Sniego karalienė: veidrodžių šalis

Snow Queen 4

Šaltus žiemos vakarus praleisti su kinu visada smagu. Na, beveik visada. Jeigu pasirinksite vieną iš tokių vakarų praleisti su filmu „Sniego karalienė: veidrodžių šalis“, po to galbūt norėsite būti praleidęs tą pusantros valandos bet kaip kitaip, kad ir kasant sniegą.

Uždavęs štai tokį toną recenzijai, žinoma, turiu pasiaiškinti ir suteikti konteksto. Kad šis filmas vaikams, tai čia viskas aišku. Stengiausi jį taip ir vertinti, tačiau esu įsitikinęs, kad net jei jį būčiau matęs 15 metų jaunesnis, man jis būtų palikęs tokį patį įspūdį kaip ir šiandien. O įspūdis tikrai prastas.

„Sniego karalienė: veidrodžių šalis“ yra Rusijoje kurtas animacinis filmas, ir tai verčia mane klausti, ar Rusijoje tikrai nėra legalizuota marihuana. Visų pirma, ieškodamas informacijos internete, sužinojau, kad tai iš tikrųjų yra jau ketvirta dalis „Sniego karalienės“ frančizėje. Gerai, tai ar man reikėjo matyti pirmas dalis? Dalies numerio pavadinime nėra, tad leidžiama suprasti, kad galima į jį žiūrėti kaip į atskirą kūrinį. Nė velnio. Veikėjai mums yra praktiškai nepristatomi, o tiesiog įvedami lyg žiūrovui būtų jau seniausiai pažįstami. Ką būtų galima suprasti, jei tai būtų labai žinoma frančizė, tačiau drįstu spėti, kad 99% procentai žiūrovų, kaip ir aš, mato savo pirmąjį filmą iš šios serijos. Gerai, tiek to, susipažinsime su tais veikėjais, judam toliau.

Scenarijuje Sniego karalienė yra už savo praeities darbelius Veidrodžių šalyje įkalinta blogietė, kuri šį kartą siekia padėti mūsų herojams Kajui ir Gerdai, kai jų tėvus piktasis karalius įkalina ten pat už tai, kad jie magai(???). Čia matome šiek tiek panašumų su Hario Poterio pasauliu – yra magai ir paprasti žmonės, ir čia vyksta lyg ir kažkokia priešprieša, kuri gal buvo paaiškinta praeituose filmuose. Tad Kajus ir Gerda paprašo pagalbos savo senos draugės piratės(taip, dar atskiras socialinis sluoksnis šiame pasaulyje yra piratai, kažkokia aliuzija į „Karibų Piratus“), kuri turi skraidantį laivą(???). Tiesa, pasirodo, visi turi skraidančius laivus ir tai net nėra kažkoks su magija susijęs dalykas, nes ir paprasti žmonės jais naudojasi. Tad piratai ir magai(nuostabus derinys) suvienyja jėgas ir bando kovoti su paprastus žmones atstovaujančiu karaliumi ir išlaisvinti kitus magus iš Veidrodžių šalies.

Beje, čia vaizduojamas labai įdomus vertybių susikirtimas: karalius sako, kad magai yra blogi, nes jie yra prieš mokslą, o realiame pasaulyje svarbiau yra technologiniai pasiekimai žmonijos naudai. Kas, natūraliai, priverčia mane ir dažną žiūrovą stoti karaliaus pusėn, na, nes jis pasisako už sveiką protą. Na, o kad kovoti prieš magus būtų lengviau, jis susikuria KOVOS ROBOTĄ(taip, panašiai kaip filmuose „Ugnies žiedas“(angl. „Pacific Rim“) ir „Transformers“(angl. „Transformers“)). Filmo kulminacija yra mago pasivertimas didžiuliu akmeniniu pabaisa, ir jo finalinė kova su karaliumi-transformeriu. Kovoje karalius-transformeris ima viršų, tad pagrindinė herojė Gerda pasiverčia į SUPERHEROJĘ(panašią į kažkurią iš X-Menų arba Keršytojų), kuri naudodamasi iš kažkur gauta ugnies galia nugali piktąjį Megatroną(atsiprašau, karalių). ???. Pradedu manyti, kad net praeitų trijų dalių peržiūra man nepadėtų suprasti, kas ir kodėl šito filmo siužete įvyko.

Pasidomėjęs dar giliau, pamačiau, kad pirmieji du filmai turėjo didžiulį pasisekimą, tad kūrėjai, gavę didelį pelną, nusprendė pasipelnyti dar, ir sukūrė dar du filmus, tačiau arba pagailėjo pinigų scenaristams, arba tai buvo atvejis „pamėginkim paeksperimentuoti ir tiesiog parašykim bet ką.“ Ir žinot ką? Žinot kas nuginkluoja visus mano argumentus? Visi vaikai, su kuriais buvau seanse, nuoširdžiai mėgavosi filmu. Jiems patiko absoliučiai jokios logikos neturintys personažų veiksmai ir siužeto vingiai, tad reikia manyti, filmas pavyko. Ir kas aš toks, kad trukdyčiau jiems džiaugtis?

Tad jei norite nusivesti savo mažąjį ar mažąją, drąsiai keliaukite. Spėčiau, kad vaikams iki maždaug 8-9 metų filmas turėtų patikti. Na, o jūs geriau tuo metu arba kažkur pasivaikščiokite, arba, jei mėgstate įššūkius, pasižiūrėkite kartu ir pabandykite išnarplioti visus siužeto vingius. Liūdna nebus, bet gali ateiti didis nusivylimas, kad ir tokie filmai sugeba pririnkti pilnas sales ir gauti didžiulį pelną. Bet, kaip sakoma: protu Rusijos nesuvoksi.

4.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
2.0
Režisūra
5.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
4.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
5.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles