Madagaskaro pingvinai

Penguins of Madagascar

Niekas nė neabejoja, kad pasaulines animacijos aktualijas demonstruoja tik kelios didžiausios studijos pasaulyje. Viena jų – „Dreamwoks Animation“, kuri kiekvienais metais pristato po 2-3 animacinius filmus. Šių metų pradžioje sulaukėme „Ponas Žirnis ir Šermanas“ (angl. „Mr. Peabody & Sherman“), metams įpusėjus – nuostabaus ir vieno geriausių šių metų animacinių filmų „Kaip prisijaukinti slibiną 2“ (angl. „How to Train Your Dragon 2“), kuris yra labai realus pretendentas gauti „Oskaro“ statulėlę. Bet štai metams besibaigiant mūsų dėmesiui – linksmieji pingvinai filme „Madagaskaro pingvinai“ (angl. „Penguins of Madagascar“). Tai džiaugsmas vaikams, tėveliams, močiutėms ir seneliams bei tikrai yra geros nuotaikos užtaisas visai dienai.

Pingvinai Kovalskis, Škiperis, Riko ir Eilinis yra keturi ypač slapti šnipai, vykdantys visokio plauko užduotis. Aišku, kaip ir visuose filmuose, gerieji negali egzistuoti be blogio, tad šauniųjų pingvinų kelyje pasitaiko toks piktas purpirinis aštuonkojis, bandantis pagrobti ir sunaikinti visus pasaulio zoologijų sodo pingvinus. Taip jis elgiasi ne šiaip sau. Jis siekia susigrąžinti savo didžią ir išgaravusią šlovę, kurią turėjo dar tada, kai į zoologijos sodą nebuvo atgabenti nuostabieji ir visų mylimi pingvinai. Kad ir kaip gerai sektųsi pingvinams kovoti su nenaudėliu aštuonkoju, prie jų prisijungia ir viso pasaulio gyvūnų gelbėjimo komanda „Šiaurės vėjas“. Jų misija – padėti gyvūnams, kurie negali apsiginti patys. Tik bėda ta, kad pingvinai tikrai gali apsiginti, todėl jiems tenka gelbėti ne tik pasaulį, bet ir komandą „Šiaurės vėjas“.

Pats pingvinų filmas išsiskiria iš kitų animacinių filmu tuo, kad šaunioji ketveriukė su visomis užduotimis susidoroja ypač paprastai ir labai netikėtai. Nė nesvarbu, kokia sudėtinga būtų ta jų užduotis. Kaip pavyzdį galima būtų paminėti, kai jie nesijaudina net esant reikalui iššokti iš aukštai skrendančio lėktuvo, sprunkant nuo įsiutusių jūros ruonių ar net įsilaužiant į Amerikos aukso saugyklą Fort Noksą. Jie tiesiog linksminasi ir linksmina mus – žiūrovus! Tai yra animacinė komedija, kuri visomis išgalėmis stengiasi mus juokinti.

Nors „Pingvinai“ ir yra atskiras filmas, bet iš esmės tai yra „Madagaskaro“ trilogijos tęsinys, kuri
„Dreamworks“ studijai atnešė šlovę ir juos iškėlė į animacijos Olimpą, kuriame ji taip ir sėdi iki šiol. Nenorėdama prarasti gerai sukurtos investicijos, studija laiku ir vietoje ir net puse metų anksčiau pristato pilno metro pingvinų filmą. Bėda tik ta, kad filmas nėra kažkuo išskirtinis, istorija tikrai nėra originali, todėl pats filmas neturi jokios išliekamosios vertės ir po kelių metų niekas nė neprisimins, jog toks buvo. Tai akimirkos filmas, skirtas užmiršti dienos problemoms. Verta paminėti, jog ši studija ir taip yra pagaminusi pingvinų TV serialą, kuris yra rodomas ir pas mus. Objektyviai žiūrint, šis filmas niekuo nepranašesnis už tai, ką jau matėme šimtus kartų.

Filmo režisieriai Eric Darnell ir Simon J. Smith tikrai nėra naujokai animacijos pasaulyje. Vien E. Darnell’as yra kūręs garsųjį „Skruzdėliuką Z“ („Antz“) ir visas „Madagaskaro“ dalis, o S.J.Smith’as prikišo savo nagus prie garsiausio „Dreamworks“ animacinio personažo Šreko! Komanda tikrai patyrusi ir savo darbą išmano, tik gaila, jog net penki filmo scenaristai nesugebėjo pateikti kiek protingesnio filmo scenarijaus. Istorija šimtą kartų girdėta, moralas irgi nėra originalus. Studija tiesiog užsidėjo dar vieną varnelę prie atliktų darbų. Žmonės mėgsta animaciją ir ypač „Madagaskaro“ veikėjus, todėl nė nekyla abejonės, jog šis filmas studijai turėtų atnešti nemažą pelną. Pelnas jai labai reikalingas, nes pastaruoju metu jų filmai surenka labai mažas pajamas ir dažniausiai blogus kritikų atsiliepimus..

Nežinau kodėl, bet pastaruoju metu lietuviškas vertimas niekuo neišsiskiria ir nėra toks ypatingai geras, koks buvo ankstesniuose filmuose. Priežastis gali būti ta, kad šiuo metu visi animaciniai filmai dubliuojami ir tai nebėra kažkas naujo. Gal kinai tiesiog pripratino mūsų ausis, o gal tiems patiems aktoriams jau pabodo garsinti filmus. Kadangi nė vienas aktorius nė kiek neišsiskyrė, tai ir neaušinsiu burnos apie įgarsinimo ypatumus.

Kalba pakrypsta visai kita linkme, kai pradedam analizuoti techninę filmo pusę. O ji tikrai aukštos kokybės, kaip ir priklauso brangiems filmams iš A lygio studijos. Animacija plastiška, scenos atidirbtos iki mažiausių smulkmenų. Veikėjų vaidyba – nepriekaištinga! Garso efektai tikrai geri, ir tai labai jaučiasi sėdint kino salėje. Muzikos takelis nėra blogas, bet kad labai įsimintų kokia daina ar muzika, negalėčiau prisiminti.

Viską apibendrinus galima teigti, jog tai filmas su daug sprogimų, nepriekaištingai atidirbta animacija ir keletu tikrai nuostabių juokelių, bet su neypatingai gera istorija, kuri kiša pagalius į ratus. Jei tikitės neįpareigojančio filmo, tuomet jis tikrai atitiks jūsų lūkesčius ir pakels nuotaiką. Iš šiuo metu kine rodomų filmų, nė nėra abejonės, kad tai – šeimos animacija numeris 1!

6.5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
4.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. domantas / 2014 gruodžio 28

    Labai juokingas ir seiptai megstu ziurety

  2. leila / 2014 gruodžio 29

    Nuostabu!!!!!!!!!