai kiek erzina. Pirmiausia, antrosios filmo dalies negalės žiūrėti tie, kas nematė pirmosios, kadangi jos yra stipriai susijusios. Šiuo atveju, abi dalys primena serialą, kuriame vaizduojamas nepertraukiamas įvykių tęstinumas. Filme „Mirties diena 2“ trumpai primenama tai, kas įvyko pirmojoje dalyje ir tai gali kažkiek pagelbėti, tačiau toliau filme matome tokias detales ir siužeto vingius, kurie buvo išanalizuoti pirmojoje dalyje ir čia apie juos užsimenama labai trumpai, todėl ne visiems gali būti aišku, kas ir apie ką čia. Apskritai, šį filmą gan sudėtinga priskirti siaubo filmų žanrui, kadangi to jaudulio ir baimės jausmo stebint filmą beveik nebuvo. Antroji dalis labiau priminė dramą, nes kur kas daugiau graudino nei kėlė įtampą. Tačiau pateikta ir nemažai komiškų situacijų, kurios pagyvino veiksmą ir praskaidrino kartais susidariusią slogią nuotaiką dėl rodomų įvykių eigos ar gilių bei dramatiškų dialogų. Žinoma, komiškos situacijos vietomis buvo pavaizduotos labai klišinėmis, pavyzdžiui Danielės (akt. Rachel Matthews) aklos prancūzės suvaidinimas. Visiškas nerangumas ir kvailumas perteikiamas kaip labai linksmas dalykas, nors į tai nebuvo taip jau smagu žiūrėti.

Galima sakyti, kad antrojoje dalyje yra paaiškinami kai kurie dalykai ir atsakoma į klausimus, kurie iškilo pirmoje dalyje, kadangi čia išsiaiškiname, kaip ir kodėl Tri išgyvena vis tą pačią dieną. Tačiau keista, kad tęsinyje viskas vėl sukasi aplink ją ir tą pačią gyvenimo dieną. Galbūt filmo kūrėjams tai pasirodė finansiškai patogesnis sprendimas, kuris neskatina galvoti daugiau naujų scenarijaus detalių? Be abejo, naujovių ir nuostabos keliančių elementų buvo ir antrojoje dalyje, tačiau stebint filmą kartais darydavosi nuobodu matyti tą patį, ką jau matei anksčiau, tik su pakeistomis detalėmis.

Filmas „Mirties diena 2“ tikrai sukelia déjà vu jausmą, nes yra smarkiai susijęs su pirmąja dalimi, o mano manymu, tai nėra labai geras sprendimas, nes taip uždaromos durys tiems žiūrovams, kurie nėra susipažinę su pirmąja dalimi. Tęsinyje gausu fantastinių elementų ir ne visai logiškų įvykių, kurie ir nėra paaiškinami iki galo, todėl kai kuriuos dalykus sunku suprasti ir tiems, kurie yra susipažinę su šia istorija. Tai lengvas filmas, kuris neprivers daug mąstyti ir nesukels įtampos, bet ar jį verta pamatyti, tikrai nemanau. Pirmosios ir antrosios dalių režisierius Christopheris Landonas jau kalba apie trečiąją dalį ir tvirtina sugalvojęs tokį siužetą, kuris išgąsdins net ir didžiausius skeptikus, tačiau jeigu panašiai buvo kalbama ir apie antrąją dalį, tai išgąsdinti nepavyko net ir baikščiausių siaubo žanro žiūrovų.

5.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
5.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles