Johan Krasinski labiau atpažįstamas yra kaip aktorius, kuris figūravo daugybėje pakankamai stiprių projektų: kaip kad „13 valandų“ (orig. „13 Hours“), serialas „Ofisas“ (orig. „The Office“) ar jo paties režisuotame kitame projekte „Holeriai“ (orig. „The Hollars“). Tačiau šiandieną mes kalbame apie Johan Krasinski kaip apie režisierių, kuris, kaip jau minėjau, pakankamai sėkmingai debiutavo su kitu projektu, tačiau, sakyčiau, yra vis dar toje pačioje trajektorijoje. Šį kartą jis pristato, peržvelgus jo vaidmenų skaitliukus, jokiu atžvilgiu jam nebūdingą – siaubo dramos – projektą. Čia jis pristato istoriją apie žemę užplūdusius ateivius, kurie medžioja reaguodami į menkiausius aukų sukeltus garsus. Išlikusi šeima bet kokiomis sąlygomis stengiasi išgyventi adaptavęsi prie aplinkos taip, kad jų kasdienybė būtų…visiškai begarsė.

Apie viską iš arčiau…

Galima pradėti tuo, jog filmas patraukia dėmesį savo siužetine struktūra –  istorija iš tiesų realizuojama per tikrą tylos prizmę: čia per visą laiką ištariami vos keli žodžiai, sukurpiami keli buitiški dialogai. Ir viskas. Nors filme iki galo ir nėra aišku kaip, kodėl ir kada viskas prasidėjo – žiūrovas tiesiog įmetamas į įvykių įkarštį – visa ši tylos koncepcija, mano paties nuostabai, realizuota labai vaisingai: tai tarsi suteikė filme tvyrančiai įtampai kur kas daugiau svorio. O ir pati įtampa filme sukonfigūruota labai našiai: žiūrovas nežino, ko tikėtis ir istorijos tėkmė yra labai nenuspėjama, kas siaubo filmuose, šiomis dienomis, labai retas faktorius. Tad, iš pirmo žvilgsnio, šis projektas yra tikrai kažkas itin naujo – ir kokybiško – siaubo industrijos fronte.

Antras aspektas, kuriuo norėčiau pasidžiaugti, jog filmo siužetas – pati istorija – iš tiesų yra savimi yra labai turtingas: režisierius mūsų neįmeta tiesiog stebėti tyloje ateivių skerdžiamų žmonių. Čia yra ganėtinai našiai inkorporuojama šeimos idilės istorija: kaip apsiginklavę tyla jie mokosi gyventi ir išgyventi brutalioje aplinkoje. Tad sveikinimai tame, jog režisieriui pavyko prie siaubo konteksto pririšti šeimos prizmę, kurioje visą filmą ir vyksta kokybiški emociniai lūžiai.

Na, ir paskutinis potėpis – ateiviai. Tiesiog siela dainuoja, kaip šlykščiai skoningai režisierius juos įsivaizdavo ir vizualizavo. Žinoma, visą filmą laikėsi šioks toks dirgiklis, kai nesupranti, kodėl ten viskas, kas vyksta – iš tiesų vyksta, bet tai tikrai neužmuša puikios filmo energetikos ir šiurpulingų gyvių bruožų.

Čia rašyčiau apie scenarijų… Jeigu toks būtų!

Na, žinoma, jis yra – istorija juk kažkaip buvo sukurta. Bet kalbant apie veikėjų žodžius – jų čia praktiškai nėra. Arba tiesiog nepakankamai, jog būtų galima daryti objektyvias išvadas. Nuskambės keistai, tačiau čia visą filmą sąlyginai kalba… tyla. Tikriausiai todėl jis ir yra toks šokiruojančiai mįslingas, nes, bent jau man, tikrai paliko neatsakytų klausimų.

Bet galiu parašyti apie aktorius. Filme tėvo vaidmenį įkūnija pats režisierius, o jam akomponuoja Emily Blunt, sužibėjusi tokiuose projektuose kaip „Sicario“, „Edge of Tomorrow“ bei „ The Devil Wears Prada“. Judviejų veikėjai ir du jų vaikai – yra bemaž vieninteliai filmo veikėjai ir jų sukurtas šeimos vizažas čia realizavosi labai skoningai.

Reziumuojant…

Tai vienareikšmiškai vienas įdomesnių projektų kai kalbame apie siaubo/įtampos siužeto filmus. Nuėję į šį filmą galimai patirsite – siaubo žanro atžvilgiu – visai kitokius kinematografinius potyrius, nes, asmeniškai, pats tikrai dar neturėjau garbės sutikti tokios originalios koncepcijos kino ekrane, todėl likai maloniai nustebintas. Tad nuo savęs tikrai galiu palinkėti užeiti ir susipažinti su šiuo perliuku.

8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

 1. Žygius / 2018 balandžio 10

  Filmui tikrai toli iki šedevro, o ir kažko labai naujoviško ar kitokio jame nepamačiau, yra keletas užkabinančių scenų, bet tikrai nelieko jokio jausmo ar įspūdžio išėjus iš seanso. Geriau einant į šį seansą per daug nieko nesitikėti ir nesiremti „kritikų“ šūkiai, 10/10, ar amžiaus „siaubiakas“, kitaip galit nusivilti….

 2. Egis / 2018 balandžio 10

  Paskaičius rezencijas teko filmu šiek tiek nusivilti. Idėja netradicinė, įdomiai pateikta, visai kitoks nei dauguma siaubo filmų, tačiau nebuvo didelės įtampos ar prikaustymo, viskas sukasi aplink keturis veikėjus ir iš esmės visas filmas kaip prasidėjo, taip toks ir baigėsi paliekant begalę neatsakytų klausimų. Po James’o Wan’o kūrybos iš kino salės išeini maloniai pavargęs nuo įtampos ir šiurpuliukai dar visą vakarą vaikšto prisiminus filmo scenas. Šiuo atveju kažkaip neišliko nieko.

 3. Vytautas / 2018 balandžio 11

  Čia aukščiau pakomentavę – nelabai susigaudantys diletantai, ar kokių lietuviškų vulgarių komedijų apie antrą galą gerbėjai. Filmas – labai geras ir išlaikantis įtampą iki galo. Žiūrint filmą už širdies gali sugriebti net ir netikėtas veiksmas, vykstantis visiškoje tyloje, nes taip susigyveni su personažais, taip pergyveni už juos, kad net išsigąsti ir krūptelni, kai staiga krenta koks daiktas, kad tik nepasigirstų koks triukšmas… Juokinga skaityt nusiskundimą, kad filmo metu personažai beveik nekalba, ar kad veiksmas sukasi tik aplink 4 personažus… Čia ir yra filmo stiprybė, kad jis labai koncentruotas ir leidžia įsijausti į personažus, jų situaciją bei kraupumą, nesimėtant po n kitų veikėjų. 10/10, visiems siūlau.

 4. Nediletantui / 2018 balandžio 11

  Ar tik pats nesilaikei visą filmą už antro galo, kad jau taip gerai žinai, ką kiti mėgsta? Neišsižadu savo žodžių, filmas ne kažką, o jei nuo kiekvieno garso krūptelni ir pergyveni už veikėjus, tai tikriausiai ir meksikiečių serialus žiūrėdamas verki. Neįgyvendintas tinkamai susiliejimas su veikėjais, pirmas 10 min taip krūpčioji ir pergyveni drauge su jais, bet poto viskas labai greit išgaruoja, galbūt todėl, kad panaidota nemažai klišių, jau nekartą matytų kituose filmuose. Žygius

 5. Vytautas / 2018 balandžio 12

  Žygi, savo krūptelėjimų patirties, laikantis už antro galo, geriau nepasakok, pasilaikyk sau. Tai čia nemokamas patarimas tau. Vien tai, kad kažkokiam Žygiui nepatiko, ar nesuprato, ar tikėjosi pats nežino ko (kartais super „ekspertams“ / snobams) – nuo to filmo vertė nesuprastėja.

 6. Duok kelią / 2018 balandžio 12

  Gėda dėl tokių pasaulio bambų su „teisingiausiais“ skoniais bei nuomone… Man irgi max 7/10 filmas tetraukia, bet nepuolu tyčiotis iš manančių kitaip.

 7. Žygius / 2018 balandžio 13

  Patarimas patiems nusileist ant žemės ir atsigauti neaišku nuo ko, nes patyčios tikrai ne iš mano pusės buvo pradėtos

 8. Sandra / 2018 gegužės 12

  Nezinau kaip jums. Bet man filmas super buvo 🙂

 9. Zillka / 2018 rugsėjo 27

  Puse paziurejau, neuzkabino ir isjungiau