Filmų apie šnipus niekada netrūko ir niekada nepritrūks. Galbūt todėl, kad tai yra ta sritis, kurios mes matome mažiausiai. Šnipų darbas yra slaptas, intriguojantis ir pavojingas. Visa tai yra dalykai, masinantys žmones į kino teatrus. Jei viskas yra supinama per gerą istoriją ir įdomius veikėjus, filmas tikrai patirs sėkmę. O jei kūrėjo kėdėje sėdi gerą vardą turintis Ridley Scottas, filmui sėkmė išvis garantuota. Ir nors pats R. Scottas nesugeba apsispręsti, koks žanras jam tinka ir patinka labiausiai, už jį tai padaro kino mėgėjai. Vienas stipresnių pastarojo dešimtmečio darbų iš kino kūrėjo ir yra istorija apie CŽV agentų veiklą Artimuosiuose Rytuose.

Turinys

Rodžeris Ferisas yra CŽV operatyvininkas dirbantis Artimųjų Rytų regione. Edas Hofmanas yra jo vyresnysis, dirbantis iš Lenglio. Amane Rodžeriui tenka dirbti su Haniu – Jordanijos saugumo tarnybos vadovu, turinčiu vienintelę taisyklę – jame negalima meluoti. O duoti tokį pažadą CŽV agentui gal ir lengva, bet sunkiai išpildoma. Priežastis dirbti su Jordanijos saugumu yra labai paprasta – bendras noras sučiupti didžiausią teroristų lyderį Al Salimą, organizuojantį sprogdinimus visoje Europoje. Bendras Amerikos ir Jordanijos saugumo tarnybų darbas tampa labai įtemptas, kupinas suktybių ir melo, o viso to centre atsiduria tik Rodžeris.

Tikrai ne vienas kino mėgėjas ir ypač Ridley Scotto filmus sekantis žiūrovas supras, kad šiam kino kūrėjui kiek sunku apsispręsti, ką kurti. Tai jis kuria fantastinius filmus, tai veiksmo, tai trilerius, tai istorinius epus. Galima būtų galvoti, jog tai nėra blogai, nes režisierius yra universalus, neprisirišantis prie tik vieno žanro. Bet šiuo atveju tai nėra labai gerai, nes R. Scottas ne visuomet sugeba perteikti istoriją įdomiai. Konkrečiai šiuo atveju taip neatsitinka ir papasakojama tikrai gera ir daug įtampos turinti istorija.

Filmo siužetinė linija taip pat nėra jau tokia ir bloga. Kažko joje trūksta, kad galutinai įtrauktų ir verstų žiūrėti išsižiojus, tačiau bendrąja prasme filmas tikrai įdomus. Svarbiausia tai, kad visa istorija laikosi ant veiksmų Jordanijoje, todėl pasakojimas Irake yra tik lengvas įvedimas ir ne per ilgas. Pasakojimo nuoseklumas gal per daug skrupulingas ir vietomis nereikalingas, bet iš kitos pusės – to reikėjo, kad po filmo nekiltų klausimų. Ir nors atrodytų, jog filmas gali būti 10 minučių trumpesnis, iš esmės, viskas yra gerai.

Juostos veikėjai plėtojami visai neblogai. Rodžeris, Edas ir Hanis yra pagrindiniai veikėjai, todėl jiems suteikiama nemažai dėmesio. Svarbu ir tai, jog šalutiniai veikėjai nėra paliekami likimo valiai. Nors merginos istorija yra kaip ir mažai jaudinanti, sugebėjimas per 10 minučių įtikinti, jog vairuotojas Irake yra svarbus, nustelbia mažesnius trūkumus. Gal per daug ir nespėji prisirišti prie Basamo, bet jo [SPOILERIS] sugeba suvirpinti kelias stygas viduje.

Filmo atmosfera yra tikrai teisingai nuteikianti. Labai smagu žiūrėti filmą, kuris iš pirmo žvilgsnio, atrodo, išties vyksta Irake ar Jordanijoje. Kalnai, dykumos, vienos dulkės ir iš molio ir akmenų sudrėbtos vietinių trobos yra tikrai kažkas panašaus į Artimuosius Rytus. Ko filme netrūksta, tai dulkiu, o jų ten yra tikrai beprotiškai daug, galiu patvirtinti iš patirties.

Techninė pusė

Iš techninės pusės turime labai daug klaidų. Kaip ir neretai būna su R. Scotto filmais, kažkam skiriamas labai didelis dėmesys, o kitka paliekama atlikti atgrubusiais nagais. Jeigu istorija ir veikėjai yra atidirbti, tai visa kita yra taip… pusėtinai. Pirmiausia, į akis krinta tas faktas, kaip susimauna su laiku ir geografinėmis padėtimis. Filme rodoma, kad naktis vienu metu yra tiek Vašingtone, tiek Amane, bet būkim realistais – laiko skirtumas yra apie 9 valandas, tad vienoj vietoj turėtų būti diena. Taip pat yra klaida, matoma mobiliajame telefone, kuriame identiškos žinutės apie „ryšius su Al Salimu“ yra parašytos bent du kartus vos kelių minučių skirtumu. Na ir esminis skirtumas – filmas nufilmuotas Maroke, bet kūrėjai nė nesistengė pakeisti miesto vaizdų, kad jie būtų panašūs į Amaną, tad matome Kasablanką, o sako, kad Amaną. Galbūt tai tik smulkmenos, bet gadina visą filmo įvaizdį. Klaidų yra ir daugiau, bet jų tiek, kad ap-valga taptų dvigubai ilgesnė.

Garso takelis filme patrauklus, bet nelabai įsimenantis. Jis gerai nuteikia veiksmo scenoms, tačiau daugiau – nieko naujo ar patrauklaus, kas į smegenis įstrigtų bent porai dienų po peržiūros.

Operatoriaus darbas filme yra geras. Kiekviena scena perteikta tikrai puikiai ir net nelabai norisi prie kažko priekabiauti. Jei reikia judesio – judesys yra. Reikia ramaus vaizdo – ir tai bus. Tikrai, gerai atidirbtas kinematografo darbas.

Montažas iš esmės nekliūna, neskaitant kelių nedidelių techninių klaidų.

Aktoriai

Pagrindinį vaidmenį juostoje atlikęs Leonardo di Caprio dar kartą parodė, kad sugeba kurti nepriekaištingus vaidmenis. Jis toks įtikinantis, taip perteikia savo įsiūtį, nerimą ar stresą, kad net sunku patikėti, jog tai daro kadais „Titanike“ pasirodęs aktorius. Tai tikrai geriausiai perteiktas veikėjas filme ir nors prie to prisidėjo ir R. Scottas, pagrindiniai laurai keliauja L. di Caprio ir jo vaidybai.

Filme taip pat neblogai pasirodė Russellas Crowe. Nors jo veikėjas kartais buvo neįdomus, pagrinde jis įkūnijo niekingą ir tiks savo uodegos bežiūrintį CŽV agentą, kuris pasiryžęs apgauti net ir savo vietoje dirbantį operatyvininką, kad gautų to, ko nori. Hanį suvaidinęs Markas Strongas savo tikrumu aplenkė R. Crowe suvaidintą Edą. Stebėti Jordanijos saugumo bosą buvo įdomu, bet kartais net neramu dėl to šaltumo, sklindančio iš aktoriaus akių.

Prie antraplanių aktorių priskirtas Oscaras Isaacas pasirodė geriausiai, nors jo buvo gana mažai. Taip pat neblogai filme atrodė Golshifteh Farahani, Ali Sulimanas, Simonas McBurney‘is ir Alonas Aboutboulas.

Verdiktas

„Melo pinklės“ yra visai geras šnipų trileris apie veiksmą šiuolaikiniuose Artimuosiuose Rytuose. Jame netrūksta įtampos, gero veiksmo ir puikių vaizdų, nors juostoje galima išvysti tikrai nemažai techninių ir montažo klaidų. R. Scottas sukuria visai gerą filmą, kurį galima žiūrėti ne vieną kartą ir iš naujo patirti teroristų gaudymo įtampą.

7.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles