LEGO NINJAGO FILMAS

LEGO Ninjago Movie

Animaciniai filmai iš dalies yra kaip žaislai – arba gerų “brendų” ir brangūs arba tokios pigios, kiniškos “padielkos”. Dėl to vienus animacinius filmus žiūrėti smagu kartu su vaikais, o žiūrint kitas – kankiniesi. O čia dar ir pasitaikė “multikas” padarytas iš žaislų – slidi riba tarp nuobodulio ir keisto, trūkčiojančio veiksmo (kaip tuose iš plastelino, kad būna). Tačiau po kelių sekundžių, kai prasidėjo “LEGO Ninjago”, supratau, kad jis man turbūt patiks labiau nei mano vaikui.

Kaip žinia, tai jau trečias filmukas sukurtas iš LEGO kaladėlių ir, nors kritikų vertinamas kol kas prasčiausiai, jis, mano nuomone, labiausiai pritaikytas vaikams. Jeigu “LEGO Filmo” savo vaikui neleisčiau žiūrėt, o “LEGO Batman” nebent kartkartėm atitraukdama jo dėmesį (žinot, tomis vietomis, kur vaikam dar geriau neprisimokyt dalykų iš ekrano), tai Ninjago laisvai galim žiūrėt kartu. Jam patiks veiksmas ir spalvingi veikėjai bei aiškus siužetas, o aš kikensiu iš lengvo sarkazmo ir ekrano antrame plane (ar kampe) užslėptu veiksmu, labiau pastebimu suaugusiems.

Taigi, Ninjago yra paremtas amžinąja kova prieš gėrį ir blogį – už gėrį kaunasi 6-ios nindzės, vadovaujami Meistro Vu, o už blogį – keturrankis Garmadonas ir jo blogiukų gvardija. Veiksmas vyksta įspūdingame LEGO Nindžiago mieste, kur viskas griūna ir sprogsta LEGO detalėmis – nieko nuostabaus, juk čia beveik viskas iš LEGO, bet dėl to – tik gražiau. Garmadonas, be abejo, nori užimti miestą, o nindzės jam nepailsdamos priešinasi. Ir čia išlenda pagrindinė paslaptis, aplink kurią ir sukasi filmas – Garmadonas yra nindzių vado Loido (žaliosios nindzės) tėvas (išsiskyręs su mama, kai Loidas dar buvo mažiukas). Labai paprastomis, suprantamomis vertybėmis paremtas filmukas apipintas super savybes turinčiomis nindzėmis ir laimės bei pripažinimo siekiamybe yra ne tik pamokantis, bet ir parodantis vaikams, kad ir animacinių filmukų herojų šeimose įprastos problemos ar net skyrybos.

Galbūt veiksmas kartais atrodo kakofoniškas, istorija nuspėjama ir kiek ištęsta, šis animacinis filmas remiasi laiko patikrinta scenarijaus struktūra, neišradinėdamas dviračio, tačiau lengvai pašiepdamas tą perdėtą dramą. Kaip ir praeiti filmai, yra ne visai nuspėjamas (ypač dėl ironiško požiūrio į tradicinį veiksmo vystymą) ir žiūrisi su panašiu malonumu. Lietuviškas įgarsinimas taip pat nuostabus ir pritaikytas Lietuviškai publikai, kas padaro šį “multiką” tik dar patrauklesniu. Tiesa, nerekomenduoju 3D versijos – lygiai taip pat gerai žiūrėtųsi ir paprasta, 2D versija.

Jeigu norisi su vaiku (arba ir be vaiko) pažiūrėti filmą, kuris tinka mažiesiems, bet subalansuotas ir humoro jausmą turintiems suaugusiems, su puikiu garso takeliu, įspūdingais, iš LEGO kaladėlių, sukurtais vaizdais, šmaikščiais dialogais, spalvingais veikėjais ir kvapą gniaužiančiomis veiksmo scenomis – LEGO Ninjago yra puikus pasirinkimas norint smagiai ir neįpareigojančiai praleisti pusantros valandos.

7.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
9.0
Techninė pusė
10
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Marius / 2017 rugsėjo 27

    Ačiū už spoilerį.

  2. Marius / 2017 rugsėjo 27

    Nors ir traileris tą pasako. Ach…