Woody Allenas – vienas ryškiausių režisierių pasaulyje. „Bet kas kitas“ – tai 2003 m. išleistas filmas, kuris iš dalies paremtas režisieriaus istorija. Kino kūrėjas jaunystėje rašydavo humoristinius tekstus, kas būdinga ir pagrindiniam juostos herojui. Taip pat šiame filme pagrindinis veikėjas susipažįsta su gerokai už save vyresniu vyriškiu, kuris tampa jo mokytoju. Jie kalba apie gyvenimą, komediją, filosofiją ir t.t. Visai tai nutiko ir Woody Allenui. Taigi, šis filmas tampa ganėtinai asmenišku darbu – tik šįkart juostoje vaidinantis režisierius čia užima mokytojo vaidmenį. Tai, kad ši juosta ypatingai svarbi W. Alleno kūryboje, patvirtina ir tai, kad retai festivaliuose pasirodantis režisierius šio filmo pristatyti atvyko į Venecijos kino festivalį.

Siužetas

Džeris (akt. Jasonas Biggsas) beprotiškai myli savo merginą Amandą (akt. Christina Ricci). Džeris net paliko savo merginą, kad tik galėtų būti su keistuole Amanda. Tačiau netikėtai gražuolė tamsiaplaukė pareiškia nebegalinti su Džeriu mylėtis. Vyresnis Džerio draugas rašytojas Deividas Dobelis (akt. Woody Allenas) apipila jį įvairiausiais patarimais ir dėsto savo požiūrį ne tik į meilę, merginas, bet apskritai – į visą gyvenimą.

Turinys

Tai ganėtinai tipiška W. Alleno romantinė komedija, kurios istorija sukasi aplink nesaugiai besijaučiančius ir ganėtinai neurotiškus personažus bei jų tarpusavio santykius. Čia daug dialogų, minčių, ironijos, sarkazmo – tai, ką dažnai galima sutikti W. Alleno kūryboje. Istorija ganėtinai paprasta, tačiau tuo pačiu ir sudėtinga. Sprendimų paieškų metu galima išgirsti ne vieną įdomesnį gyvenimišką patarimą ir filosofinį perliuką. Būtent dėl to daug kam patinka režisieriaus scenarijai. Tačiau šio filmo atžvilgiu, mano nuomone, minčių ir dialogų buvo kiek per daug – nuo informacijos kiekio gali pradėti skaudėti galvą, o prie situacijos paaštrinimo prisideda ir nemažai erzinančių savybių turintys personažai. Panašiai jaučiausi žiūrėdamas jo 2009 m. pasirodžiusį filmą „Kad ir kas benutiktų“ (angl. „Whatever Works“). W. Allenas, nors ir su intriguojančiomis mintimis, šiek tiek persistengė. Peržiūros metu tam tikrais momentais aplankydavo jausmas ir atrodydavo, kad šioje juostoje bandyta sukimšti viską, kas netilpo į prieš tai buvusius filmus. O po peržiūros aplankė priešingas jausmas – kad tai prieš tai buvusių filmų kratinys. Dažnai galvoje šmėsčiodavo vaizdai iš 1977 m. filmo „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Jaučiamas tam tikras pretenzingumas. Bet čia būtų galima kalbėti apie teksto turinį ir pateikimo formą atskirai. W. Allenas priimė gan įdomų sprendimą – pagrindinis herojus Džeris turi gebėjimą tiesiogiai kreiptis į žiūrovus ir dalintis savo atviromis ir nuoširdžiomis mintimis. Kartais tai puikiai veikia, tačiau šįkart man tai primindavo, kad žiūriu filmą ir trukdė įsijausti. Plius, buvo gan sudėtinga žiūrėti į Jasono Biggso personažą ir nematyti bičo iš „Amerikietiško pyrago“. Nors, mano galva, aktorius vaidinti sugeba neblogai, tačiau šiam vaidmeniui buvo galima pasirinkti kažką kitą.

Ko neatimsi iš W. Alleno, tai sugebėjimo gražiai vaizduoti miestus, jų gatveles, parkus, tiltelius, namelius, tvoreles ir pan. Veiksmas vyksta jo mylimame  Niujorko mieste. Čia ne pirmą kartą galim išvysti jo herojus vaikščiojant Manheteno gatvėmis ar sėdint ant suoliuko įžymiajame Centriniame parke. Visa tai padeda sukurti šiltą atmosferą. Manau, šis filmas skirtingai žiūrėsis tiems, kurie yra susipažinę su W. Alleno filmografija ir tiems, kurie matę keletą jo filmų ar nematę visai.

Aktorių darbas

W. Allenas, mano galva, šiek tiek persistengė, o „Amerikietiško pyrago“ žvaigždė Jasonas Biggsas, nors, kaip ir minėjau, nėra blogas aktorius, tačiau šiam vaidmeniui nelabai tiko. Iš jo pusės jautėsi neužtikrintumas, ko netrūko kitai šio filmo žvaigždutei – Christinai Ricci. Jos personažas erzino, tačiau, panašu, kad taip ir turėjo būti. Vaidmuo pavaizduotas ryškiai, kaip ir Danny DeVito įkūnytas Džerio agento personažas.

Techninė pusė

Kinematografiškai juosta atrodo neblogai. Kaip ir su garso takelio pasirinkimu, nesunkiai galima atpažinti, kad prie prie darbo nagus prikišęs Woody Allenas – ir tai yra gerai. Vaizdo montažas galėjo būti šiek tiek geresnis – daug skambančio teksto ir šokinėjantys kadrai situacijos nepalengvino.

Santrauka

„Bet kas kitas“ – Woody Alleno romantinė komedija, kurios istorija šiek tiek primins jo pačio gyvenimą. Kino darbas, kuris gali pasiūlyti ne vieną genialią mintį, tačiau dėl persistengimo ir kai kurių aktorių pasirinkimo, gali virsti erzinančia patirtimi.

6
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
4.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles