Viso pasaulio animatoriai sustiks Anesi festivalyje

Viso pasaulio animatoriai sustiks Anesi festivalyje

Šįvakar bendru prancūzų ir belgų darbu „Zombileniumas“ (pranc. „Zombilenium“), kuris jau buvo parodytas Kanuose, bus atidarytas 41-asis tarptautinis Anesi animacinių filmų festivalis. Renginys, vyksiantis nuo birželio 12 iki 18 d., į šį prie Savojos Alpių įsikūrusį miestą sukvies šios srities profesionalus iš viso pasaulio.

Šiemet festivalio garbės šalimi išrinkta Kinija, jau atkreipė į save dėmesį ir sulaukė kalbų, tik gal kiek iš kitokios perspektyvos nei būtų norėjusi. Buvo daromas spaudimas meniniam direktoriui Marceliui Jeanui, siekiant, kad Liu Jiano režisuotas filmas „Geros jums dienos!“ (kin. „Hao ji le“), parodytas Berlyno kino festivalyje, būtų pašalintas iš Anesi konkursinės ilgametražių filmų programos, kurioje varžosi devynios juostos.

Be jau minėto „Zombileniumo“, tarp pretendentų į Kristalą šviečia Dorotos Kobielos ir Hugho Welchmano „Jūsų Vincentas“ (angl. „Loving Vincent“, 2017 m.; Didžioji Britanija, Lenkija), Rokerio Mainwoodo „Etelė ir Ernestas“ (angl. „Ethel and Ernest“, 2016 m.; Didžioji Britanija), Kanų Kritikų savaitėje pristatytas Ali Aoozandeho „Teheranas – tabu“ (angl. „Tehran Taboo“, 2017 m.; Austrija, Vokietija). Be šių darbų konkursinėje programoje dar dalyvauja vienas amerikietiškas, vienas kiniškas ir trys japoniški animaciniai filmai, kuriuos vertins žiuri, sudaryta iš prancūzų režisierės Céline’ės Sciamma, jos kolegos ispano Alberto Vázquezo bei Mekneso festivalio meninio direktoriaus Mohmedo Beyoudo.

Iš viso Anesi festivalyje bus parodyta 217 filmų iš 49 skirtingų šalių – jie bus demonstruojami skirtingose konkursinėse programose (ilgametražiai, trumpametražiai, studentų baigiamieji darbai, televizijos filmai ir užsakyti filmai). Verta pažymėti, kad 48 proc. filmų, kurie bus parodyti trumpametražių ar studentų baigiamųjų darbų kategorijose, režisierės ar ko-režisierės yra moterys.

13 ilgametražių filmų nepateko į konkursinę programą, tačiau bus parodyti per festivalį. Tarp jų: vokietės Katrin Rothe „1917-ieji – tikrasis spalis“ (vok. „1917 – Der wahre Oktober“, 2017 m., Vokietija, Šveicarija), Annes Magnussen ir Pawelo Debskio „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“ (angl. „The Man Who Knew 75 Languages“, 2016 m.; Lietuva. Norvegija, Lenkija) ir „Žvėreliai iš Tindirindi miško“ (norv. „Dyrene i Hakkebakkeskogen“, 2016 m., Norvegija ), kurį režisavo dar vienas norvegas Rasmus A Sivertsenas; Reza Nemari ir Toby Genkelio „Ričis Didysis“ (angl. „A Stork‘s Journey“, 2017 m., Vokietija, Belgija), bei du ispaniški filmai: „Gelmė“ (angl. „Deep“, 2017 m.), kurį režisavo Julio Soto, bei „Tadas Džonsas: didvyris sugrįžta“ (angl. „Tad Jones: The Hero Returns“, 2017 m.), kurį režisavo Enrique Gato bei Davidas Alonso.

Iš filmų, kurie bus parodyti renginių seansuose, galima išskirti bendrą prancūzų ir Liuksemburgo juostą „Juokingi vabaliukai“ (pranc. „Drôles de petites bêtes“, 2017 m.), kurį režisavo Antoonas Kringsas ir Arnaud Bouronas, „Nenaudėlis lapinas ir kitos pasakos“ (pranc. „Le Grand Méchant Renard et autres contes“, 2017 m., Prancūzija), kurį sukūrė prancūzų duetas Benjaminas Renneris ir Patrikas Imbertas; bendras prancūzų ir japonų darbas „Mutafukaz“ (kuris kino teatrus pasieks tik 2018 m.) – šią juostą režisavo Guillaume‘as Renardas ir Shojiro Nishimi; bei „Džiunglių gauja“ (pranc. „Les As de la jungle“, 2017 m., Prancūzija), kurį režisavo prancūzas Davidas Alaux. Taip pat negalima pamiršti amerikietiškojo į masinę žiūrovų auditoriją nutaikyto „Bjaurusis aš 3“ (angl. „Despicable Me 3“, 2017 m.), kurį pristatys abu jo režisieriai Pierre‘as Coffinas bei Éricas Guillonas.

Susitikimų kampelyje (jei tik taip jį galima pavadinti) bus galima sutikti ekspertus ir animacijos pasaulio įžymybes. Čia toną užduos „Sony Pictures Animation“ prezidentė Kristine Delson. Be kitų, čia taip pat lankysis Erikas Colemanas (iš „Disney Television Animation“), neužmirštant šešių kūrybinių pamokų, 10 užsiėmimų ir 14 konferencijų.

Galiausiai, bus pristatomi dar tik plėtojami projektai. Tarp jų – Noros Twomey „Maitintojas“ (angl. „The Breadwinner“), Joanon Sfaro „Mažasis vampyras“ (pranc. „Petit Vampyre“), Kasparo Jancio „Kapitonas Mortenas ir vorų karalienė“ (pranc. „Le Capitaine Morten et la Reine des Araignées“) bei Nicolaso Blieso ir Stéphane‘o Hubert-Blieso „Nulis nebaudžiamumo“ (angl. „Zero Impunity“).

Tuo pačiu paraleliai birželio 13 – 16 dienomis vyks MIFA – didžiausia animacijos pasaulio mugė. Šiemet ji vyks viena diena ilgiau. Joje laukiama daugiau kaip 2800 dalyvių. Mugėje numatyta gausybė renginių, pavyzdžiui pirmasis Pasaulinis moterų animatorių susirinkimas ar Lenkijos animacijos 70-ies metų jubiliejaus minėjimas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles