Specialiųjų efektų filme „Ekipažas“ žiūrovai pasijaus tarsi skrydžio simuliatoriuje

Specialiųjų efektų filme „Ekipažas“ žiūrovai pasijaus tarsi skrydžio simuliatoriuje

Balandžio 22 dieną įvyks pasaulinė katastrofų ir specialiųjų efektų filmo „Ekipažas“ premjera. Brangiausia Rusijos kino juosta savo biudžetu pranoksta tokius filmus, kaip „Stalingradas“ ar „Baubas“. „Ekipažo“ biudžetas siekė net 60 milijonų JAV dolerių. Tokiu ambicingu projektu susidomėjo ir Jungtinių Valstijų kino kompanija „Paramount pictures“, kuri įsigijo teisę į filmo platinimą.

Vakarų šalyse bei Azijoje bus rodoma kiek sutrumpinta ir adaptuota „Ekipažo“ versija. Šių šalių žiūrovai pamatys dubliuotą į anglų kalbą filmo variantą. Veikėjų vardai ir vietovės jame pakeisti į lengviau atpažįstamus anglakalbei auditorijai. Tai puiki žinia ir filme didelį vaidmenį sukūrusiai lietuvių aktorei Agnei Grudytei, kuri pasirodys ne tik rusišką kiną žiūrinčių, bet ir viso pasaulio ekranuose.

Prieš kurdamas „Ekipažą“ režisieriaus Nikolajus Lebedevas pastebėjo įdomų faktą, kad kino salė, kurioje filmas žiūrimas su 3D akiniais, labai priartina prie patirties, kurią lakūnai gauna skrydžio simuliatoriuje. Dalyje „Ekipažo“ epizodų režisierius tarsi pasodina žiūrovą į tokio treniruoklio kėdę. Naudodamas 3D efektą N. Lebedevas žiūrovui leidžia pabūti kylančio liepsnojančiu pakilimo taku lėktuvo kabinoje ar pakabina jį ant lyno, kuris ištemptas tarp dviejų paraleliai skrendančių lainerių.

Didžioji filmavimų dalis vyko tam tikslui specialiai uždarytuose oro uostuose. Buvo naudojami ir tikri lėktuvai, ir jų kopijos. Filmuojant TU-154 ir AN-12 modelius susidurta su netikėta problema – jie degė pernelyg greitai. Siekiant tikroviškų katastrofų scenų kino kūrėjai netgi buvo pagaminti natūralaus dydžio šių lėktuvų maketai. „Ekipažo“ žiūrovams teks beveik pusantros valandos įtampos maratonas (pats filmas šiek tiek ilgesnis nei dvi valandos). Pasak režisieriaus N. Lebedevo, „Ekipažą“ būtina žiūrėti kino teatre 3D formatu, tik taip bus pasiektas visas filmo teikiamas efektas.

Balandžio 21 dieną „Forum cinemas Vingis“ kino teatre įvyks raudono kilimo premjera, kurioje savo „Ekipažą“ pristatys aktorė Agne Grudytė. Visuose Lietuvos kino teatruose filmą bus galima pamatyti jau šį savaitgalį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles