10-asis IN LATINO pajudėjo – iš perono link Lotynų Amerikos

10-asis IN LATINO pajudėjo – iš perono link Lotynų Amerikos

Rugsėjo 29 d. įvyko atvira 10-ojo IN LATINO spaudos konferencija. Šį kartą Lotynų Amerikos kultūros dienos žiniasklaidos atstovus ir visus neabejingus egzotiškajam žemynui pakvietė į dar kol kas labai neįprastą vietą – barą „Peronas“. Čia buvo pristatyta spalio 1–4 dienomis vyksiančio festivalio programa.

Kol kas tik išskirtinėmis progos duris atveriantis, traukinių stotyje, greta bėgių jau greitai atsidarysiantis baras „Peronas“ labai puikiai atitiko 2015 m. IN LATINO koncepciją. Vilnius festivalio metu bus „sužymėtas“ stotelėmis, tad startiniam taškui stotis tikrai tiko.

Susitikime dalyvavo: „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė, IN LATINO projekto vadovė Agnesta Filatovė, keliautojas, muzikantas, režisierius Vytautas Puidokas ir muzikos kolekcionierius, keliautojas, diskžokėjas Aleksandras Spicyn.

IN LATINO – šiemet siūlo keliauti įvairiomis formomis. Viena jų – per kino ekraną, kuriame išvysime puikiai pasaulio festivaliuose įvertintą Lotynų Amerikos trumpametražį kiną; per fotografiją, kurioje šiemet dominuos etnografiniai Tehuano moterų kostiumai; per muziką – gyvai atliekamą ir iš vinilinių plokštelių sklindančią kumbiją; per keliautojų atsiminimus ir kavos bei kakavos aromatus ir skonius.

Lietuvos ir Lotynų Amerikos bendradarbiavimas

„Kultūra visada jungdavo tolimiausius kraštus, vienijo skirtingus regionus ir padėdavo kartu pasiekti didelių tikslų, kurie dažnai užeidavo net už kultūrinio bendradarbiavimo ribų. Kultūrinis bendradarbiavimas visada būdavo, yra ir bus vienas svarbiausių tautų draugystės akcentų.

IN LATINO jau dešimtus metus, mažindama ilgus geografinius atstumus, nusprendė garsiai prabilti apie tai, kaip bendradarbiauja Lietuvos ir Lotynų Amerikos kultūros atstovai, pasidalinti idėjomis, kaip šį bendradarbiavimą sustiprinti ir paskatinti jį tapti rezultatyvesniu“, – kalbėjo V. Ramaškienė ir pakvietė visus spalio 2 d. 10.30 val. susitikti LR Kultūros ministerijos Žydrojoje salėje – apskritojo stalo diskusijoje „Lietuva–Lotynų Amerika. Kultūrinis bendradarbiavimas vakar, šiandien, rytoj!“.

Diskusijoje susitiks ir apie nuveiktus darbus bei ateities planus prabils Jo Ekscelencija Meksikos ambasadorius, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos bei Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovai kartu su meno galerijomis, kino, muzikos, šokių festivalių organizatoriais bei kitais aktyviai veikiančiais kultūrinio bendradarbiavimo puoselėtojais.

Drąsus Lotynų Amerikos kinas

„Lankydamasis Pietų Amerikoje, visuomet stengdavausi pamatyti kuo daugiau jų kino teatruose rodomo nacionalinio kino. Socialinėmis temomis persmelkti filmai ne visada aktualūs toli gyvenantiems žmonėms, pavyzdžiui, lietuviams, tačiau visuomet įdomūs vaizduojamomis aktualijomis“, – sako kumbiją grojančios grupės „Parranda Polar“ narys V. Puidokas, šiuo metu ne tik koncertuojantis, bet ir kuriantis dokumentinį filmą apie Amazonės džiunglėse indėnams ligonines stačiusį ir kitaip vietiniams padėjusį misionierių, gydytoją, kunigą Aleksandrą Bendoraitį.

Šiemet kino mylėtojus IN LATINO pakvies į keturias trumpametražių filmų programas, kuriose – Brazilijos, Argentinos, Čilės ir Kolumbijos režisierių darbai. Tai geriausi šių ir praėjusių metų minėtų šalių trumpametražiai filmai, kurie, keliaudami po užsienio festivalius, nepaliko abejingų nei jų žiūrovų, nei žiuri narių.

Lotynų Amerikos kultūros dienas atidarys programa „Festivalių nugalėtojai“, kitomis festivalio dienomis bus rodomi – drąsių temų nevengianti, provokuojanti „Čilės“ programa; aktualius socialinius klausimus kelianti „Brazilija“ ir nuotaikinga, iš „Kino pavasario“ programos sudarytojo Edvino Pukštos prestižiniame Lokarno kino festivalyje pastebėtų filmų sudaryta „Argentina“.

Nemokami IN LATINO renginiai

Kaip įprasta, IN LATINO ir šiemet pirmenybę skirs nemokamiems renginiams. Jie ne tik pakvies sudalyvauti paskaitose, bet ir paragauti kavos, apsilankyti specialiuose kino seansuose, koncertuose, parodose.

„Buvome pirmieji, kurie gyvai ėmė groti kumbiją. Šios muzikos žavesys tas, kad ji tinka ir techno festivalyje, ir TV laidoje „Duokim garo“, ir vestuvėse ar gimtadienyje“, – pridūrė V. Puidokas, pakviesdamas į spalio 3 d. 22 val. kultūros bare „Kablys“ vyksiantį „Parranda Polar“ koncertą.

Pasak Aleksandro Spicyn, dar žinomo kaip DJ Spitzin, lietuviams patinka Lotynų Amerikos muzika, nes klausantis jaučiasi saulė, kurios mums taip trūksta. „Kaip bebūtų keista groju europiečių perdirbtą Lotynų Amerikos muziką, nes ji labiau tinkama vakarėliams“, – sako keletą mėnesių po Lotynų Ameriką keliavęs ir savo muzikiniais atradimais spalio 3 d. 23 val. „Kablyje“ pasidalysiantis DJ Spitzin.

  • Spalio 1 d. nuo 21 val. vyks IN LATINO atidarymo vakarėlis bare „Peronas“.
  • Spalio 2 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriuje „Galera“ bus atidaryta Arturo Betancourt paroda „Tehuanas. Gėlių moterys“.
  • Spalio 3 d. nuo 17 val. iki 4 val. ryto kultūros bare „Kablys“ – paskaitos, kakavos ceremonija, kino programos „Festivalių nugalėtojai“ peržiūra, grupės „Parranda Polar“ koncertas, DJ Spitzin ir „Tropical Soundclash“ pasirodymai.
  • Spalio 4 d. 16 val. „Green Cafe“ renginys „Brazilija Vilniaus širdyje“ – kavos degustacija, dviejų trumpametražių filmų peržiūra ir susitikimas su vieno iš jų režisieriumi – brazilu José Menezes.

IN LATINO – pajūryje

Šiemet IN LATINO filmai atkeliaus ir į Klaipėdą. Kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“ spalio 9–10 d. bus parodytos visos keturios trumpametražių filmų programos. Ir už 3-jų, o ne įprastą 4 eurų mokestį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles