Nevykėliai po priedanga

21 Jump Street

Nevykėliai po priedanga

21 Jump Street

„Tikri pareigūnai“

Kadaise populiarus aštuntojo dešimtmečio kultinis serialas įgavo naują kvėpavimą.  Režisierių dueto Philo Lordo ir Chrisso Millerio pagalba jis buvo sėkmingai reanimuotas į pilnametražį filmą. Šio serialo dėka pasaulis pažino charizmatiškąjį Johnny Deppą, dabar jau tapusį A klasės aktoriumi. Visai kitokiu kampu žiūrovams yra pateikiamas žvilgsnis į labiausiai apgailėtinų policininkų kasdienybę bei slaptą užduotį iš 21 Kliūčių genericcialisonlinestore.com Gatvės komisariato.

Filmo centre pateikiami visiškai skirtingi, vienas su kitu nesuderinami vaikinai, kurie kažkada kartu lankė tą pačią mokyklą. Dženkas buvo mokyklos pažiba ir žvaigždė, o Šmitas – tiesiog moksliukas ir nevykėlis, kurį skriaudė visi, kas netingėjo, o didžiausia pašaipų iniciatyva sklido iš Dženko pusės. Keistas gyvenimas ir dar keistesni jo vingiai suveda vaikinus vėl kartu. Policijos akademijoje abu nusimeta nuo savęs visas iki šiol patirtas skriaudas ir susibičiuliauja. Svajonės apie gaudynes, nusikaltėlių medžiojimą dūžta, nes gyvenimas yra negailestingas ir viskas atrodo kitaip nei mes įpratę matyti kine. Po patirto visiško fiasko bandant sučiupti narkotikų prekeivius, vaikinai gauna dar vieną šansą. Juos perkelią į 21 Kliūčių Gatvę, kur jų laukia naujas viršininkas, turintis slaptą užduotį. Dženkas ir Šmitas turi apsimesti moksleiviais bei ištirti pavojingą bylą apie mokykloje paplitusio sunkaus narkotiko, jau nusinešusio vieną moksleivį anapilin, platinimą. Linksmybės tik prasideda, nes jei šio darbo imasi tokie nevykėliai, katastrofa yra neišvengiama, o žiūrovas turi pasirengti pilvo bei gerklės skausmui iš juoko.

Scenaristų bandymas suderinti serialo pagrindinę idėją su šiuolaikiškų vulgarių komedijų atspalviu pavyko nepriekaištingai. Didžiulei nuostabai, filmo pagrindą sudaro puikūs dialogai, kurie yra puikiai bei nenuvalkiotai pasodrinti vulgariais juokeliais. Galima įžvelgti ironiją, kai kuriuose epizoduose sarkastiškai pabrėžtos gyvenimo aktualijos, būdingos šiuolaikiniam jaunimui.  Primenamos vertybės, apie kurias kartais tiesiog pamirštame, o gal ir nenorime jų siekti. Draugystė, meilė, pareiga – tai vertybės, dėl kurių kovoja filmo herojai, nors jų kovos būdas ir keistas, tačiau pagrindinės esmės tai nekeičia. Be scenarijaus tikrai pagirtinas nuostabiai suderintas garso takelis. Veiksmo scenoms puikiai tiko greita, pašėlusi ir adrenalinu kvepianti muzika. Įsimintiniausia  juostos daina Straight Outta Compton priklauso legendinei repo grupei N.W.A, kurios narys buvo  vaidinantis filme Ice Cube, padaręs didelę įtaka šio muzikinio žanro vystymuisi. Pats veiksmas susipina su humoru, o tai tiesiog yra nepakartojamas reginys. Operatoriaus darbo dėka galima išvysti sprogimo scenų rakursus iš klasikinių veiksmo filmų. Nostalgija dvelkiantis pasirodymas pasibaigia dar vienu siurprizu, kurį duoda filmo kūrėjai. Tai pats Johnny‘is Deppas, kurio epizodinis vaidmuo tapo labai vertingu filmo bendram vaizdui.

Vaidybos tokio žanro filmuose dažniausiai nėra reikalaujama, tačiau tai, ką parodė puikus naujai iškeptas tandemas, tikėkimės ne paskutinį kartą vertas ovacijų. Jonah Hillas, kurį dažniausiai įpratome matyti apkūnų, ekrane pasirodo numetęs svorio, o kaip tik toks vaizdas jo personažą pasodrina dar didesne humoro doze. Juodas ančiukas, virstantis gulbe – būtent taip jo suvaidintas personažas eina gyvenimo vingiais. Dženką įkūnijęs seksualusis Chaningas Tatumas dar vieną sykį parodė, jog emocijų išreiškimas nėra jo stiprioji pusė vaidinant kokį nors personažą. Tačiau būtent jo kūno sudėjimas yra pagrindinis Dženko įvaizdžio aspektas. Dženkas pagaliau atranda tikrąjį save, kuris jau seniai buvo pasislėpęs giliai už raumenų kalno. Legendinis reperis Ice Cube filme save pateikia kaip 21 Kliūčių Gatvės viršininkas. Jo personažas, o ypač charakterio būdas bei iškalba jį padaro vos ne charizmatiškiausią visoje šioje juostoje. Kiti aktoriai atliko savo vaidmenis gerai, visi buvo savo vietoje. Siurprizas, kuris buvo labai tikėtinas iš kūrėjų pusės, pridavė filmui nostalgijos apie serialą, pagal kurio motyvus ir buvo sukurtas šis darbas. Ekrane pasirodo pats Johnny‘is Deppas, kuris suvaidino savo kultinį personažą Toma Hensoną. Visgi šaunu, kad jis, dabar jau tapęs A klasės aktoriumi ,nepamiršo ir sudalyvavo projekte pagal serialo, davusio žalią šviesą jo karjerai, motyvus.

„Nevykėliai po priedanga“ – tai šmaikšti komedija apie neapykantą, kuri pavirto tikra, stipria bei neatsiejama draugyste. Puikus komedijos pavyzdys, kaip galima suderinti vulgarumą ir prasmingus dialogus su potekste apie vertybes.

9
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
9.0
Režisūra
9.0
Kinematografija
9.0
Garso takelis
10
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
9.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.