Alo Gore‘o „Nepatogios tiesos“ tęsinys atidarys Sandenso kino festivalį

Alo Gore‘o „Nepatogios tiesos“ tęsinys atidarys Sandenso kino festivalį

Kino kompanija „Paramount“ išleis antrąją „Nepatogios tiesos“ (angl. „An Inconvenient Truth“), filmo, pasakojančio apie visuotinį klimato atšilimą, dalį. Kaip praneša „Deadline“ ir „The Hollywood Reporter“, ši juosta atidarys 2017 metų Sandenso kino festivalį.

„Nepatogios tiesos“ tęsinys ne tik atidarys Sandenso kino festivalį, bet ir bus rodomas naujoje festivalio programoje, skirtoje filmams apie aplinkosaugą ir ekologiją. Juosta pasakos, kaip buvęs JAV viceprezidentas ir aplinkosaugos aktyvistas Alas Gore‘as tęsia savo veiklą, kaip žmonėms visame pasaulyje pasakoja apie visuotinio klimato atšilimo grėsmę ir gresiančius pavojus žmonijai.

Pirmoji „Nepatogios tiesos“ dalis buvo palankiai sutikta ir žiūrovų, ir kritikų. 2006 metų dokumentinis filmas taip pat debiutavo Sandenso kino festivalyje ir pasakojo apie visuotinį klimato atšilimą, kurį sukėlė žmonių ūkinė veikla. Dokumentiniai kadrai rodomi kartu Alo Gore‘o paskaita, kurioje jis pateikia surinktus mokslinius duomenis apie klimato kaitą ir įtaką žmonių gyvenimui. Vis dėlto kai kurie žmonės kritikavo A. Gore‘ą, jog jis iškraipo ir hiperbolizuoja faktus, filmas taip pat buvo kritikuojamas dėl to, jog yra priemonė didinti Alo Gore‘o politinę įtaką.

Nepaisant keletos kritikos strėlių, „Nepatogi tiesa“ buvo sėkmingas projektas, kuris kainavo 1,5 mln. JAV dolerių, o uždirbo beveik 50 mln. JAV dolerių. Juosta taip pat laimėjo du „Oskarus“ – geriausio dokumentinio filmo kategorijoje ir geriausios dainos kategorijoje, už juostoje skambėjusią Melissos Etheridge dainą „I Need to Wake Up“. Tai buvo pirmas kartas „Oskarų“ istorijoje, kuomet dokumentinis filmas gavo du apdovanojimus, o dokumentikoje skambėjusi daina gavo geriausios dainos apdovanojimą.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Staska / 2016 gruodžio 12

    ir vel gasdins mus su ManBearPig