Kunigo naudą velniai gaudo

Devils caughts the priest's benefits

Po truputį atsigaunanti Lietuvos kino rinka padeda režisieriams kepti filmus vieną po kito, tačiau visuomet turi atsirasti kino diletantai, kurie žiūrovams  nesugeba pasiūlyti ničnieko originalaus. Jų filmai traukia mases dėl paprastos priežasties – buduliai ir jų kiaunės irgi turi kažką žiūrėti kino teatruose, kitaip jie vakarais siautėtų gatvėse ir su savo BMW modelio bolidais siaubtų stoteles. Tokiam žiūrovų kontingentui ir yra kuriami tokie filmai kaip šis, Rolando Skaisgirio prodiusuotas komedinis filmas „Kunigo naudą velniai gaudo“.

Turinys

Nors standartiškai savo apžvalgose bandau atskirai rašyti apie juostos siužetą ir vidinę pusę, tačiau šįkart bandysiu viską apjungti kartu – į vieną ilgesnį pasakojimą apie šį naująjį lietuvišką kino produktą, kuriame tiek siužetas, tiek pats vidus yra siaubingas.

Savo nemalonę filmas iš mano pusės užsitarnavo dar tada, kai pirmą kartą kinuose išvydau jo anonsą, kuris jau iš pat pradžių priminė „Žemaitijos pieno“ reklamą, bet ne pilnametražio filmo pristatymą. Tačiau, kaip mes visi puikiai žinome, anonsai dažnai sugeba pameluoti. Kartais puikūs filmai turi labai prastus anonsus, o blogi projektai gali pasigirti įspūdingais anonsais, todėl teisti anksčiau laiko tikrai nereikia. Bet čia išlenda ir antras minusas – filmo aprašymas, kuriame akivaizdžiai šaipomasi iš žiūrovo. Joks normalus ir save gerbiantis kino kūrėjas niekada ant plakatų ar bet kur kitur nedėtų informacijos, jog jo filmo prodiusavimą atliko tą pati komanda, kurti sukūrė serialo „Moterys meluoja geriau“ pilno metro versiją. Tai tiesiog nežmoniškai didelis vinis į dar nepasirodžiusio filmo karstą. Suprantama, jeigu būtų bent jau „Tado Blindos“, „Kaip pavogti žmoną“ ar net „Nepatyrusio“ komanda dariusi šį filmą, tai dar ne taip gėda būtų prisistatyti, bet šiuo atveju, tai didelis minusas. Labai didelis minusas. Bet ir tai, su itin blogu nusistatymu negalima peikti filmo, kol jis nepasirodė kinuose. Ir štai, išaušo diena, kai teko pamatyti šį „šedevrą“…

Su ramia sąžine ir ranka ant širdies galiu pasakyti, jog mano nusistatymas buvo pagrįstas ne šiaip sau. Filmas, kuriame nėra jokios struktūros, jokios kibirkštėlės ir visiškai jokio humoro (nei juodo, nei balto), jau po penkiolikos minučių sugeba labai suerzinti savo nesąmonėmis. Suprantama, jeigu po Algimanto Puipos marazmatiškos juostos „Edeno sodas“ išeini piktas, tai šiuo atveju išeini pasiutęs, nes filmas išvis negali pasiūlyti nieko pozityvaus. Ir ne, čia ne dėl to, jog nesuprantu juodojo humoro, ir ne dėl to, kad esu priešiškai nusistatęs prieš lietuvišką kiną, o dėl to, jog net tokie nieko verti filmai kaip „Zero“ turi daugiau prasmės už šį tikriems „bachūrams“ skirtą mėšlą.

Taigi, filme pasakojama trijų idiotų istorija, kurie, susidėję su rimtu dėde, įkliūva į bėdą. Na, čia siužetas jau pradeda priminti visiems puikiai žinomą Emilio Vėlyvio komerciškai sėkmingą filmą „Redirected/Už Lietuvą!“. Net ir situacijos gana panašios, tik skirtumas tame, jog aname filme bent jau gerai pasišaipė iš mūsų provincijos ir sovietmečio palikimo, o čia, tiesiogine to žodžio prasme, parodytas „ligonių“ kaimas, kuriame gyvena visiški sielos ir proto invalidai. O kad ir to nebūtų gana, scenaristų komanda pasistengė, kad filme dominuotų tualetiniai „bajeriukai“. Jeigu atsitiks taip, kad visgi nužygiuosite į šį filmą, patys pamatysite, koks tragiškas veiksmo pateikimas, kaip blogai sukaltas siužetas ir kokie mediniai filmo dialogai prievartauja kiekvieno save gerbiančio piliečio ausis. Apie veikėjus ir jų „nonsensą“ net nesinori kalbėti – tai tiesiog graudu.

Tokius filmus reikia rodyti vėlai vakare per kokį uždarą kanalą skirtą „marozams“, nes kinuose tokiems filmams tikrai ne vieta. Ypač, kai jie pastatyti tokiu principu, jog juos reikėtų rodyti tik per TV. Šiais metais man tai yra blogiausias mūsų šalies kino kūrėjų filmas, kurio prastumas sugebėjo aplenkti net Algimanto Puipos juostą. O to aš tikrai nesitikėjau.

Techninė juostos pusė

Įdomu, kiek kainavo šis filmas, tačiau, jeigu kokio kaimo girtuokliai visi susimestų po šimtą eurų, tai, manau, sukurtų ne prastenės kokybės juostą. Tiek kameros darbas atrodo prastai (filmo nesugeba išgelbėti net mūsų šalies provincijos gamta, kurios juostoje tikrai nemažai), tiek ir montažas. Garso montažas taip pat. O ką jau kalbėti apie muziką, kuri filmo atmosferos palaikymui nedaro jokios įtakos. Toks biudžetinio lygio darbelis, ne daugiau.

Aktorių kolektyvas

Aktoriai… Ar jų filme buvo? Na jo, buvo Kęstutis Jakštas, kuris vienintelis dar bandė kažką ten suvaidinti, tačiau ir jam sekėsi itin sunkiai. Teatrinė, nenatūrali vaidyba taip ir tryško per visus ekrano galus. Tą patį galima pasakyti ir apie Mindaugą Papinigį, Joną Gricių ir Šarūną Banevičių. Tikrai. Vyrai pasirodė labai prastai.

Toma Vaškevičiūtė, suvaidinusi nuotakos vaidmenį, bent jau akims buvo nebloga pramoga. Graži mergina, bet vaidyba… Na, čia tikrai nebuvo už ką duoti net vieno balo. Gaila, toks grožis, o toks netalentingas. Apie kitus aktorius nekalbėsiu, neverti jie jokio paminėjimo.

Verdiktas

„Kunigo naudą velniai gaudo“ – tai pats blogiausias šiais metais sukurtas lietuviškas filmas, kuriame apart tualetinio humoro, tualetinių vaizdų ir tualetinės aktorių vaidybos nieko nėra. Tiek siužetas, tiek dialogai, tiek techninė pusė atrodo primityviai, neskaniai ir padaryta labai atmestinai. Tenka gailėtis dėl iš gyvenimo išmestų aštuoniasdešimties minučių, per kurias būtų galima nuveikti tikrai kažką prasmingesnio.

2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
1.0
Režisūra
2.0
Kinematografija
2.0
Garso takelis
2.0
Techninė pusė
4.0
Aktoriai
1.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

 1. jurgis / 2015 lapkričio 13

  Na , bet peno juokingai labai linksmai recenzijai tai suteikė 😉

 2. Ignas / 2015 lapkričio 13

  Recenzijos autorius galėjo paminėti, ką filmas turi bendro su Žemaitės apsakymu? Ar filme yra toks veikėjas kaip Terbakrauskis? Apskritai, ar yra koks kitoks žvilgsnis į Žemaitės kūrybą ar čia tiesiog dar viena „Bruto ir Neto“ televizinė versija?

 3. Dario Voitukevez / 2015 lapkričio 14

  Ignai, Žemaitės kūrinį skaičiau dar mokykloje, tai prisipažinsiu, kad nelabai gerai jį prisimenu, tačiau draugai, kurie su manimi kartu žiūrėjo sakė, jog su knyga šis „filmas“ beveik nieko bendro neturi.

 4. mnt / 2015 lapkričio 16

  Įdomu yra tai, kad apžvalgos autorius piktinasi, esą šio filmo anonsas buvo pasišaipymas iš žiūrovo, tačiau sau tyčiotis ir iš skaitytojo, ir iš žiūrovo leidžia. Apie tai, kad tokio lygio recenzija visų pirma yra pasityčiojimas iš savęs paties, nė nekalbu (kaip ir visas filmas, įtariu, yra tik patyčios lygio).

 5. Marius / 2015 lapkričio 18

  Kad filmas prastas net neabejoju.

  Bet recenzijos autoriui reikėjo palaukt pora dienų kol atslūgs emocijos, nes dabar recenzija gavosi tokia pat kaip ir filmas 😀
  Labai neprofesionali.

 6. Audrius / 2015 gruodžio 10

  Tokio meslo dar nebuvau mates.Salej sedejom 6 ziurovai ir visi isejo burbedami.Buvau skaites kad neverta ziureti bet tokios nesamones vistiek nesitikejau.Idomu ar Skaisgiriui paciam patinka kad net zmonai dedikuoja toki suda,atsiprasant.

 7. Vaidas / 2018 gegužės 7

  Kunigas tikras velnias

 8. Vaidas Narušenka / 2018 gegužės 7

  Velniai griebtu juokinga rezidencija 😀