Iš Vokietijos kilęs trumpametražių animacinių filmų kūrėjas, animatorius Alexsas Stadermannas praėjus daugybei metų nuo kultinio televizinio animacinio serialo apie populiariąją aštuntojo dešimtmečio antrosios pusės smalsią bitutę Mają, pristato pilno metro juostą apie jos patį didingiausią nuotykį, kartu pristatydamas šią veikėją jaunajai žiūrovų kartai.

Apie ką mes čia…

Smalsi ir nuotykių ištroškusi bitė Maja negali nusėdėti savo vietoje domėdamasi, kaip atrodo pasaulis kitoje avilio pusėje. Tačiau jos beribis smalsumas pradeda kenkti kitiems, ypač piktavalei Buzlinai, kuri trokšta perimti karalienės sostą ir valdyti visą karalystę. Už šios paslapties sužinojimą Maja yra ištremiama iš avilio. Mažai, ir dar gyvenimo nežinančiai bitutei atsiveria platus pasaulis. Jame ji suranda naujus bičiulius ir sąjungininkus, kurie pasiryžta jai padėti sustabdyti piktavalę Buzliną.

Kūrinio vidus

Kadaise, kai dar Lietuvoje nebuvo rodomas populiarusis serialas „Drakonų kova“, vaikai žiūrėdavo visiškai kitokią, labiau pamokančią ir šviesią animaciją, kuri skleidė vien tik gėrį. Vienas toks animacinis serialas televizijoje buvo „Bitė Maja“, kurią su nostalgija akyse prisimins tie, kuriems jau eina trečias dešimtmetis, o ir patys jau turi mažas atžalas. Na, ir pagaliau, po tiek ilgų metų, mūsų mažiausieji žiūrovai turi galimybę susipažinti su animacija, kurią kadaise žiūrėdavo jų tėveliai.

Nors ir labai skeptiškai žiūriu į visokiausius perdirbinius ar naujas vizijas, tačiau dėl „Bitės Majos“ buvau ramus, nes tai nėra ta animacijos rūšis, kuri galėtų pakenkti mūsų mažyliams. Visi puikiai žinome, kad dabartinis filmų kūrėjas mėgsta įtraukti vulgarumą ir gana neskanų humorą ir į animacinius projektus. Filmas, kaip ir jo kadaise populiarus serialas, spinduliuoja labai pozityvia energija ir naivumu, kuris vaikams suteikia tiek daug džiaugsmo, jog jie pasaulį ima matyti iš labai šviesios perspektyvos. Visas veiksmas nėra užtęstas, yra problema, yra gėrio kova su blogiu ir labai stiprus pamokslas apie draugystę ir vieningumą.

Taip pat filmas priskiriamas tai kategorijai animacijų, kuri pamoko mažiausius žiūrovus ir atskleidžia tam tikrą vabzdžių pasaulį. Taiklus ir tikrai prasmingas pasakojimas, supažindinantis vaikus su aviliu ir jo gyvavimo struktūra. Lygiai taip pat, filmo režisierius pabandė papasakoti bičių ir širšių priešpriešą, sulygindamas jas su kariaujančių šalių arba skirtingų tautybių žmonių neapykanta. Puikiai žinome, jog šiais laikais žmonės tampa vis agresyvesni, ieško prie ko prikibti, pamiršo apie toleranciją. Būtent „Bitės Majos“ filmuke vaikams įperšama lygybės vertybių propagavimas. Tas išties yra šaunu.

Žvalus, linksmas, nors ir daugybę klišių turintis animacinis projektas negali pasigirti stipriais personažais ir jų charakteriais. Šioje vietoje nėra stipraus antagonisto, nėra ir įtikinamo protagonisto, todėl Majos paveikslas nebuvo iki galo atskleistas, kaip televiziniame seriale. Ją supantys padarėliai irgi vangiai įsirutuliuoja į bendrą istoriją, tačiau, visa laimė, siužetas yra pamokantis ir gražiai atpasakoja naujausią Majos nuotykį. Šis filmukas turėtų priversti jaunąjį žiūrovą susidomėti Maja, ir jos turtingu pasauliu, kurį galima pamatyti seriale.

Techninė juostos pusė

Pati juostos animacija nėra žavi, ji primena prieš gerą dešimtmetį kurtą šio žanro kiną, tačiau trimatis vaizdas nėra toks bjaurus, kaip galiam pagalvoti pamačius anonsą, nenuteikiančio žiūrovo gražiai nupieštiems veikėjams ir jų pasauliui. Po penkiolikos minučių priprantama prie labai spalvingo Majos pasaulio.

Garso takelis neblogas, tačiau ir nėra išskirtinis. Filmo muzika nuteikia visai smagiam, lengvam pasiskraidymui bičių pasaulyje, o kelios kompozicijos gana mikliai perkelia mus į smagų ir pavojų kupiną Majos nuotykį, siekiant apsaugoti bičių karalystę.

Operatoriaus darbas pakenčiamas, nors nėra tų išskirtinių pasiskraidymų, kurie priverstų užsisukti galvai nuo pamatytų vaizdų. Garso montažas irgi tvarkoje, kaip ir pats juostos montažas. Filmo siužetas labai lengvai sukramtomas, todėl vaikams tikrai neturėtų kilti diskomfortas. Filmas neturi jokių sunkiai vystomų scenų, kurios dažniausiai priverčia vaikus atitraukti akis nuo kino ekranų ir užsiimti kitokia veikla, kaip triukšmavimas ar bėgiojimas salėje.

Aktorių kolektyvinis darbas

Dėl įgarsinimo priekaištų neturiu, nes filmą žiūrėjau originalo kalba, todėl kiekvienas aktorius ir aktorė perteikė savo veikėjus padovanodami savo balsus visai įtikinamai. Originale galime išgirsti ir Noahą Taylorą, įgarsinusi Kroulį, Kodį Smithą-McPhee, kuriam atiteko Vilio įgarsinimas ir, žinoma, legendinės Jacki Weaver balsą piktavalės Buzlinos amplua.

Verdiktas

„Bitė Maja“ – tai visai neblogai žiūrimas animacinis filmukas suteikiantis vien tik teigiamas emocijas, pamokslą apie lygybę ir geriu alsuojantį siužetą. Jis skirtas patiems mažiausiems kino mylėtojams, o taip pat sukelia nostalgija ir jų tėveliams, kurie kažkada užaugo žiūrėdami televizinį serialą apie smalsios bitutės nuotykius.

6
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
5.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles