Damien Chazelle yra jaunas ir daug žadantis režisierius. Visus sužavėjęs savo debiutiniu filmu „Atkirtis“ jis sugrįžta su romantiniu miuziklu „Kalifornijos svajos“ ir darkart įrodo, kad yra ne tik talentingas rašytojas, bet ir režisierius. Nors abu filmai yra be galo skirtingi, tačiau kaipmat abu pripažįstami tiek kritikų, tiek žiūrovų kaip ikoniniai ne tik dėl įdomių istorijų ir kitokių siužetų, bet ir dėl to, su kokia didele meile kinui režisierius pateikia istorijas.

„Kalifornijos svajose“ Damien Chazelle sugrąžina į ekranus svajonių porą Ryan Gosling ir Emma Stone, kuriems tai jau 3-čias filmas kartu. Šįkart Goslingas yra talentingas pianistas Sebastianas, dievinantis džiazą, o Stone vaidina pjeses rašančią ir apie aktorystę svajojančią baristą Miją. Šie du jauni ir kupini svajonių žmonės susitinka Los Andžele – galimybių mieste, kur tokių kaip jie – ant kiekvieno kampo. Patys nesuprasdami kaip, jie įsimyli – juos suveda aistra kūrybai, siekiui išpildyti savo troškimus ir noru padėti vienas kitam pasiekti taip trokštamus tikslus. Sebastianas svajoja įsigyti legendinį barą ir paversti jį džiazo mylėtojų klubu, o Mija tikisi įrodyti, jog yra talentinga aktorė, galinti sukurti karjerą Holivude. Kaip bebūtų, svajonių išpildymas kainuoja, ir jiems tenka ne tik perlipti per save, kad įveiktų visus sunkumus, bet ir atsisakyti kai ko daugiau.

Šiais laikais kurti miuziklą – rizikinga ir drąsu. Tikrai ne daugelio mėgstamas, labai specifinis žanras daugeliui yra nesuprantamas dėl dainų ir šokio integracijos į siužetą. Pripažinsiu, niekad nebuvau miuziklų fanė, nors dievinau „Mulen Ružą”. Labai bijojau išgirsti Goslingą dainuojant ir vos jam uždainavus neramiai susimuisčiau kėdėje. Gerai, kad Stone įstojo ir jos balsas puikiai papildė Goslingo. Net sakyčiau, kad jų nenupoliruotas dainavimas smagiai skambėjo kartu ir istorijai suteikė žavumo, o ne kliuvo. O kur dar stepo šokimas – visiškai puikiai ir netikėtai. Buvau nuoširdžiai sužavėta filmo lengvumo ir kaip organiškai jame susipina istorija su žanru. Kaip puikiai aplinka papildo veikėjus, kaip gražiai spalviškai žaidžiama kostiumais ir dekoracijomis. Kaip gyvai perteikiama svajonių miesto atmosfera ir kokios trapios tos svajonės.

Dar juostoje labai gražiai susipina kitų filmų palikimas – tiek „Kasablankos“ tiek „Maišto be priežasties“. Ekrane nuostabiai žaidžia apšvietimas, kamera „be sienų“, nesibaigiantys purpuriniai saulėlydžiai bei gatvės lempos, tarsi paimtos iš „Dainuojantys lietuje“. Praeities filmų palikimas ir šiuolaikiniai laikai puikiai atspindi tą magišką kino aplinką, kurioje ir kuria gyvena pagrindiniai veikėjai. Nublanksta net kartais nesuvestas fokusas. O paskutinė scena trenkia tarsi žaibas iš giedro dangaus ir priverčia susimąstyti, kiek iš tiesų lemia pasirinkimai. Filmas užburia savo paprastumu ir nuoširdumu, muzikos, šokio ir vaizdo simbioze bei nuoširdžiomis, artimomis emocijomis.

Reziumuodama, galiu pasakyti, kad „Kalifornijos svajos“ – gaivus, ryškus ir stilingas miuziklas, kuris nepaliks abejingų. Rekomenduoju tiems, kurie pasiilgo kažko gero ir patikrinto, tačiau retai sutinkamo šiuolaikiniuose ekranuose. Ir su nekantrumu lauksiu kito Damien Chazelle darbo.

8.5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
9.0
Režisūra
9.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
9.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
9.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles