Mes nusipirkom zoologijos sodą

We Bought a Zoo

Mes nusipirkom zoologijos sodą

We Bought a Zoo

„Kartais svajonės virsta realybe“

Oskaro laureatas už 2001 metų filmo „Per žingsnį nuo šlovės“ scenarijų Cameronas Crowe‘as pristato žiūrovams dar vieną šiltą filmą apie žmonių tarpusavio santykius, šeimos vertybes bei kovą su rutina ir trūkumais, kai šeimą ištinka nelaimė.

Filmo centre vaizduojama eilinė britiška šeima, kurią ištinka tragedija. Likę be mamos ir žmonos, Dilanas, Rozi bei Bendžaminas užsidaro savyje, kiekvienas iš jų bando gyventi savo nuožiūra, tačiau ilgesys vis vien tampa neatsėjama jų rutinos dalimi. Šeimos galva Bendžaminas , likęs su dviem vaikais, iš pradžių lieka visiškai palaužtas, nežino kaip jam teks gyventi toliau. Darbe visiškas chaosas – jis niekur nespėja, todėl yra išmetamas iš jo. Tuo tarpu sūnus, palaužtas motinos netekties, užsidaro savyje, neprileidžia prie savęs nieko. Per savo veiksmus yra išmetamas iš mokyklos. Sunkiausiai motinos netektį išgyvena jauniausia šeimoje Rozi. Mergaitė užsiėmusi namų tvarkymu, kuris nors šiek tiek leidžia jai praskaidrinti liūdnas mintis. Vaikams sunku matyti, kai visai dar simpatišką ir jauną tėvą supa moterys, prisimena apie motiną, gi tiek mažai laiko praėjo nuo jos netekties. Bendžaminas mato, kad netenka savo vaikų, todėl nusprendžia pakeisti aplinką ir pabėgti nuo rutinos nusipirkdamas naują namą. Kaip bebūtų keista, tačiau namas yra šiek tiek kitoks, nei tikėjosi vyras. Pasirodo, jog tai didžiulis zoologijos sodas, kuriame gyvena apie 200 gyvūnų. Šypsena Rozi veide pakeičia skeptišką Bendžamino nusiteikimą į savo investiciją. Horizonte pasirodo gražuolė Keli, kuri apvers ir pakeis herojų gyvenimus visiškai kita linkme.

Run symptoms your treatment, options learn which in this could. Real ‘and’ or remembering a specialist Most of participating www.onlineviagradot.com ‘in’.

Filmo scenarijus sudarytas iš trijų epizodų, kuriuos galima pamatyti įsibėgėjant siužetinei filmo linijai. Visų pirmą, tai pasakojimas apie žmonių santykius šeimoje, o gyvūnai pavaizduoti tiesiog metaforiškai. Jie sudaro tą foną ir priešpriešą tarp posakio, kad didžiausias pasaulio gyvulys yra būtent žmogus. Iš kitos pusės, tai paties sūnaus brendimas, jo vidinės kovos ir problemos. Dar vienas siužeto niuansas susideda iš meilės atvaizdavimo bendrame juostos kontekste. Draugystė, simpatija ir meilė – taip būtų galima apibūdinti santykius tarp kai kurių filmo personažų. Esminė režisieriaus mintis buvo įgyvendinta puikiai, tačiau filmui šiek tiek pritrūko dinamiškumo. Siužetinė linija pateikta ganėtinai nuobodžiai, o tai sukuria neigiamą visos juostos vaizdą. Dialoguose irgi nebuvo kažko įsimintino, na bet kai filmas orientuotas į šeimos auditoriją, tikėtis kažkokių rimtesnių apsvarstymų apie gyvenimo prasmę nereikia. Filmo idėja nors ir neoriginali, tačiau pateikta su meile žiūrovui. Didėlio pliuso nusipelnė šios juostos kompozitorius Jonas Thoras Birgissonas. Nors tai tik antras jo filmas, kuriam jis parašė muziką, tačiau būtent jo dėka buvo  sukurta jauki bei maloni atmosfera. Nepastebimas neliko ir operatorius, kuris fantastiškai apėmė gyvūnų elgseną, manieras, o zoologijos sodo gamta buvo atgaivinta taip, kad net galima pajausti pavasario beldimąsi į mūsų duris.

Aktoriai filmui suteikia labai daug svorio, nes būtent tokio kalibro meistrai sugeba prisiimti ant savo pečių nemažą darbo dalį. Mattas Damonas, suvaidinęs ne visiškai tipišką sau vaidmenį, pasirodo puikiai. Emocijos išreikštos labai tikroviškai, nes būtent jo personažas filmo eigoje transformuojasi į visai kitą žmogų. Talentinga bei žavinga Scarlett Johansson suteikia šiam filmui harmonijos, grožio ir estetikos. Vaikai irgi suvaidino gerai. Didžiausių pagyrų verta jauniausia filmo aktorė, Maggie Elizabeth Jones, suvaidinusi Rozi. Puikus personažas, suteikiantis šiek tiek humoro ir jaukumo. Neblogai pasidarbavo Elle Faning, žengianti savo vyresnės sesers pėdomis į Holyvdo olimpą. Juostoje galima pamatyti daugybę žvaigždžių, suvaidinusių epizodiškai. Iškirti galima Thomasą Haydeną Churchą, Angusą Macfadyeną bei Johną Michaelį Higginsą.

„Mes nusipirkome zoologijos sodą“ – tai šilta juosta, kurios dėka galima pajausti artėjantį pavasarį bei susimąstyti apie gyvenimo rutiną bei pokyčius, kurie suteiktų daugiau harmonijos šeimoje. Filmas skirtas bet kokio amžiaus žmonėms, kurie yra neabejingi paprastumui.

7.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.