„Vieni namuose“

Amerikietiško pyrago stiliaus tendencija Holivude tęsiasi, tik šį kartą filmo kūrėjai, norėdami pateikti kažką naujo, pasirinko kartu sujungti net kelių visiems žinomų filmų bruožus. Debiutinis Nima Nourizadeho darbas apie vakarėlius yra pateiktas visai kitokiu kampų, nei žiūrovai įpratę matyti.

Filmo siužetinė linija sukasi aplink tris geriausius klasės draugus, nusprendusius surengti iki šiol niekam neregėtą vakarėlį. Vaikinai mokykloje yra nepopuliarūs tarp merginų, todėl po surengto vakarėlio jie tikisi būti pastebimi tiek mokykloje, tiek už jos ribų. Viską jiems įamžinti padeda, žinoma, video kamera, kurios dėka jie dar ilgai galės prisiminti ta nuostabų vakarą ir puikius momentus. Retai, bet kartais būna taip, kad kai viską suplanuoji , viskas eina visai kita linkme nei buvo tikėtasi. Šiuo atveju apie vakarėlį sužino ne tik draugai, kuriuos pasikvietė Tomas, Kosta bei J.B.,  o visas Los Andželas. Planai sudūžta į šipulius, kai pradeda plūsti dešimtys ar net šimtai karštai nusiteikusio jaunimo. Po kažkurio laiko vakarėlis įgauna tokį pagreitį, kad jo jau niekas negali suvaldyti. Ribos tarp padorumo ir tikrojo amoralaus elgesio yra peržengtos, todėl apie jau legendiniu tapusio “tūso” pabaigą niekas negalvoja. Prarasta kontrolė priveda prie tikriausio chaoso, kuris baigsis didele nelaime. Scenarijaus atžvilgiu filmas yra labai prastas bei matytas, nes yra tiesiog nukopijuotas iš “Amerikietiško  pyrago”, “Pagirių Las Vegase”, “Kietakaušių”, tačiau didžiausias minusas yra tas, jog bandyta pridėti realistiškumo filmuojant buitine kamera. Keistas filmo kūrėjų sprendimas, nes jau pradeda pabosti ta filmavimo tendencija. Nuo siaubo filmų iki komedijos. Galima nustebti, kad neparašyta, jog filmas sukurtas pagal tikrus įvykius. Pats scenarijus yra banalus ir kvailas. Dialogai visiškai beprasmiai, nors iš dalies parodo tam tikrą šiuolaikinio jaunimo mentalitetą, jų mąstyseną bei požiūrį į gyvenimą. Vulgarus ir neskoningas darbas, už kurį turėtų būti gėda.

Vienintelis filmo pliusas iš techninės pusės yra puikus garso takelis, kurio dėka galima pasijusti įvykių sūkuryje ir būtent jo dėka atitraukiamas nuobodulys nuo viso filmo konteksto bei šlykščių dialogų. Operatoriaus darbas, kurio galima pasigesti tam tikrose scenose, yra silpnas. Blogai ir nedetaliai apimtas bendras vaizdas, o dar buitinės kameros pagalba sukurtas keistas ir nemalonus mišinys, kuris tik trukdo įsijausti į šia juostą.

Aktorių filme visiškai nėra, tiesiog surinktas tam tikras jaunimas, kuris bando prieš kameras pavaizduoti, kaip jam yra gerai. Apie vaidybą nereikia net kalbėti, nes jos ten visiškai nėra. Dirbtinai atliktas darbas prisidėjo prie didžiausio filmo minuso, nes jeigu aktoriai neįtikina žiūrovo tuo, ką daro, tai filmas paranda savo vertę, ir net jeigu būtų neblogas scenarijus, jis filmo neišgelbėtų nuo neigiamos reakcijos.

Projektas X –  tai tuščias bei neskoningas daugumos žinomų bei puikių kino darbų plagiatas, kurio dėka galime pamatyti, kaip su kiekvienais metais degraduoja šiuolaikinis jaunimas ir kokios vertybės jam yra svarbios.

1.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
1.0
Režisūra
1.0
Kinematografija
1.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
1.0
Aktoriai
1.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. aa / 2012 kovo 27

    apsoliuciai bukaa nuomone 🙂

  2. auris / 2012 balandžio 8

    pritariu aa,
    tikrai buka nuomone. Ziurejau si filma pirma karta anglu kalba ir camrip. Taigi efektu nebuvo jokiu, plius vaizdas nebuvo ryskus. Taciau sis filmas paliko kazka tokio, kad uzsimaniau nueiti i kino teatra. Ir dabar galiu pasakyti kad tikrai nenusivyliau nuejes jo paziureti kino teatre. Garso takelis bei visa muzika puikiai sudeliota, soundtrack’as tiesiog isjudina ir net koja i ritma pradejo duoti. Kitas dalykas – aktoriai. Apie kokia vaidyba galima kalbeti, jeigu tai tiesiog surinktas jaunimas is gatves, o ne baige kazkokias vaidybos akademijas zmones? Ir kad pasilinksmint tuse ar plote nereik nieko vaidinti. Tiesiog pakanka buti savimi. Dideli pliusa dedu sitam buitines kameros efektui, nes tai tiesiog viska perteikia tikoviskiau nei bet kokie spec efektai.Filmui tikrai duodu 8/10. Ir laukiu DVD, nes si filma galeciau ziureti dar maziausiai 3 kartus

  3. gytis / 2012 balandžio 30

    Na jau tikrai, toks is taves ir kritikas, Karoli Racai.. 😉