„Žaislų istorija 4“. Įgarsindamas filmo pabaigą graudinosi net Tomas Hanksas

„Žaislų istorija 4“. Įgarsindamas filmo pabaigą graudinosi net Tomas Hanksas

Jeigu manėte, kad liūdnesnės filmo „Žaislų istorija“ (angl. „Toy Story“)  pabaigos, negu trečiosios dalies, būti nebegali, tai pasiruoškite sutikti „Žaislų istorija 4“. Visai neseniai, aktorius Tomas Hanksas dalijosi savo išgyvenimais, kuriuos patyrė įgarsindamas būsimo kino studijos „Pixar“ filmo „Žaislų istorija 4“ pabaigą. Pasak aktoriaus, toji akimirka jam buvo tokia emocionali, kad jis nė negalėjo žiūrėti į žmones, kurie dirba kartu…

„Kai įgarsini „Žaislų istoriją“, esi kambaryje su visa komanda, kuri tai sukūrė. Kai ėjau įrašinėti paskutinį kartą, norėjau būti atsukęs jiems nugarą, nes įprastai, tu žiūri į juos ir kalbiesi apie įgarsinimą. Bet dabar aš nenorėjau jų matyti ir įsivaizdavau, kad jie nemato manęs. Kai supratau, kur krypsta visa istorija, pasakiau sau: „O, tai istorinė akimirka.“ – „BBC“ radijo laidoje „The Chris Evans Breakfast Show“ komentavo aktorius T. Hanksas. Tad tikriausiai nereikia nė sakyti – jeigu pats T. Hanksas, kuris šitai yra daręs jau daugybę kartų, turėjo sunkumų su filmo pabaigos įrašymu, tuomet visi mes esame pasmerkti ašaroms. Panašu, kad T. Hanksas norėjo likti vienas su savo personažu paskutinėmis akimirkomis, tad jis darė viską, ką galėjo, kad pasijustų vienas.

Remiantis aktoriaus komentarais „BBC“ laidoje, panašu, kad „Pixar“ sugalvojo kažką labai didingo filmo „Žaislų istorija 4“ pabaigai. Pats T. Hanksas filmo finalą vadina „istorine akimirka“, kas yra ganėtinai rimtas pareiškimas. Žinoma, dabar visa tai privers šios juostos fanus svarstyti, kokią istoriją mums parodys naujasis filmas ir iš viso, ar įmanoma pralenkti trečiosios dalies pabaigą? Trečioji „Žaislų istorijos“ dalis yra labai svarbi šiame animaciniame filme, kadangi dauguma šios dalies pabaigą vadina viena didingiausių kino filmų akimirkų, kuri tikrai sukėlė nemenką graudulio bangą kino žiūrovams. Čia mes matėme jau užaugusį žaislų savininką Andį, kuris atiduoda savo žaislus ir iškeliauja gyventi jau suaugusiųjų gyvenimo. Tai ir maloni, ir labai skaudi pabaiga. Mes žinome, kad žaislai ir toliau gyvens, su jais bus žaidžiama ir jie bus laimingi – kas yra nuostabu, tačiau vienas skyrius buvo užbaigtas, kai pirmasis jų savininkas, praleidęs tiek daug metų kartu su jais, galiausiai atsisveikina.

Tačiau taip gražiai pasibaigusi trečioji filmo dalis daugumą privertė svarstyti, kodėl „Pixar“ nusprendė ir toliau plėtoti istoriją, sukurdami ketvirtąją dalį? Kas dar nebuvo papasakota pirmuosiuose trijuose filmuose? Nors turime tik dalinius atsakymus į šiuos klausimus, pasikliaunant aktoriaus T. Hankso žodžiu, panašu, kad studija sugalvojo tikrai kažką stipraus. Apie filmo „Žaislų istorija 4“ siužetą žinoma tiek, kad istorija sukasi apie Vudį ir jo ieškomą Bo Pyp. Trečiojoje „Žaislų istorijos“ dalyje paaiškėja, kad Bo Pyp dingsta, tačiau kodėl tai įvyksta – lieka neaišku. Originaliai, ketvirtosios dalies scenarijų parašė Rashida Jones ir McCormackas, tačiau jie paliko projektą dėl nesutarimų su „Pixar“ vidine kultūra. Tuomet Stephany Folsom buvo pakviesta dirbti ties nauju scenarijumi. Ši situacija sukėlė žymų filmo atidėjimą, dėl kurio šią vasarą turėjęs pasirodyti filmas „Žaislų istorija 4“ kinuose pasirodys tik 2019 m. vasarą.

Kas ketvirtojoje dalyje tikrai bus kitaip nei ankstesnėse, tai vieno iš personažų netektis. Filme „Žaislų istorija 4“ žiūrovai nebepamatys Pono Bulviagalvio, kadangi šį personažą įgarsinęs aktorius Donas Ricklesas mirė 2017 m., taip ir neįrašęs nė vienos eilutės naujajam filmui ir apskritai, su taip kardinaliai pasikeitusiu scenarijumi tikriausiai būtų neįmanoma jo padaryti ketvirtosios istorijos dalimi. Kai mirė aktorius Jimas Varney‘us, kuris įgarsino Spyruoklinį šunelį (angl. Slinky Dog) šiam filmui, jį pakeitė kitu aktoriumi, tačiau dabar nepanašu, kad būtų įmanoma rasti kitą balsą, tokį panašų į D. Rickleso. Aktorius T. Hanksas nebuvo vienintelis, kurį emociškai paveikė darbas ties ketvirtąja dalimi, o ypač – šio filmo pabaiga. Aktorius Timas Allenas, kuris įgarsino veikėją Bazą Šviesmetį, jau anksčiau yra kalbėjęs apie tai, kokius jausmus jam sukėlė naujausio filmo pabaiga: „Aš kažkaip turiu priešintis emocijoms, nenoriu pamiršti viso to, bet tai tikrai neįtikėtinai nuostabi istorija… Ji turi puikius personažus, tačiau keletas paskutiniųjų scenų, lydinčių  pabaigos link, buvo labai sunkios emociškai.“ – komentavo aktorius T. Allenas.

Su „Žaislų istorijos“ filmais užaugo visa karta ir jeigu jūs jau nebuvote vaikas, kai pasirodė pirmoji istorija, šie filmai tikriausiai žymi kiekvieno iš mūsų kelią iš vaikystės ir ką jame paliekame. Pats faktas, kad „Žaislų istorija“ sudėta į tris beveik tobulus filmus, yra nepaprasta. O suvokti tai, kad ketvirtoji dalis gali būti netgi dar malonesnė, beveik neįmanoma. Tačiau T. Hanksas sako, kad „Žaislų istorija 4“ turės stiprią pabaigą, tai kodėl turėtumėm netikėti mūsų taip pamėgtu Vudžiu?

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles