Toronto kino festivalis pradeda kampaniją, skirtą palaikyti moteris režisieres

Toronto kino festivalis pradeda kampaniją, skirtą palaikyti moteris režisieres

Tarptautinis Toronto kino festivalis pradeda 3 milijonų JAV dolerių kampaniją, skirtą palaikyti moteris režisieres.

Toronto kino festivalis, vykstantis rugsėjo mėnesį, yra esminė stotelė, kurioje išryškėja labiausiai tikėtini pretendentai į Oskarus.

Penkerių metų finansavimo skatinimas parems trijų mėnesių trukmės stovyklą, skirtą moterims režisierėms, plėtos pasaitų ciklą apie lyčių lygybę ir lytinę tapatybę kine, bei sukurs mokymo priemones, padėsiančias mokytojams, besidomintiems moterų ir apskritai lytiškumo vaizdavimu kine. Šio žingsnio imtasi dėl to, kad „už kameros“ dirbančios moterys vis dar smarkiai atsilieka nuo vyrų – moterys sudaro viso labo tik 7 procentus nuo visų režisierių, kurių filmai 2016 m. pateko į TOP 250 pagal uždirbtas pajamas savo šalių rinkose. Tai yra dviem procentais mažiau nei buvo pasiekta 2015 metais.

Tačiau nepaisant šio smuktelėjimo, buvo ir keletas laimėjimų. Pavyzdžiui, amerikiečių režisierės Patty Jenkins režisuota fantastinė nuotykinė veiksmo juosta „Nuostabioji moteris“ (angl. „Wonder Woman“, 2017 m.), kuri jau spėjo tapti vienu didžiausių šių metų kino teatrų hitu, yra daugiausiai kada nors uždirbęs moters režisuotas filmas. Pastebimas progresas ir festivaliuose. Iš pernykščių metų įsimintiniausių filmų apie 30 proc. buvo moterų režisierių darbai.

„Mes pripažįstame, kad lyčių nelygybė kino industrijoje yra sisteminė, todėl pokyčių reikia visuose lygmenyse. Įskaitant ir tai, kad moterims turėtų būti skiriama daugiau kūrybiškų pagrindinių vaidmenų. Per savo festivalį ir visus metus trunkančias iniciatyvas planuojame siekti, plėtoti ir iškelti į kino industriją aukščiausio lygio moteriškus talentus. Mūsų misija yra pakeisti žmonių požiūrį į pasaulį, kurį jie mato per filmus. Vienas pačių efektyviausių būdų – tai iškelti į priekį moterišką perspektyvą“, kalbėjo Toronto festivalio meno direktorius Cameronas Bailey‘is.

Todėl festivalis ieško tiek fizinių, tiek juridinių donorų. Kampaniją, pavadintą „Pasidalyk Jos kelione“ (angl. „Share Her Journey“), palaiko gausus būrys ambasadorių, įskaitant Nigerijos aktorę, tapusią režisiere Omoni Oboli, devyniolikmetę kanadietę režisierę Carol Nguyen, dokumentnių filmų kūrėją, rašytoją ir prodiuserę kanadietę Jennifer Baichwal ir Oskaro nominantę indų režisierę Deepą Mehtą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles