Nors mūsų kino ekranuose animacinių filmų tikrai netrūksta, daugiausiai tai būna iš Holivudo atkeliavę darbai. Dažnai jie yra panašūs, labai išpuoselėti, o vaizdų kokybė tempia iki realaus pasaulio. Aišku, tai toli gražu nėra blogai, bet kartais tie aštrūs kampai ir netobulumai yra kiek patrauklesni už įprastais tampančius vaizdus. Pernai toks filmas buvo „Gyvenimo knyga“, kuri tiesiog pribloškė savo spalvomis, grožiu, muzika ir teigiamomis emocijomis. Na, o prie kiek kitokios animacijos dažnai prisideda Europos animatoriai. Ir taip į kinus atkeliauja bendras prancūzų ir belgų darbas „Didysis skrydis“, kuris taip pat išsiskiria savo animacija iš masės kitų filmų.

Turinys

Vienas paukštelis prieš išsirisdamas iškrenta iš lizdo ir gana nemažai nuriedėjęs dar kiaušinio lukšte pasimeta nuo savo gimtosios vietos. Išsiritęs apleistame name geltonasis paukštelis šeimą randa boružės ir kelių, labai greit besidauginančių nebylių triušių kompanijoje. Kartą paukštukas greta esančiame pastate aptinka sunkiai sužeistą mėlyną paukštį, turėjusį būti savo būrio vedliu ilgai priešžieminei kelionei. Jis perduoda instrukcijas Gelsviui, kuris su naująja kompanija pakelia sparnus ir išsileidžia į nuotaikingą skrydį Afrikos link.

Kaip pirmam režisūriniam debiutui, Christianas De Vita pasirodė išties neblogai. Tiesa, jis nėra naujokas kine. Su animacija jis yra dirbęs pačiuose įvairiausiuose filmuose, pradedant „Kosminiu krepšiniu“, baigiant Weso Andersono režisuotais „Fantastišku ponu Lapinu“ ir „„Grand Budapest“ viešbutis“. Režisierius sukūrė kiek kitokią animaciją, kuri yra visai įdomi. Lyg ir ištobulinta, bet tuo pačiu ir ne. Aštrūs kampai šiame filme dominuoja ir tai yra įdomu.

Tuo tarpu siužetinė linija yra matyta šimtus milijonų kartų ir yra tokia panaši į tradicines romantines dramas, kad net šiek tiek neramu. Visas pasakojimas yra vieno veikėjo savo baimių įveikimas, tada meilės istorija ir galiausiai herojiškas įvykis. Per daug nesismulkinant, beskit pirštu į bet kurį romantinį filmą ir ta istorija bus čia.

Humoro filme irgi netrūksta, tačiau jis toks pats medinis, kaip ir šalia stovintis stalas. Kitaip tariant, jis pritaikytas tai auditorijai, kuri nėra mačius tiek daug tų filmų. Tai yra visiškai vaikams skirtas ir labai nekaltas filmas, kuriame daug džiaugsmo suaugusieji tikrai neturės.

Techninė pusė

Filme garso takelis yra, jis labai neutralus, bet visai gerai papildo scenas. Tiksliau, jis gerai parinktas konkrečioms scenoms, tačiau norisi kažko ypatingo. Greičiausiai filmai apie paukščius, tarkim „Rio“, iškėlė labai aukštą kartelę, tad dabar norisi kažko įspūdingiau. Jei istorija nėra stebuklinga, tai bent muzika turi pakerėti. Čia taip nėra. Viskas lyg ir gerai, bet nesukelia didelių emocijų.

Operatoriaus darbas yra vienas tų dalykų, kas juostoje stipru. Tikrai įdomiai parenkami kampai, kuriais atsiskleidžia skrydžio didingumas, noras skristi virš laukų, ežerų, pakilti virš debesų ir mėgautis vėjo po sparnais. Kinematografas tiesiog leidžia mėgautis skrydžiu.

Animacija ganėtinai kokybiškai. Kaip minėjau anksčiau, tai nėra tipinis „Disney“, „Pixar“ ar „DreamWorks“ darbas, bet dėl to jis ir yra išskirtinis. Tačiau tuo šio filmo išskirtinumas ir baigiasi. Montažo darbai atlikti visai gerai. Tiksliau, labai gerai apgalvotos scenos, kad nekiltų jokių nesklandumų, tad viskas pasakojimas yra labai sklandus. Garso montažas taip pat geras, nėra jokių techninių trukdžių, balsai labai tinkamai sureguliuoti, jie nėra per tylus, nors kartais galėjo būti ir šiek tiek garsesni.

Aktoriai

Niekada nebuvau ir niekada nebūsiu lietuviško dubliažo šalininkas. O jei tiksliau – apskritai jokio dubliažo. Originalo kalba ir yra tam, kad galėtum klausyti tikrųjų aktorių (kuriems moka milijonines algas) balsų. Jie įdomūs, išskirtiniai ir žavi savo emocija. Tuo tarp lietuvių įgarsintojai, nors ir tobulėja, bet niekada nesuteiks tokios emocijos, kokią gauni žiūrėdamas originalia kalba. Ir tie, kurie nori pasakyt, kad ne visi anglų moka, gali pasilaikyt sau šią nuomonę, nes tai nekeičia fakto – bet koks dubliažas sugadina filmą.

Verdiktas

„Didysis skrydis“ yra gražus pasakojimas apie drąsų bailaus paukštelio poelgį ir ryžtą migruoti, paskui save vedant dar būrį kitų. Tai vaikams skirtas nuotykis, turintis tradicinių romantinės dramos elementų, tačiau ir gerą moralą. Šį filmą kiekvienas tėvelis gali rodyti vaikams, bandydamas įskiepyti drąsos ar gero elgesio su kitais principų.

5.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
5.0
Aktoriai
5.5
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles