Įdomūs nutikimai ir faktai iš filmo “Žiedų Valdovas: dvi tvirtovės” filmavimo aikštelės

Prieš dvyliką metų plačiuosius kino ekranus pasiekė Antroji „Žiedų Valdovo: dvi tvirtovės“ (angl. „Lord of the Rings: The Two Towers“) dalis. Nors ir visą trilogiją juostos režisierius nufilmavo per vieną kartą, savuosius gerbėjus Peteris Jacksonas vertė laukti metus, kad leistų išvysti antrąją didingos trilogijos dalį.

Praėjus dvylikai metų, kuomet kino ekranus jau spėjo okupuoti naujoji Peterio Jacksono trilogija apie nerangųjį hobitą, nemaža dalis kino gerbėjų vis dar peržiūri visas tris senojo šedevro dalis bei diskutuoja apie pačius įdomiausius filmo momentus. Šiame straipsnyje bus peržvelgtos iki šiol vis dar pačios įdomiausios situacijos iš antrosios „Žiedų Valdovo“ dalies.

Antras filmas labiausiai pagarsėjęs savo įspūdingu mūšiu „Helmo Dauboje“. Garso efektai visuomet yra tas faktorius, suteikiantis filmo žiūrovams didžiausią malonumą, todėl kad sukurtų nepriekaištingą mūšio atmosferą, Peteris Jacksonas nuvyko į didžiulį stadioną, kur 25 000 pašėlusių kriketo fanų imitavo ne tik 10 000 orkų žingsnius, bet ir šarvų bei kardų garsus žodžiais „Derbgoo, nashgshoo, derbgoo, dashshoo“. Vedini režisieriaus, žmonės sugebėjo sukurti įsimintiną atmosferą ne tik pačiame stadione, bet ir leido Peteriui Jacksonui kiek lengviau atsipūsti – viena reikšmingiausių filmo vietų įgarsinta buvo nepriekaištingai.

Viso mūšio metu filmavimo aikštelėje nebuvo daugiau nei 100 orkų. Kad tinkamai juos nugrimuotų, buvo pasitelktas saldymedžio skystis (lakrica). Nereikia pamiršti, kad orkų kraujas yra juodas, todėl kad atsisakyti normalios burnos spalvos, kūrybinė komanda nusprendė aktoriams, vaidinantiems orkus, duoti specialų saldymedžio pagrindu sukurtu skystį praskalauti burnas, kad jos taptų juodos spalvos.

Mūšio eigoje į pagalbą su Gendalfu priešaky atvyksta Rohano raitelių armija. Pamatęs jos kiekį, režisierius nusprendė, kad atvykusi Rohano armija yra ganėtinai per menka sutriuškinti visus orkus, todėl buvo nuspręsta moteris pergrimuoti vyrais ir jas taip pat pasiųsti į mūšio lauką.

Režisierius Peteris Jacksonas kriketo stadione
Režisierius Peteris Jacksonas kriketo stadione

Kad tinkamai pasiruošti Helmo Daubos scenoms, buvo ruoštasi apie septynis mėnesius, o scenos buvo filmuojamos keturis mėnesius bei tik naktį. Buvo nufilmuota apie 20 valandų medžiagos, deja, mūšio scenai buvo atrinkta tik kiek daugiau nei 15’a minučių. Po sunkių filmavimo akimirkų visiems aktoriams bei kūrybinei komandai buvo padovanoti marškinėliai su užrašu „Aš išgyvenau Helmo Daubą“.

Neįmanoma pamiršti J. R. R. Tolkieno knygose sukurtos senovinės medžių kultūros, jos atstovų, Ent‘ų, bei ryškiausio jų personažo filme – Medžiabarzdžio. Dizaineriams Alan Lee ir Grant Major buvo itin sunki užduotis priversti šį personažą tinkamai judėti, kalbėti ar reikšti emocijas. Po daugelio bandymų, buvo nuspręsta, kad Ent‘ą įgarsins Gimlio aktorius Džonas Rhys-Daviesas:“įgarsinti nebuvo lengva – žmonės turėjo atskirti, kuomet vaidinau Gimlį ir kuomet dirbau ties Medžiabarzdžiu. Nebuvo galima leisti žmonėms susimaišyti“.

Taip pat buvo pakankamai sunku sukurti ir 15’os metrų Medžiabarzdžio modelį, ant kurio galėtų užsiropšti hobitai Meris ir Pipinas. Aktoriai ant modelio praleisdavo tiek daug laiko, kad net pietų pertraukų metu jie netgi kurdavo savo būsimų filmų scenarijus. Maža to, tų pačių pietų pertraukų metu maistą valgydavo jie būdami ant Medžiabarzdžio.

Antroje trilogijos dalyje dar didesnį vaidmenį turėjo ir Andy Serkisas, įkūnijęs Golumą. Tik sutikęs atlikti šį personažą, aktorius manė, kad jam reikės tiesiog įgarsinti herojų ir tai užtruks neilgiau trijų savaičių, tačiau tik paskui suprato, kad reikės skirti gerokai daugiau laiko. Vien tinkamam balso „atradimui“ Andy Serkisas skyrė nemažą laiko kiekį, kol galų gale suprato, jog tinkamiausias balsas yra katino, atryjančio savo plaukus. Taip pat aktorius gėrė savo sukurtą „Golumo limonadą“, susidedantį iš medaus, citrinos bei imbiero.

Vidury filmo buvo scena, kuomet Golumas neria į „uždraustąjį ežerą“ (angl. „The Forbidden pool“) bei pagauna žuvį. Išties aktorius tuo metu valgė ne pačią žuvį, o tik jo pavidalo saldainį. Verta pažymėti ir tai, kad aktorius vos išvengė rimtų sveikatos problemų, nes filmuotis turėjo lediniame vandenyje – diena prieš filmavimus Naujojoje Zelandijoje iškrito stipri pūga, kuri tęsėsi ir filmavimo metu.

Andy Serkis ir Elijah Wood filmavimo aikštelėje
Andy Serkis ir Elijah Wood filmavimo aikštelėje

Nepaisant to fakto, kad daugumą scenų pagrindiniai filmo hobitai Frodas ir Semas filmavo be Golumo personažo, Andy Serkisas visgi keletą jų nufilmavo ir su pagrindiniais herojais, kad pastarieji galėtų įsivaizduoti, kokiu balsu kalbės personažas bei kurioje pusėje tuo metu jis bus.

Sukurti tinkamus Golumo ir Medžiabarzdžio personažus buvo sunku ne tik Andy Serkisui ar Džonui Rhys-Daviesui, tačiau ir kompiuterių specialistams – vien tam, kad pamatyti vieną kadrą Golumo veiksmų reikėdavo laukti apie 8’ias minutes, o Medžiabarzdžio tekdavo laukti kiek ilgiau – 48’ias valandas.

Filmavimo aikštelėse taip pat neišvengta ir kitų aktorių „išstojimų“ – traumų. Pavyzdžiui, filmo metu buvo rodomas panoraminis kadras, kuomet Legolasas, Gimlis bei Aragornas bėga paskui orkus. Orlando Bloomas (Legolasas) tuo metu buvo susilaužęs porą šonkaulių, Viggo Mortensenas bėgo su sulaužytais dviem kojos pirštais, o pas Džono Rhys-Davieso dublerį Bretą Beattie buvo išniręs kelys. Orlando Bloomas savuosius šonkaulius susilaužė krisdamas nuo žirgo tiesiai į akmenį, o Viggo Mortenseno traumos atsiradimo priežastys gerokai įdomesnės – atvykę prie Fangorno miško herojai pamatė sudegintų orkų laužą. Tuo metu aktorius spyrė tiesiai į šalmą bei susilaužė du pirštus. Kaip bebūtų ironiška, tačiau skausmo dėka tas kadras atrodė tikroviškiausiai bei buvo įtrauktas į filmą.

Paskui seka kadras, kuomet Meris su Pipinu yra nešami ant orko nugaros. Aktoriai Billy Boydas ir Dominic Monaghan ištiesų yra nešami dviejų kaskadininkų, dėvinčių jiems per didelius kostiumus su netikra milžiniška galva – kad būtų sukurtas hobitų ir orkų ūgių skirtumas.

Verta pažymėti, kad kino aikštelėje buvo neįtikėtinai mažai moteriškosios lyties atstovių, o viena žymiausių jų – Liv Tyler, suvaidinusi elfę Arven. Kadangi visos trys dalys buvo filmuojamos iškart, tai tik atvykus kitai moteriai, atlikusiai svarbų vaidmenį, Mirandai Otto (Eovyn), Liv Tyler šovė:“aš tokia laiminga, kad šiame filme vaidins dar viena moteris“.

Tai yra tik nedidelė dalis įdomybių iš filmo „Žiedų Valdovas: dvi tvirtovės“ filmavimų aikštelės. Jeigu jūs žinote įdomių faktų – prašome jais dalintis komentaruose, o už savaitės kino įdomybių rubrikoje – įdomūs nutikimai bei faktai iš trečiosios „Žiedų Valdovas. Karaliaus sugrįžimas“ (angl. „Lord of the Rings: The Return of the Kings“) dalies.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles