JAV atšaukiami visi filmo „Būrys Amerika: drebėk, pasauli!“ seansai

JAV atšaukiami visi filmo „Būrys Amerika: drebėk, pasauli!“ seansai

Kaip rašėme vakar, šią savaitę pramogų pasaulyje įvyko beprecedentis įvykis – kino studija „Sony“ atšaukė filmo „Interviu su diktatoriumi“ (angl. „The Interview“) rodymą, kai juostą besiruošiantiems rodyti kino teatrams buvo pagrasinta teroristiniais aktais. Toks pasidavimas teroristų reikalavimams negalėjo praeiti be pasekmių ir iškart plačiajai publikai priminė apie cenzūrą mene. Iš pradžių buvo pranešta, jog trileris, kuriame turėjo vaidinti Steve‘as Carellas ir jo veiksmas būtų vykęs Šiaurės Korėjoje, dabar jau nebebus kuriamas. Ketvirtadienį žiniasklaida sužinojo, kad kino teatruose atšaukiami visi filmo „Būrys Amerika: drebėk, pasauli!“ (angl. „Team America: World Police“).

Trečiadienį, kai „Sony“ atšaukė „Interviu su diktatoriumi“, daugelis kino teatrų sumanė vietoje šio filmo rodyti 2004-ųjų metų juostą „Būrys Amerika: drebėk, pasauli!“, kuri yra sukurta panašia tematika kaip ir juodoji Setho Rogeno komedija. Ketvirtadienį kai kurie kino teatrų tinklai, tokie kaip „Drafthouse“, bei daugelis nepriklausomų kino teatrų pranešė, jog „Paramount“ studija jiems liepė atšaukti visus šio filmo seansus. Tiksli to priežastis nėra nurodoma, tačiau niekas neabejoja, kad tai yra susiję su kibernetinių atakų grėsme, kurios tikrumu neseniai įsitikino „Sony“ studija.

Primename, kad 2004 metais sukurta juosta „Būrys Amerika: drebėk, pasauli!“ – tai animacinio serialo „Pietų parkas“ (angl. „South Park“) kūrėjų Trey Parkerio ir Matto Stone‘o sumanytas projektas. Satyrinėje komedijoje, kurioje yra šaipomasi iš banalių veiksmo filmų, yra pasakojama apie tai, kaip specialusis būrys siekia apsaugoti pasaulį nuo tuometinio Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong-ilo. Filmas susilaukė aukštų kritikų vertinimų ir padorios finansinės sėkmės.

Reikia priminti, kad tiesiogiai nuo kibernetinių įsilaužymų kol kas yra nukentėjusi tik „Sony“ studija. Oficialiai nėra žinoma, ar „Paramount“ sulaukė Šiaurės Korėjos grasinimų nerodyti savo kontraversiško filmo, tačiau didesnė tikimybė, kad Holivude vis labiau plinta baimė. Ataka prieš „Sony“ yra neabejotinai didžiausias pastarųjų metų skandalas Holivude, o tai, jog „Interviu su diktatoriumi“ besiruošusiems rodyti filmams buvo grasinama teroristiniais aktais, įvarė baimę ir kai kuriems žiūrovams. Holivudas dabar neprašomas pasiduoda teroristams ir įveda cenzūrą ten, kur jos negali būti, dėl ko menas artimiausiu metu gali išgyventi itin sunkius laikus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles