„Bėgantis skustuvo ašmenimis 2“ pasisamdė genialų kinematografą

„Bėgantis skustuvo ašmenimis 2“ pasisamdė genialų kinematografą

Artėjant filmo „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (angl. „Blade Runner“) tęsiniui, juostą finansuojanti kompanija „Alcon Entertainment“ po truputį renka kūrybinę filmo komandą. Trečiadienį kompanijos vadovai oficialiai pranešė, jog už filmo kinematografiją bus atsakingas Rogeris Deakinsas.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai yra nereikšminga naujiena, R. Deakinso darbas lydi geriausius pastarųjų metų filmus. „Bėgančio skustuvo ašmenimis“ tęsinį režisuosiantis Denisas Villenueve su R. Deakinsu bendradarbiaus su trečią kartą. Pirmieji du dueto darbai buvo stilingas 2013 metų trileris „Kaliniai“ (angl. „Prisoners“) ir šių metų Oskarų sezono metu pasirodysianti juosta „Sicario“.

66-ąjį gimtadienį už poros dienų švęsiantis kinematografas populiariu išlieka ne vieną dešimtmetį. Išgarsėjęs kaip visų brolių Coenų filmų kinematografas, pradedant „Bartonu Finku“ (angl. „Barton Fink“) ir baigiant šiais metais pasirodysiančiu „Tegyvuoja Cezaris“ (angl. „Hail Caesar!“), ilgainiui R. Deakinsas buvo atsakingas ir už Martino Scorseses „Kunduno“ (angl. „Kundun“) bei Franko Darabonto „Pabėgimo iš Šoušenko“ (angl. „The Shawshank Redemption“) filmavimą. Pastaraisiais metais kinematografo garsiausi darbai buvo filmas apie Džeimsą Bondą „Operacija Skyfall“ (angl. „Skyfall“) bei Angelinos Jolie režisūrinis debiutas „Nepalūžęs“ (angl. „Unbroken“).

R. Deakinsas, nepaisant savo darbo su stilingiausias pastarųjų dešimtmečių filmais, dar nėra laimėjęs Oskaro apdovanojimo, nors jam buvo nominuotas net dvylika kartų.

„Bėgančio skustuvo ašmenimis“ tęsinys auksinės statulėlės jam galbūt neatneš, tačiau žiūrovams garantuos, kad vizualiąja prasme filmas, kaip ir jo pirmtakas, bus išskirtinis. Dar neaišku, apie ką suksis filmo istorija, į legendinę Riko Dekardo rolę sugrąžinsianti Harrisoną Fordą, tačiau jau žinoma, jog jo veiksmas vyks praėjus keliems dešimtmečiams po originalo.

Tęsinio scenarijų parašė Hamptonas Fancheris ir Michaelas Greenas.

Oficiali filmo premjeros data dar nežinoma, tačiau jo filmavimas prasidės kitų metų vasarą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles