„Disney“ Snieguolės perdirbinys sulaukė kritikos iš „Sostų karų“ aktoriaus Peterio Dinklage‘o

„Disney“ Snieguolės perdirbinys sulaukė kritikos iš „Sostų karų“ aktoriaus Peterio Dinklage‘o

„Disney“ šiais metais pradės naujo animacinės klasikos „Snieguolė ir septyni nykštukai“ (angl. „Snow White and the Seven Dwarfs“) perdirbinio produkciją, tačiau filmas jau spėjo sulaukti skandalų, kurie, atrodo, seka kiekvieną studijos vaidybinį perdirbinį. Už dabartinę sumaištį yra atsakingas „Sostų karų“ (angl. „Game of Thrones“) aktorius Peteris Dinklage‘as, prieš kelias dienas vykusiame interviu išreiškęs nepasitenkinimą pavadinime figūruojančiais veikėjais – septyniais nykštukais.

Kaip ir su dauguma savo animacinių perdirbinių, „Disney“ stengiasi adaptuoti klasikines pasakas taip, kad jos atitiktų dabartines socialines normas bei pažiūras. Naujasis Snieguolės filmas ne išimtis – pagrindinę veikėją įkūnys Lotynų Amerikos kilmės aktorė Rachel Zegler, sulaukusi daug liaupsių po jos pasirodymo Steveno Spielbergo miuzikle „Vestsaido istorija“ (angl. „West Side Story“). Tačiau P. Dinklage‘as, kuriam liliputizmą sukėlė achondroplazijos liga, teigia, kad to negana, ir kritikavo studiją už tai, kad jie parodė progresiją skirdami pagrindinį vaidmenį Lotynų Amerikos aktorei, tačiau tuo pačiu mano, kad kartu oloje gyvenantys septyni nykštukai yra normalu ir tinkama dabartiniams laikams. Aktorius laiko šį 85-metų pasakos elementą pasenusiu ir neturinčiu vietos šiandienos kultūroje.

Šie komentarai sulaukė tokio dėmesio socialiniuose tinkluose, kad „Disney“ buvo priversta į juos reaguoti. Atsakydami jie priėmė kritiką ir pasak jų, stengsis išvengti originaliame filme vaizduojamų stereotipų ir konsultuodami su mažaūgystės sutrikimą turinčią bendruomene, ieškos kito kampo kaip pateikti šiuos veikėjus. Šiandien studija jį paskelbė – septyni nykštukai dabar nebus vadinami nykštukais, o „magiškais padarais“. Ar tai kažką iš tikrųjų keičia? Ar jų vardai išliks tokie patys? Ar filmo pavadinimas išliks toks pats? „Disney“ studija atsakymų į šiuos klausimus neturi, tačiau šiuo metu galimybės yra neribotos – šie septyni magiški padarai bus kuriami kompiuteriu ir taip bus bandoma apeiti kitas galimas socialines kritikas.

Bet kokiu atveju, dar nepradėtas kurti naujas „Disney“ perdirbinys jau sulaukė naujienų audros, į kurią studija turėjo staigiai reaguoti, norėdami patenkinti progresyvią auditoriją, ir gavo papildomo spaudimo. „Snieguolės“ perdirbinio kūrimas prasidės netrukus ir bus išleistas 2023-ais metais.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles