Billas ir Tedas gelbėja visatą

Bill & Ted Face the Music

Dar viena filmų serija atkapstyta iš senovės – laiko juostą ir pomirtinį gyvenimą aplankę veikėjai Bilas ir Tedas sugrįžta dar vienam pasirodymui po trisdešimties metų pertraukos. Pasenusių filmų bei veikėjų atgaivinimas jau tapo įprasta mada kino industrijoje, kuri yra labiau siejama su finansiniais siekiais nei kūrybiškumu, tačiau „Bilas ir Tedas gelbėja visatą“ (angl. „Bill & Ted Face the Music“) išvengia šio šalto apibūdinimo. Sugrįžtančių rašytojų bei aktorių naujas nuotykis tiesiog trykšta entuziazmu bei geromis emocijomis.

Siužetas

Praeituose filmuose ateities pasaulį valdantys valdovai išpranašavo, kad Bilas (Alex Winter) ir Tedas (Keanu Reeves) parašys ir sugros muzikinį šedevrą, kuris atneš pasauliui taiką per visus laikus ir erdves. Bet štai praėjo trisdešimt metų ir pagrindiniai herojai dar vargsta su tuo muzikiniu šedevru, vis labiau prarasdami viltį. Tuoj pat iš ateities atkeliauja žinia, kad Bilas su Tedu privalo per mažiau nei pusantros valandos sugroti tą išpranašautą kūrinį, kitaip visatos erdvė ir laikas subyrės į šipulius. Turėdami vėl prieigą prie laiko mašinos, herojai sugalvoja nuostabiausią planą – nukeliauti į ateitį, kai jie jau parašė šedevrą ir pavogti jį iš savęs.

Filmas

Trečiasis filmas yra labiau skirtas serijos gerbėjams, todėl pažiūrėti pirmus du Bilo ir Tedo nuotykius būtų didelis privalumas. Tikrai sunku pasakyti kaip tokio tipo komedija tiktų žiūrovui, kuris šiuos veikėjus mato pirmą kartą. Tuo tarpu, fanai nusivylę nebus. Nepaisant trisdešimt metų pertraukos pagrindiniai herojai išlieka tokie pat buki, bet ne bukesni, o pozityvūs ir geraširdiški. Alex Wintersas taip sklandžiai sugrįžta į Bilo rolę, manytum, kad jis nei minutei nebuvo palikęs vaidmens (o iš tikrųjų aktorius visiškai nevaidino jau dvidešimt metų). Tuo tarpu, Keanu Reevesui sugrįžti į Tedo batus yra šiek tiek sunkiau. Ką jau darysi, kad jis per tą didelę pertrauką tapo ikonišku veiksmo filmų aktoriumi ir persiorientuoti į grynai komedišką vaidmenį jam yra nelengva užduotis. Bet vis tiek, pagrindinių veikėjų dinamika išlieka tokia pat šmaikšti ir energinga kaip anksčiau, o ją dar puikiai papildo aktorės Brigette Lundy-Paine bei Samara Weaving, kurias filmas labai taikliai pramini mini-Bilu ir mini-Tedu.

Vietoj to, kad judėtų nauja kryptimi, trečiojo filmo siužetas yra lyg sujungti praeiti du filmai, tačiau jis vis tiek puikiai derinasi prie bendro serijos absurdiškumo. Kaip ir anksčiau, istorija yra siaubingai buka, be jokios logikos ir iškart suardoma jei tik pradėsi apie ją galvoti. Kitaip sakant, serijos žavesys išlaikytas. Įdomu, kad „Bilas ir Tedas gelbėja visatą“ pasitaikė būti išleistas tuo pat metu kaip dar vienas suktas keliavimo laiku filmas. Tačiau, kur „Tenet“ painiojo siužetą ir po to bergždžiai bandė viską paaiškinti, Bilas ir Tedas mėgaujasi savo painumu, ne kartą baksnoja pirštais į jį ir tiesiog leidžia nutikti bet kam, nes tai yra serijos norma. Staigmenų, linksmų momentų ir nuolatos besilaikančios šypsenos veide tikrai netrūksta.

Kadangi jau vis tiek praėjo trisdešimt metų, kas be ko, trečiasis filmas yra modernesnis ir pažangesnis, tačiau šitas aspektas nebūtinai išėjo į gera. Labiausiai nukentėjo aplinkos – kur ypač antrasis filmas galėjo pasigirti tikrai kūrybiškai pastatytomis vietovėmis, čia viską pakeičia labai sausas žalias ekranas, todėl fantastinės aplinkos atrodo nuobodžiai. Šiek tiek keisto karpymo dialoguose (pastaruoju metai dažnai pasitaikanti problema, kuri tikriausiai atsiranda dėl filmų kūrimo užbaigimo karantino metu), vienai kitai siužetinei linijai trūksta kelių minučių paplėtojimo, o pabaigos titrai atsiranda taip netikėtai, lyg kažkas būtų nukirpęs penkias minutes medžiagos. Kadangi tai tikriausiai paskutinis Bilo ir Tedo nuotykis, kažkokio epilogo labai trūksta.

Vis dėlto svarbiausia, kad buvo išlaikytas pagrindiniams veikėjams būdingas pozityvumas, kuris įsilieja į siužetą ir ryškiai išskiria filmą iš masės. Labai malonu stebėti istoriją, kurios tikslas yra išgelbėti pasaulį visiems susivienijant bei dirbant kartu per muziką ir pagrindiniai veikėjai tai atlieka sekdami savo paprastą mantrą būti nuostabiems vieni kitiems. Nepažįstami žmonės iškart susidraugauja, buvę priešai susitaiko ir visi kartu prisideda prie pasaulio gelbėjimo. Ir tai yra labai gražu.

Išvada

„Bilas ir Tedas gelbėja visatą“ yra dar vienas Bilo ir Tedo filmas, ne prastesnis ar geresnis, ir gerbėjams tai bus užtektina rekomendacija. Pagrindiniai bei svarbiausi serijos ingredientai yra puikiai sugrąžinti trečiam nuostabiam nuotykiui, tačiau ir nauji žiūrovai ras labai lengvabūdišką mokslinės fantastikos komediją, kuriai nestinga šmaikštumo bei pozityvumo.

7.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
9.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles