Aktorius Dwaynes Johnsonas per savo aktoriaus karjerą išgyveno pragaištingą žemės drebėjimą, kovėsi su namo dydžio pabaisomis, davė į kaulus pačiam Jasonui Stathamui, o dabar naujajame filme, pagaliau sutiko savo dydį atitinkantį varžovą – įspūdingą 220 aukštų, debesis siekiantį dangoraižį, kuriame už kiekvieno kampo laukia šaltakraujis blogiukas. Todėl tikrai nesuklysite šį filmą pavadinę „Kieto riešutėlio“ ir „Liepsnojančio pragaro“ samplaika pagardinta šiuolaikinėmis technologijomis ir specialiaisiais efektais. Na, bet apie viską nuo pradžių.

Siužetas

Karo veteranas ir buvęs FTB agentas Vilas Sojaris (aktorius Dwayne Jonhnson) po nelaimingo atsitikimo, kurio metu neteko kojos, pradėjo naują gyvenimo etapą ir dirba dangoraižių saugumo vertinimo ekspertu. Kinijos sostinėje Honkonge išdygus aukščiausiam ir, kaip manoma, saugiausiam pasaulio pastatui, vyras vyksta įvertinti visų saugumo rodiklių ir galimų grėsmių. Tačiau nė nenumano, kad nesunaikinamu pasaulio pastatu laikomas dangoraižis „Perlas“ toli gražu nėra toks saugus – kyla milžiniškas gaisras. Padegėjai yra siaubingi teroristai siekiantys sučiupti, šiuo atveju – išrūkyti, pastato savininką. Siekdami savų tikslų jie pagrobia Vilo šeimą. Norėdamas išgelbėti savo mylimiausius žmonės ir nepaisydamas debesis siekiančių aukščių, Vilas stoja į kovą su nusikaltėliais.

Filmo vidus

Tikriausiai neužtektų mėnesio išvardinti visus veiksmo filmus, kuriuose įspūdingo stoto, kovinius veiksmus įvaldęs pagrindinis herojus plikomis rankomis nukauna blogiečius ir išgelbėja savo šeimą (arba valstybę, arba pasaulį, o gal net ir visą visatą). Todėl ir šis režisieriaus Rawsono Marhallo Thurberio veiksmo trileris „Dangoraižis“ nieko nenustebins ir nieko naujo neparodys. Dar prieš eidami į kiną ir pažiūrėję filmo anonsą galite tiksliai numanyti kas jūsų laukia ir kaip visa tai pasibaigs. Kaip ir būdinga tokiems filmams – nei aktoriai, nei siužetas nepranoksta patys savęs ir istorija rieda gerai pramintu šablonišku keliu. Žinoma, tikėtis kažko daugiau iš panašaus kalibro kino juostų, būtų naivu, tačiau veiksmo filmų gerbėjai neturėtų nusivilti. Veiksmo daug, kovos scenos išdirbtos puikiai, vaidyba, nors ir ne Oskaro vertės, tačiau akies tikrai nerėžia, įtampa sukurta meistriškai, o ir tos 93 minutės man neprailgo.

Aktorių darbas

Aktorių komanda daug liaupsių nenusipelnė, pirmu smuiku grojo visiems gerai žinomas milžinas Dwayne Jonhnsonas, kurio įspūdingas stotas ir maloniai užburianti charizma paslėpė vaidybos spragas. Daugiau nieko negalėčiau pasakyti, nes jei matėte nors vieną Dwayne filmą, tuomet žinote – visuose jis vienodas, skirtis gali tik pokštų kiekis. Pagrindinių blogiečių vaidmenis atliko Rolandas Mølleris, Pablas Schreiberis, Noah Tayloras ir Hannah Quinlivan. Ir kaip bebūtų gaila, tačiau nei vienas įdomesnio vaidmens nesukūrė ir ekrane nesužibėjo.

Techninė juostos pusė

Tai tikriausiai geriausia šio filmo dalis, nes specialieji efektai buvo išties įspūdingi. Šiuo klausimu aš pabūsiu truputį šališka – prisiminus filmą ir meistriškai sukurtą aukščio pojūtį, man norisi tvirčiau įsikibti į kėdę. Ir stebint pavojingus protagonisto veiksmus ant 220 aukšto lango atbrailos, kyla nemenkas nejaukumo pojūtis,o susipynęs su akrofobija gali paversti šį filmą lengvai ekstremaliu išbandymu. Kaip šiuo atveju ir nutiko man, tačiau bet kuriuo atveju, net jei jūsų ir nekamuoja aukščio baimė, vis tiek turėtumėte gauti meistriškai nufilmuotų ir specialiaisiais efektais pagardintų nuotykių dozę. Kameros darbas nepriekaištingas, montažas taip pat be didesnių dėmių. Iš techninės pusės filmas švarus, kokybiškas ir lengvai „kramtomas“. Garso takelis visiškai nedžiugino ir yra tiesiog standartinis tokio tipo filmams, todėl šiuo atžvilgiu – nieko įdomaus.

Pabaigai

Tai yra šimtus kartų matyta istorija su klišiniais veikėjais ir standartiniais siužeto vingiais, kurie nenustebins nei vieno veiksmo trilerių mėgėjo. Tačiau filmo tikrai negalėčiau pavadinti labai blogu. Ir jeigu žiūrėdami išjungsite savo racionalų mąstymą, nekreipsite dėmesio į siužeto skyles ir labai giliai nesikapstysite nelogiškuose herojų veiksmuose, tuomet gausite visai smagią pramogą kino salės kėdėje.

6.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.5
Režisūra
6.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles