Aviukas Šonas. Filmas

Shaun the Sheep Movie

Nuo 2007 m. Jungtinėje Karalystėje besitęsiančios populiariojo trumpametražio animacinio serialo apie nuotykius ištroškusį ir į nemalonumus patenkantį aviuką kūrėjai nusprendė, jog pagaliau atėjo laikas pristatyti šį veikėją platesnei publikai pilno metro animaciniame filme. Juostą realizuoti pasiryžo jauni ir perspektyvūs animatoriai Markas Burtonas ir Richardas Starzackas, kuriems projektą kuruoti padėjo žinomo animacinio filmo „Volisas ir Gromitas: kiškiolakio prakeiksmas“ prodiuseriai.

Apie ką mes čia…

Kai aviukas Šonas iškrečia dar vieną šunybę savo šeimininkui, tas savo ruožtu palieka fermą ir iškeliauja į miestą, bandydamas išgelbėti jam priklausančia nuosavybę. Tačiau, kai fermeris ilgą laiką negrįžta, Šonas su kitais aviukais pradeda dėl jo nerimauti, ir galiausiai nusprendžia iškeliauti į šeimininko paieškas. Kad jų neatpažintų, aviukai persirengia žmogumi ir išsiruošia į didįjį miestą, kuriame jų lauks daugybė puikių ir neužmirštamų nuotykių, naujų bičiulių ir, žinoma, pavojų…

Kūrinio vidus

Plastelininė animacija, kurią reprezentuoja „Aviukas Šonas“, su kiekvienais metais tampa vis populiaresnė ne tik vyresnio amžiaus žiūrovų, bet ir vaikų tarpe. Jiems Holivudinė produkcija jau pabodo ir atrodo nuvalkiota, todėl nenuostabu, jog Jungtinėje Karalystėje populiaraus serialo kūrėjai nusprendė viską perkelti į kino ekranus, nes, kaip bebūtų, Šonas ir jo išdaigos tampa beveik tokio pat populiarios gimtinėje, kaip ir kultinio Padingtono nuotykiai.

Filmas apima visai smagų laikotarpį ir atsiriboja nuo seriale matytos fermos, kurioje ir ganėsi Šonas su kitais aviukais. Išties, su šiuo filmu animaciniame seriale matytas pasaulis yra praplėstas, o ir patys personažai sugeba progresuoti ir pateikti save iš visiškai kitokios pusės. Juostos metu net jaučiama šiokia tokia drama ir draugystės, prisirišimo jausmo svarba, kuri būdinga ne vien tik gyvūnams, bet ir žmonėms. Visą tai pabrėžia taiklūs ir labai juokingi dialogai, tad dėl humoro šiame filme tikrai nereikia nerimauti.

Juostoje dominuoja sodrus, visai nenuvalkiotas ir netgi išminties turintis humoras, kuriame nėra vietos jokiems vulgariems veikėjų veiksmams ar frazėms, taip neatsakingai pasitaikančioms šiuolaikiniuose animaciniuose filmuose ir serialuose. Veiksmas taip pat pateikiamas iš gana žvalios, nenuobodžios, o kas svarbiausia – įtraukiančios pusės, todėl siužetinės pasakojimo linijos filmo modelis bus patrauklus bet kokio amžiaus žiūrovui.

Šį naujausią „Voliso ir Gromito“ kūrėjų darbą geriausiai žiūrėti šeimos rate, nes jis spinduliuoja vien tik geras emocijas, kurių pasigaus tiek vaikai, tiek tėvai, o ir pamokslų šioje juostoje tikrai netrūksta, todėl po peržiūros kiekvienas sugebės išnešti sau kokią nors svarbią tiesą apie šeimos stiprybę ir meilės būtinumą kiekvienam žmogui.

Techninė juostos pusė

Trumpai apibendrinant techninė juostos pusę ir patį juostos dailininko darbą, galima pasidžiaugti dėl gana sunkiai įgyvendinamos plastelininės animacijos kruopštumo ir aplinkos detalizavimo, kuri sudarė didžiąją filmo dalį. Taip pat ir patys veikėjai pristatyti labai šarmingai, kas byloja apie kūrėjų išradingumą.

Neapsieinama ir be smagaus muzikinio takelio, kuris džiugina ir nuteikia geram laikui kine bežiūrint į Šono nuotykių gausą. Lygiai tą patį galima pasakyti apie kameros darbą, kuris supažindina visus su plačiu ir gražiu šio animacinio filmuko pasauliu. Garso montažas ir filmo juostos montažas nesuteikia jokio diskomforto, istorija vystoma nenuobodžiai ir labai įtraukiančiai.

Aktorių kolektyvinis darbas

Įgarsinimas labai geras ir mielas ausims, jam nėra jokių priekaištų. Už tai reikia padėkoti visiems aktoriams, kurie prisidėjo tiek prie originalaus dubliavimo, tiek ir mūsų tautiečiams, kurie pagyvino savo balsais šio animacinio filmuko veikėjus.

Verdiktas

„Aviukas Šonas“ – tai visai šeimai skirtas nuotaikingas pasakojimas apie Jungtinėje Karalystėje labai populiarų išdaigas mėgstantį aviuką, kuris savo spinduliuojama teigiamas emocijas suteikiančia aura džiugina nuo pradžių iki pat šios išradingos plastelininės juostos finalo.

8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
9.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles