Ispanija išrinko savo kandidatą į Oskarus

Lygiai prieš metus drama „Gėlės“ (bask. „Loreak“) buvo pristatyta 62-ajame Sen Sebastijano kino festivalyje – ir tai buvo pirmas kartas, kai vien tik baskų kalba sukurtas filmas dalyvavo konkursinėje šio festivalio programoje. Nors Sen Sebastijano kino festivalyje José Mari Goenaga ir Jon Garaño režisuotos „Gėlės“ negavo jokio apdovanojimo, tačiau dabar ši juosta nugalėjo kitus du savo konkurentus – Carloso Vermuto dramą „Magiška mergina“ (angl. „Magical Girl“) bei Garcios Quearejetos komišką dramą „Laimingo 140-ojo gimtadienio!” (isp. „Felices 140“) ir tapo Ispanijos kandidatu į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Šį drąsų atrankos komiteto sprendimą paskelbė Ispanijos kino akademijos prezidentas Antonio Resinesas bei aktoriai Alvaro Servantesas ir Irene Escolar. „Gėlės“ – tai apie skausmą, gedulą bei netektį kalbanti įtempta ir itin estetiška drama, kurią, anot filmo režisierių, įkvėpė dainininkės Cecilios kūrinys „Un ramito de Violetas“ (isp. – „Žibuoklių puokštė“).

J. M. Goenaga ir J. Garaño, maloniai nustebinę ir savo pirmuoju filmu – jautria drama „Aštuoniasdešimčiai dienų“ (bask. „80 egunean“), pasakojančia apie dviejų vyresnio amžiaus moterų homoseksualų ryšį, šiuo metu kuria naują juostą „Milžinas iš Alzo“ (isp. „Gigante de Alzo“), įkvėptą XVIII a. gyvenusio basko, visoje Europoje išgarsėjusio dėl savo įspūdingo ūgio, kuris siekė 2,5 metro.
Iš trijų teiktų kandidatų kruopšti, jaudinanti bei puikia vaidyba pasižyminti juosta „Gėlės“ pasirinkta dėl to, kad ji labiau atitinka Ispanijos kino akademijos skonį bei propaguojamą akademinį stilių, o C. Vermuto ir G. Querejetos filmų juodasis bei politiškai nekorektiškas humoras, matyt, atrankos komitetui kiek užkliuvo. Sausio 14 d., kai bus skelbiamos Oskarų nominacijos, sužinosime, ar šis pasirinkimas bus sėkmingas.

Juosta „Gėlės“ Ispanijoje buvo nominuota dviem Goya apdovanojimams (geriausio filmo ir geriausios dainos kategorijoje). Lietuvoje šį filmą buvo galima matyti Tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ programoje „Metų atradimai“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles