Pasiruoškite karštam Los Andželo klimato ir kraupiai nešvankaus bei agresyvaus siužeto kokteliui. Tai filmas apie angelų miesto policijos departamente infiltruotą FTB agentą, kuris bando išsiaiškinti, kas iš vietinių patrulių dalyvauja pinignių šarvuočių apiplėšimuose. Bet vos tik jis pradeda savo tarnybą kaip patrulis, jam departamentas į partnerius „prikabina“ visiškai neadekvatų naujoką, kuris visą gyvenimą praleido motociklinių triukų arenose ir nusprendė, kad savo gyvenime nori kažko naujo…kaip kad patruliuoti. Tad šitaip jie – kliūdami vienas už kito – leidžiasi į plėšikų medžioklę.

Taigi siužetiškai tai yra pakanakamai lengvas filmas. Kažkokios gudresnės idėjos čia ieškoti tikrai nereikės, tiesiog leistis nešamiems juodosios komedijos detalių, kurių čia tiesiog siaubingai daug. Visas filmas tiesiog susideda iš „karšto ir šalto“ – karštakošio FTB agento, kuris tiesiog negali pabūti ramus bent keletos akimirkų ir visiškai vėsaus naujoko, kuris palengva stengiasi įvykdyti savo pareigybines kvotas, nes kitaip jį išmes iš darbo.

Kaip ir galima tikėtis, projektas tikrai nestokoja veiksmo, sprogimų ir kitų adrenalino kupinų  detalių, kurios sodriai sumaišytos su juodojo humoro kontekstu. Čia ekrane tikrai netrūks nei nuogų krūtų, nei skaudžiai nepatogių scenų. Tai filmas, kuris tikrai ne kartą privers įsikąsti sau į lūpą ar tvirčiau įsikibti į rankų atlošą dėl to, kaip sumautai kvailai elgiasi šie patruliai.

Kita neatsiejama filmo dalis – scenarijus. Kodėl drįstu sakyti neatsiejama? Nes būtent tai ir yra, kas sudaro didžiąją dalį šio filmo. Tiksliau, keiksmažodžiai. Tai atviras, beribis, bekraštis keiksmažodžių automatas. Visas filmas tiesiog yra jai užverstas. Ir tai paprasčiausiai suponuoja idėją, kad čia net su žiburiu nereikia ieškoti kažkokios prasmės. Nesuklyskite, nesakau, jog šis bruožas čia išeina kaip blogystė. Atvirkščiai. Kad jau šis filmas toks siužetiškai nevalyvas ir juodinas, būtent toks scenarijus ir eina koja kojon su jo atmosfera.

Iš aktorių perspektyvos, ko gero, įdomiausia apžvelgti Michael Peña personažą – Frenką. Tai rimtų seksualinių problemų turintis agentas, kuris į viską žiūri per daug kartakošiškai. Kas įdomiausia – tyčia ar netyčia – tai jau antras jo filmas, kuriame jis „patruliuoja“ su visiškai neadekvačiu blondinu (ne per seniausiai pasirodė labai panašaus šarmo filmas „War on Everyone“, kur jo neadekvatų kolegą įkūnijo aktorius Alexander Skarsgård). Būtent čia, aktorius Dax Shepard vaidina visiškai gyvenimo sukrėstą ir nuo motociklinių triukų praeities kenčiantį vyrą, kuris savo ramybe visiškai kontrastuoja su savo kolega Frenku.

Na, tikriausiai techninė pusė – tai vienintelis filmo aspektas, kuris užkliuvo mažiausiai. Viskas buvo padaryta tikrai pakankamai gerai. Puikiai atskleistas dinaminis ritmas ir specialieji efektai bei visa alėja kaskadinių triukų. Filmas sumontuotas tikrai įtaigiai ir įtraukiančiai. Kamera pagavo pačius tinkamiausius momentus, kurie atsiskleidė bendrame montaže.

Reziumuojant, galiu pasakyti, kad jeigu matėte „War on Everyone“, tai kone šio filmo tęsinys, su, žinoma, atliktomis tam tikromis siužetinėmis korekcijomis ir pakeistais kai kuriais aktoriais. O jeigu ne, tai juodoji kriminalinė komedija, į kurią galite nueiti, jeigu norisi stebėti kažką keistai dinamiško tiesiog išjungus smegenis.

6
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles