Nuo liepos 5 dienos į Lietuvos kino teatrus atkeliavo nuotaikingas ir pamokantis animacinis filmas „Bjaurios lėlės“ (angl. „UglyDolls“). Tai filmas, sukurtas remiantis Davido Horvatho ir Suno-Min Kimo pliušinių žaislų linija, kuria bandoma akcentuoti, kad lėlės nebūtinai turi būti tobulos ir gražios, kad jos būtų tinkamos vaikams. Tokių legendinių animacinių filmų kaip „Šrekas 2“ (angl. „Shrek 2“), „Simarono žirgas“ (angl. „Spirit. Stallion of the Cimarron“), „Smurfai: pamirštas kaimelis“ (angl. „Smurfs: The Lost Village“) ir kitų puikių kino istorijų režisierius Kelly‘is Asbury‘is pristato naują savo kūrinį, kuris turėtų sudrebinti ne vieno tiek jauno, tiek vyresnio žiūrovo vidinį pasaulį ir vertybes.

Animacinis filmas „Bjaurios lėlės“ prasideda laimingu Pabaisiškių miestelio, kuriame gyvena daugybė keistų lėlių, vaizdu. Kiekvieną dieną tikėdamasi, kad pagaliau išaušo jos ilgai laukta diena, kada ją išsirinks vaikas, drąsuolė ir pramuštgalvė Moksė galiausiai įkalba savo geriausius draugus kartu leistis į tolimą kelionę ir pagaliau išsiaiškinti, kas slypi už paslaptingo tunelio iš kurio atkeliauja visi Pabaisiškių gyventojai ir galbūt patekę ten, jie pagaliau suras sau skirtą vaiką. Kelionės metu draugų kompanija aptinka dar vieną lėlių miestą – Tobulėnus. Tai, tobulų lėlių, kurios neturi jokių trūkumų, pasaulis, o jam vadovauja tobuliausiai atrodantis ir kitas lėles savo žavesiu alpti verčiantis Lu. Deja, pagrindinis Lu tikslas padėti lėlėms tapti tobuloms vaikams, o naujieji atvykėliai jam atrodo visiškai į konkurentus netinkantys ir šiurpą keliantys žaislai, todėl jie pasitinkami su priešiškumu ir pastoviai sekančiu žeminimu dėl netinkamos jų išvaizdos. Tačiau Pabaisiškių gyventojai nusiteikę kovingai ir net neketina pasiduoti, siekdami būti surasti vaikų.

Tai filmas, turintis gan unikalų siužetą, kuriame atspindimos reikšmingos šių dienų vertybės: vidinis grožis, atjauta ir draugystė. Kadangi juostoje kalbama apie du visiškai skirtingus pasaulius – tobulųjų ir pabaisiukų, natūralu, kad čia kiek žaidžiama ir žiūrovų jausmais, kada tobulasis Lu bando paaiškinti Moksei ir jos draugams, kad joks vaikas jų niekada nenorės. Toks epizodas filme buvo ne vienas ir žiūrint filmą tai tikrai kelia nemažai graudulio, kada griaunamos ne tobulų, tačiau labai vaikų dėmesio norinčių lėlių svajonės. Bet vėlgi, kadangi tai filmas, kuriuo bandoma parodyti svarbias vertybes, kurias reikia puoselėti, toks ėjimas yra labai gerai apgalvotas ir sveikintinas. O visą liūdną atmosferą labai sustiprina tai, kad veikėjai, net ir pabaisiški, labai mieli. Tad čia galima pagirti ir animacijos pusę, kuri atrodo ganėtinai paprasta, tačiau puikiai išpildyta kaip filmui apie lėles.

„Bjaurios lėlės“ yra muzikinis animacinis filmas, todėl viso filmo metu skambėjo dainos apie jausmus ir įvykius, tačiau vietomis tai prailgdavo ir kai jau tikėdavaisi, kad tas pats dainos posmas nebebus kartojamas 6-tą kartą, jis būdavo pakartojamas dar ir dar kartą. Tai tikrai kiek vargino ir tai, mano manymu, prisidėjo ir prie kiek ištęsto filmo siužeto, nors pagal trukmę tai įprastas filmas vaikams. Nors vyresniems jis ir neturėtų prailgti, salėje buvo girdėti jaunesnių žiūrovų replikas, kad tai išties ilgas filmas. Ar tai gerai, ar blogai, spręsti reikėtų jums patiems. Filme tikrai buvo ką sutrumpinti, tačiau galbūt taip būtų prarastas ir tam tikras pasakojimo autentiškumas. Vis tik, svarbiausiu filmo akcentu išliko siunčiama žinutė apie tai, koks svarbus yra mūsų vidinis grožis, o ne tai, kaip mes atrodome išorėje, kadangi vidus kur kas turtingesnis. O tai, manau yra labai svarbi žinia šiuolaikiniam jaunajam žiūrovui.

Apibendrinant, filmas „Bjaurios lėlės“ tikrai puikus. Čia vaizduojami mieli personažai, draugų svarba ir svajonių išpildymo siekis yra tai, ką svarbu akcentuoti žiūrovams. Filmas turėtų patikti ir vyresniems žmonėms, kadangi skamba puiki muzika ir dainos, atliekamos Lietuvos aktorių bei dainininkų. Džiugu matyti, kad šiuolaikinė animacija giliai kapstosi po žmonių jausmus ne tik rimtuose, tačiau ir vaikams bei visai šeimai skirtuose filmuose ir formuoja labai svarbų moralinį suvokimą apie jausmus, grožį ir vertybes. Rekomenduoju šį filmą pamatyti tiek vyresniems, tiek mažiesiems žiūrovams, kadangi po filmo „Bjaurios lėlės“ išsinešite tikrai vertingą patirtį.

8.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.5
Režisūra
7.5
Kinematografija
8.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
9.0
Aktoriai
9.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Donaldas / 2019 liepos 30

    Be galo grazus filmas vaikams ir visai seimai 10/10. Pirmą kartą mes jį žiūrėjom kino teatre