Vasara kinuose startuoja su viena karščiausių sezono premjerų – „Baywatch“. Tai antrajam kvėpavimui prikelta daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus startavusios serijinės „Baywatch“ frančizės idėja. Šis projektas – tai tarsi serijinės istorijos tęsinys, kur gelbėtojų tarnybos alfa Mičas Biukenonas su savo elitine komanda kasdien patruliuodamas užtikrina paplūdimio lankytojų gerbūvį ir saugumą. Tačiau, vieną dieną, kasdienę komandos rutiną sujaukia iš vandens ištrauktas negyvėlis, kuris, panašu, kad buvo nužudytas. Todėl gelbėtojai imasi tirti, kas ir kodėl jų idiliškame paplūdimyje sukėlė šitokias nerimo bangas.

Filmo siužetas, kaip ir galima tikėtis, visiškai atkurtas ant serijinės frančizės idėjos. Čia ekranas bus pripumpuotas lankstyti geležį nevengiančių vaikinų, stambaus plano bikinių, sulėtinto vaizdo scenų ir, žinoma, – veiksmo. Čia, kiek Holivudas sau leidžia, randamas pakankamai neblogai subalansuotas komedijos tonas. Filme generuojamas veiksmo prieskonis visai neblogas, nors didelių lūkesčių čia galima ir nedėti. Siužetas visiškai paprastas ir neprovokuojantis: n+k skersai ir išilgai išdirbtas kriminalinis kontekstas šiam filmui daugiau sukuria nostalgijos atspalvį, negu kažkokį inovacijos užmojį. Nes na… čia „Baywatch“! Serialas su kuriuo ne vienas prablaškėm savo jaunystę. Tad jeigu siekiate tos nostalginės satisfakcijos – šis filmas Jums bus pats tas.

Holivudas čia savęs nei kiek nepranoksta ir bando pasiūlyti būtent tai, ko vasarą visiems ir noris – karščio, veiksmo ir gražių kūnų. Tad filme viso to, kaip jau minėjau, tikrai netrūks. Tačiau, ko čia trūks, tai kažkiek brandesnio siužeto. Kas be ko, sunku būtų kažko tikėtis daugiau iš šio filmo, kuomet pati serijinė frančizė kokybiniu atžvilgiu buvo pakankamai paviršutiniška. Tačiau atsižvelgiant į patį idėjos adaptavimą – režisieriui pavyko visai neblogai realizuoti šį veiksmo komedijos projektą. Vienokio ar kitokio – gero laiko Jūs čia tikrai turėtumėte aptikti.

Filmo scenarijus visai neblogai priderintas prie siužeto: čia pridėta visokio masto juokingų apsižodžiavimų, o scenarijaus tikslas – visiškai aiškus ir peršviečiamas: linkminti. Ir jokios čia kitos metafizikos galite nesitikėti. Kadangi filmą teko vertinti pagal ne itin aukštus standartus, čia tiesiog buvo stengtasi surasti tai, kad filmą, kaip tokio lygio, įdomu būtų ne tik stebėti, bet ir klausyti. Ir laimei, tas tikslas buvo visai pasiektas: scenarijus nors ir paprastas kaip dukart du, Dwayne Johnson ir Zac Efron sukurti veikėjai jam įkvėpė visai neblogos auros.

Norėčiau, kad nors techninė filmo pusė būtų verta kažkokio didesnio aplodismentų seanso, bet… deja, deja. Čia viskas įprasta ir matyta kaip ir daugelyje kitų projektų. Filmo tikslas buvo viską kuo karščiau parodyti. Operatoriaus darbas buvo užčiuopti kuo daugiau seksualių vizualinių gėrybių, o montažo grupės – viską kuo patraukliau pateikti. Šiuo klausimu – misija įvykdyta. Ir tiek.

Tad reziumuodamas galiu pasakyti, jog kinematografiškai – šis filmas paprastas kaip dukart du: jis neturi tendencijos visiškai nuvilti, nes kaip Holivudo produktas jis jau moka pateikti laiko patvirtintų perliukų. Tačiau tai nekeičia paties fakto, jog filmas skirtas visiškai paprastam galvos prapūtimui. Nes kai negalite nuvykti į paplūdimį prie jūros, paplūdimys gali atvykti pas jus.

5.5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
5.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
5.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Tomas / 2017 birželio 19

    Paziurejom, na filmas toks neblogas kaip komedija. Yra keleta vietu geru pasijuokti, na tokia lengva komedija. Nors budavo vietu kai norisi prasukti, praulgdavo vietom kai kurios scenos. Kas nepatiko tai kai kur ryskiai truko CGI ir daug lekstu juokeliu. Tokiu tipiniu is pigiu parodiju komediju… Tas erzino siek tiek. Filmas suejo, siaip ne taip- neblogai kaip ir, bet gyvenime jo daugiau ir matyt nesinori. 5/10