„Prancūziška meilė“

Pirmas pilnametražis prancūzų režisierių dueto darbas, kurio dėka subtiliai pateikta viena paprasta meilės istorija su visai nepaprastais likimo vingiais, kurie sugebės atvesti prie netikėčiausių herojų išbandymų.

Filmas scenarijaus atžvilgių negali pasigirti kažkokiomis nematytomis iki šiol istorijomis, tačiau savo lengva maniera pateikiamu siužetu sugeba sukurti šilta jausmą. Du jauni žmonės, Fransua bei Natali, netikėtai susitinka kavinėje ir meilės jausmo dėka supranta, jog yra skirti vienas kitam. Gyvenimas – tai ne pasaka, todėl vieną dieną nelaimė ateina į jaunos poros šeimą. Fransua, kuris pateko į komą po susidūrimo su mašina, http://www.seekmedicine.com/ miršta. Natali užsidaro savyje ir visą savo laiką skiria darbui, tačiau karts nuo karto su nostalgija prisimena tą puikų laikotarpį su savo vyru. Laikui bėgant horizonte pasirodo dar vienas pretendentas į Natalį širdį – Markusas. Filmas kupinas puikaus prancūziško humoro, kuriuo filmo kūrėjai lepina mus. Ne vulgarios, o šmaikščios  pokalbių temos sukuria barikadą nuo Holivudo komedijų standartų. Lengvas turinys neleidžia nuobodžiauti net ir šiek tiek užsitęsusiose scenose.

Pasikviesti Audrey Tatou buvo ganėtinai taiklus žingsnis iš režisierių pusės. Suvaidinti merginą, kurią beveik visi vyrai iš eiles įsimyli, nebuvo sunku, nes aktorė spinduliuoja neapsakoma šiluma bei charizma. Idealus pasirinkimas Fransoise Damienne, kuris suvaidino Markusą. Puikiai atidirbtos humoristinės scenos, kurios ir buvo jo personažo pamatu. Antraplaniai personažai suteikė harmonijos kadre prie jaunųjų žmonių santykių vystymosi.

Puikus operatoriaus darbas, kurio dėka galima stebėti nuostabiausius Paryžiaus kampelius, kurie iš dalies prisideda prie pagrindinių filmo herojų santykių vystymosi. Optimistiškas garso takelis suteikia ramybės širdyje, o kartu sukuria tikrojo Paryžiaus atmosferą. Jo dėka mintyse galima pasinerti į svajingą kelionę po meilės miestą.

“Subtilumas” – be jokių abejonių yra komercinis darbas, tačiau jo paprastumas bei šiluma leis žiūrovui pasinerti į visai neblogą Europietišką kiną.

6.9
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
7.5
Kinematografija
6.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.